У МОЗ сподіваються, що цей рік стане останнім для пандемії

Противірусні препарати прямої дії, менш агресивні штами SARS-CoV-2 – це чіткі сигнали, що людство зможе подолати пандемію COVID-19.

Про це під час виступу в парламенті заявив міністр охорони здоровя Віктор Ляшко.

За його словами, поява вакцини і прагнення всіх країн світу досягнути високих рівнів охоплення щепленнями дає можливість оптимістично сподіватися, що 2022 рік буде останнім для пандемії COVID-19.

Водночас він наголосив, що пандемія приносить нові сюрпризи.

«Чергова хвиля, що розпочалася з другої половини грудня 2021 року у світі з 900 тисяч випадків на добу за місяць досягла непрогнозованих до цього близько 4 млн випадків. На жаль ця хвиля два тижні тому прийшла і в Україну.  Кількість нових випадків протягом останніх двох тижнів подвоюється щотижня», – сказав Ляшко.

Також зростає і частка позитивних результатів лабораторних досліджень серед всіх протестованих.

Окрім того, він наголосив, що попри двократне зростання кількості випадків інфікування за останній тиждень кількість госпіталізованих зросла лише на третину. Частка госпіталізованих серед інфікованих зараз є вдвічі меншою ніж під час останньої дельта-хвилі.

«За оцінками Міністерства охорони здоров'я у найближчі тижні Україна вийде на пікові значення захворюваності на COVID-19. Кількість випадків інфікування очікується на рівні 40-60 тисяч осіб на добу. Ці цифри вдвічі вищі за пікові значення минулої хвилі. При цьому завдяки вакцинації ми очікуємо на третину менше померлих ніж на піку минулої хвилі», – зауважив міністр охорони здоров'я.

Він підкреслив, що рівень вакцинації та готовність лікарень дозволить медичній системі витримати таку кількість нових випадків захворювання.

коронавірус

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *