В Україні встановлять відповідальність за продаж дипломів

Верховна Рада прийняла за основу проект закону щодо встановлення відповідальності за передачу академічних творів із порушенням принципів академічної доброчесності.

Законопроектом пропонується надати визначення терміну «академічний твір» та передбачити, що передача або посередництво при передачі автором (авторами) академічного твору або його частини третій особі для подальшого використання цією особою як автором є порушенням академічної доброчесності.

Очікується, що прийняття законопроекту як закону створить правові передумови для більш ефективного забезпечення академічної доброчесності. Також законопроект сприятиме формуванню дискурсу щодо необхідності дотримання основних засад академічної доброчесності в освітньому та науковому середовищах.

За словами авторки законопроекту народної депутатки Інни Совсун, відтепер продаж академічних текстів є окремим порушенням академічної доброчесності й каратиметься закладами освіти.

«Наступний крок – запровадити за нього адміністративне покарання у вигляді штрафу, аби зупинити "фабрики дисертацій" та осіб, які виготовляють академічні тексти на замовлення. Розраховую на підтримку академічного середовища та депутатського корпусу в цій ініціативі», – наголосила Совсун. 

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *