Відсторонених педагогів мають поновити на роботі

Відсторонені через відсутність щеплення проти COVID-19 педагоги на період воєнного стану мають бути поновлені на роботі.

Про це повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов, посилаючись на наказ МОЗ №380.

За його словами, цей наказ до завершення воєнного стану зупинив дію наказу МОЗ, який передбачав відсторонення нещеплених працівників від роботи.

«Я вже неодноразово наголошував та хочу знову наголосити, що на період воєнного стану всі раніше не допущені до роботи через ухилення від вакцинації проти COVID-19 працівники мають бути офіційно поновлені на своєму робочому місці. Це означає, що керівник закладу освіти повинен видати відповідний наказ про поновлення на роботі такого працівника та виплачувати йому заробітну плату», – підкреслив Сергій Горбачов.

Також освітній омбудсмен звернув увагу, що всі накази про відсторонення працівників у зв’язку з відмовою або ухиленням від вакцинації повинні бути визнані такими, що втратили чинність з 01 березня 2022 року та до завершення воєнного стану. Тому всі відсторонені особи допускаються до виконання завдань за посадою.

«Звертаю увагу керівників всіх рівнів не лише на безумовне дотримання вимог чинного законодавства, але й закликаю вас у ці важкі часи залишатися людьми, робити все можливе, щоб підтримати колег. Не допомагайте загарбнику, створюючи додаткові проблеми для людей, які є вашими колегами і які працюють для дітей», – наголосив Сергій Горбачов.

коронавірус

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *