У 2025 році в Національному мультипредметному тесті збільшиться обсяг змісту тестування з історії України.
Про це в телеефірі сказала директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, передає Укрінформ.
"На щоб я звернула увагу вступників, то це на обсяг змісту тестування з історії України. Якщо минулі роки ми обмежували теми програми і не всі давали вступникам, то цього року вступники мають опанувати абсолютно всі розділи програми зовнішнього незалежного оцінювання, яка також використовується для розроблення тестових завдань НМТ", – сказала Вакуленко.
Вона пояснила, що вступники готуються до НМТ відповідно до програми, яка відповідає тому матеріалу, який вивчався в школі. Водночас для НМТ в частині історії України вступникам пропонувалися не всі розділи програми.
"Зокрема, не пропонувалася стародавня історія, тому що вступники ці розділи вивчали ще в 5-6 класі, тобто доволі доволі давно. І з огляду на дистанційну освіту було складно повторити це вже в 11 класі. Ми маємо доволі складні обставини з підготовлення і очевидно, що всі розділи історії України є важливими. Всі розділи є присутніми для того, щоб розуміти і ту ситуацію, в якій ми зараз (перебуваємо) і взагалі в якій державі ми живемо", – сказала Вакуленко.
Вона зазначила, що про такі зміни майбутніх вступників повідомили ще у серпні.
В іншому, як зазначила Вакуленко, вступники у заклади вищої освіти так само, як і у 2024 році, проходитимуть оцінювання з 4 предметів, з них обовʼязкові предмети з української мови, математики та історії України. Вступники зможуть обирати для тестування один з предметів, зокрема, біологію, хімію, фізику, іноземну мову. Також передбачено в процесі тестування перерву в 20 хвилин між 1 і 2 блоком тесту. У 2025 році НМТ пройде як в Украні, так і за кордоном.
Вона додала, що ті, хто склав НМТ у 2024 році, але не вступив до університету, зможуть використати для вступу результати НМТ 2024 року.
За словами Вакуленко, водночас неможливо буде перескласти тест лише з одного якогось предмету.
"Такої опції немає. Потрібно перескладати всі 4 предмети, або використовувати минулорічний результат" – сказала вона.
Директорка УЦОЯО поінформувала, що вже визначені дати реєстрації на НМТ. Так на основну сесію реєстрація розпочнеться з 6 березня і триватиме до 3 квітня. Після цього учасникам НМТ надійде запрошення-перепустка. Основна сесія НМТ пройде з 14 травня по 25 червня.
Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2024 року Міністерства освіти і науки України затвердило Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту (НМТ). Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основна сесія пройде протягом 14 травня – 25 червня; додаткова — 14–25 липня.