Уряд контролюватиме виїзд за кордон дітей-сиріт

Уряд посилив контроль за виїздом за кордон дітей з вразливих категорій.

Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики України.

За словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, обласні військові адміністрації забезпечуватимуть організацію виїзду дітей з вразливих категорій за межі України у разі, якщо вжито вичерпних заходів щодо розміщення їх на безпечній території України.

«Відповідно до рішення уряду, консульські установи в країнах, до яких виїхали діти з вразливих категорій, через МЗС протягом одного робочого дня інформуватимуть Мінсоцполітики та Нацсоцслужбу про взяття дітей на консульський облік», – повідомила Марина Лазебна.

Також вона розповіла, що не завжди обласні військові адміністрації приймають рішення про дозвіл на виїзд за межі України дітей з вразливих категорій організованими групами, і тоді важко проконтролювати забезпечення їх прав в країні перебування та повернення в Україну після стабілізації ситуації.

«Тому ми напрацювали рішення та процедури, які забезпечують державний контроль на всіх етапах виїзду дітей з вразливих категорій за кордон, їхнього перебування та забезпечення їхніх прав в іншій країні та подальшого повернення в Україну», – зазначила Марина Лазебна.

Окрім того, вона поінформувала, що уряд розширив перелік документів, на підставі яких діти з вразливих категорій перетинають кордон.

Тепер до переліку додане запрошення, в якому зазначається країна остаточного перебування дітей, кількість та категорія дітей, умови їх перебування, відповідальна організація, яка буде супроводжувати дітей протягом всього періоду їх перебування за межами України. Дана організація повинна мати лист підтримки державних установ країни перебування дітей.

Також до переліку документів додане письмове погодження обласної військової адміністрації про дозвіл на виїзд за межі України дітей, погоджене Нацсоцслужбою.

Відповідні зміни стосуються виїзду за межі України дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які не мають такого статусу, але проживають або зараховані до закладів різних типів, у тому числі дітей з інвалідністю, та дітей, які виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, під опікою, піклуванням.

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *