Із нового навчального року в Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» за дуальною системою готуватимуть фахівців оборонно-промислового комплексу.
Про це в коментарі Укрінформу заявила Тетяна Желяскова, проректорка із навчальної роботи НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського».
«Складається окремий навчальний план, він узгоджується з роботодавцем і з нашого боку теж (щоб ми виконували стандарти вищої освіти). І відбувається цілеспрямована профілізація студента на конкретні завдання», – зазначила Желяскова.
За словами проректорки, перевага дуальної освіти в тому, що студенти набуватимуть навичок в реальній виробничій атмосфері і фактично працюватимуть на потужностях Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України паралельно з навчанням. Асоціація має намір збільшити стипендійні програми для таких студентів. У найближчі місяці її представники визначатимуться, яка кількість студентів буде залучена і з яких саме напрямів підготовки.
«У нас більш як 300 освітніх програм, 48 спеціальностей. Наразі зацікавилися такими напрямами: електронні комунікації та радіотехніка, авіоніка, галузеве машинобудування, прикладна механіка, автоматизація та комп’ютерні інтегровані технології, робототехніка», – розповіла Желяскова.
Університет має багато проєктів сприяння обороноздатності країни, зазначила проректорка, зокрема його викладачі часто надають консультації з наукових питань.
«Відкрита нова спеціальність – гуманітарне розмінування, і активно залучаємо нових студентів. Це перспективний напрям, дуже затребуваний», – додала Желяскова.
Як повідомлялося, Кабінет Міністрів погодив пропозицію Міністерства охорони здоровʼя щодо реалізації експериментального проєкту із запровадження дуальної форми здобуття вищої освіти для підготовки фахівців з реабілітації.
Дуальна освіта – вид освіти, при якій поєднується навчання у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації.