У 2022 році Україна візьме участь в основному етапі PISA

У 2022 році Україна візьме участь в основному етапі міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022, що надає можливість оцінити компетентності 15-річних учнів.

Проведення дослідження заплановане на квітень-травень наступного року.

В Українському центрі оцінювання якості освіти зазначають, що провідною галуззю циклу PISA-2022 стане математика, а додатковою інноваційною галуззю – креативне мислення.

«Для України цей цикл буде особливим ще й з огляду на те, що ми вперше проведемо масштабне порівняльне дослідження в комп’ютерному форматі. До вибірки увійдуть ті заклади освіти, які вибере міжнародна агенція Westat. Ця установа гарантує, що вони будуть «маленькою моделлю» закладів освіти нашої держави. Результати дослідження презентуватимемо світовій спільноті в грудні 2023 року», – зазначають в УЦОЯО, коментуючи участь України в основному етапі дослідження.

Як відомо, міжнародне дослідження PISA дає можливість оцінити компетентності 15-річних учнів/студентів, які закінчують навчання в основній школі, із читання, математики та природничо-наукових дисциплін.

Зазначені компетентності прямо не пов’язані з оволодінням шкільною програмою. Водночас рівень їх сформованості засвідчує здатність учнів та студентів успішно навчатися й бути конкурентноздатними в сучасному інноваційному суспільстві.

PISA в Україні

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *