Випалює ворожу техніку: як шведський монстр Archer знищує окупантів

Снайперська артилерійська установка на озброєнні ЗСУ / Колаж 24 Каналу

Таких “монстрів” на озброєнні ЗСУ всього вісім: Швеція передала їх Україні восени минулого року. Тепер “Арчери” полюють на важливі та специфічні цілі – наприклад, на артилерійські установки ворога. Що собою являє самохідна артилерійська установка Archer, як вона працює та чим вона краща за аналоги?

У новому відео проєкту “Український Свідок” – шведська САУ (самохідна артилерійська установка) Archer. “Арчери” – величезні за розмірами. Тільки колеса можуть бути завбільшки з людський зріст. Барабан установки включає 21 снаряд, який машина випускає за 3 хвилини. Дальність стрільби – до 60 кілометрів, призначення “Archer” — контрбатарейна боротьба, знищення “жирних” цілей, як-от ворожі артилерійські установки. ЗСУ має на озброєнні 8 таких машин.

Швидко відпрацював – швидко пішов

Детальніше про “Арчер” розповіли хлопці з її розрахунку: оператор озброєння “Ворон”, водій “Дрон” та командир із позивним “Ганс”. Керувати цією установкою вони вчились протягом кількох місяців у Швеції.

“Archer” на клас вищий за інші західні зразки, а також за вітчизняну САУ “Богдана”, – розповідає “Ганс”. – Ця установка повністю автоматизована. Робота екіпажу полягає у тому, щоб її зарядити, але й заряд у неї автоматизований: снаряди подає лапа, а наша задача – контролювати ці процеси. Під час роботи ми увесь час знаходимось у машині, ціль вказуємо на ходу”.

Ще одна особливість цієї САУ у тому, що вона може вражати одну ціль кількома снарядами, які рухаються різною траєкторією.

Ми заряджаємо 3 – 4 снаряди й вони дістаються цілі одночасно. А ще ми можемо запрограмувати машину так, щоб вона вражала кілька різних цілей послідовно: натиснули на кнопку, а гармата сама відпрацьовує по одній цілі та наводиться на іншу,
– розповідає командир.

Окрім великої дальності та автоматизованості, перевагою “Арчерів” є їхня мобільність. “Швидко відпрацював – швидко пішов, – каже “Ворон”. – Причепні САУ – це теж добре, але вони стаціонарні. А мобільність – це життя”.

Що ще відомо про Archer
Archer – найбільш революційна САУ у світі зі 155 міліметровою гарматою та довжиною ствола у 52 калібри. Archer встановлені на шасі із колісною формулою 6×6. САУ вирізняється з-поміж інших повною автоматизацією всіх процесів, коли екіпаж взагалі не торкається снарядів, окрім під час заряджання.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *