У ЗСУ розповіли, завдяки чому росіяни активно застосовують саме КАБи

Коротка версія новини

  • Росіяни активно використовують керовані авіаційні бомби для атак на українські сили, запускаючи 30-40 КАБів на добу поблизу Часового Яру.
  • Керовані авіаційні бомби створюють значні проблеми для українського війська, допомагаючи росіянам просуватися на різних напрямках.
  • Росіяни збільшили виробництво КАБів, використовуючи ці бомби через їхню дешевизну, хоча точність їх влучання є відносною.
  • Українські сили намагаються знищувати російські авіаційні бази, але поки не вдалося критично позначитися на боєздатності російської авіації.

00:00

Росіяни продовжують застосовувати керовані авіаційні бомби, щоб завдавати ударів по українських силах. Зокрема поблизу Часового Яру ворог запускає по 30 – 40 КАБів на добу.

Голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко розповів 24 Каналу, що КАБи створюють величезні проблеми українському війську. Використовуючи сами їх, росіянам вдалося просунутись в районі Авдіївки, а також на інших напрямках, де вони здійснюють масовані удари авіацією з використанням керованих авіаційних бомб.

Дешеві, але не точні

Росіяни будуть застосовувати КАБи, поки матимуть авіаційну перевагу повітрі. Зараз вони збільшили їхнє виробництво, оскільки це порівняно дешева зброя.

Виготовити таку бомбу набагато легше і дешевше, ніж ракету. Проте точність КАБів – доволі відносна. Попри те, ці бомби є керованими і їх пускають по балістичні прямій, вони часто йдуть з відхиленням. Через це КАБами працюють по площах, а не по точках,
– пояснив голова Ради резервістів Сухопутних військ.

Росіяни намагаються на окремі бомби ставити системи наведення, але все одно вони не стають настільки точними, як би хотілося. Також ворог робить спроби працювати ними по площинах – скидають по декілька КАБів на один квадрат для того, щоб хоч одна з бомб досягнула результату.

Це, за його словами, дуже небезпечна зброя, особливо для піхоти, тому що навіть не потрапивши в пряме ураження бомби КАБ-500 чи КАБ-1000, люди можуть зазнати значної фізичної шкоди від вибухової хвилі. Навіть під час детонації і на відстані від окопів.

Керовані авіаційні бомби Це боєприпаси з аеродинамічною поверхнею та системою наведення, яка дозволяє збільшити можливість влучання в ціль. Росіяни мають певну номенклатуру КАБів: УПАБ-1500, бомба-гібрид “Гром-Э1”, гібрид УМПБ Д-30СН, ФАБ-500М-62, кориговані авіаційні бомби – КАБ-500Кр чи КАБ-1500 та ФАБ-3000.

Поки не надійдуть системи протиповітряної оборони, якими зможемо знищувати ворожі літаки в повітрі, і поки не матимемо можливості знищувати російську авіацію на аеродромах на момент завантажень чи складування КАБів, вони будуть нам створювати проблеми,
– наголосив Тимочко.

Водночас маємо декілька підтверджених ударів по російських аеродромах, де були розташованій як не КАБИ, то літаки – носії цих бомб. Також відбулось декілька підривів на складах Росії.

“Однак критично вплинути на боєздатність російської авіації чи на виробників цих бомб на даному етапі ще не вдалося”, – зауважив Іван Тимочко.

Росіяни продовжують використовувати КАБи

  • Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що росіяни активно використовують керовані авіабомби вагою до 1,5 тонни. Ця потужна зброя здатна знищувати все на своєму шляху. Ба більше, саме КАБ-1500 дозволяє окупантам “просуватися вперед крізь руїни”.
  • Також Володимир Зеленський зазначив, що Україна розробляє зброю, яка буде здатна боротися з російськими КАБами. Однак він не уточнив, яка саме.
  • Відомо, що КАБам можуть протидіяти лише літаки, які здатні збивати авіацію, що несе та випускає ці бомби. Водночас за словами президента України, ЗСУ може мати комбінований захист від них.
  • Ще один зі способів боротьби з керованими авіаційними бомбами – посилення власної протиповітряної оборони. Вона має стати більш далекобійною, щоб була здатна збивати російські носії КАБів.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *