“Зелене світло” для передачі заморожених активів Росії: як просувається це питання

Коротка версія новини

  • Reuters написало, що у разі конфіскації заморожених активів Росії на суму близько 300 мільярдів доларів, Україна не зможе одразу використати усі ці кошти.
  • Експерт-міжнародник Станіслав Желіховський зауважив, що нині мовиться про “зелене світло” для конфіскації цих активів та про передачу їх Україні. Про це, за його словами, заявляв заступник радника з нацбезпеки США з питань міжнародної економіки Даліп Сінгх.
  • Мовляв, чим довше у Конгресі США блокують пакет допомоги для української держави, тим більше конгресменів закликають конфіскувати заморожені активи Росії.
  • Західні країни не мають згоди щодо процесу конфіскації, адже це дуже складна процедура. Також немає упевненості, що конфіскацію можна буде захистити у міжнародних судах.
  • Можливо, початок щодо конфіскації заморожених російських активів покладуть у Палаті представників Конгресу США.

За даними Reuters, навіть, якщо Захід ухвалить рішення щодо конфіскації близько 300 мільярдів доларів заморожених російських активів, Україна не зможе одразу використати усі ці кошти. Та нині мовиться про “зелене світло” для конфіскації цих активів та про передачу їх українській державі.

Про це 24 Каналу розказав кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський, зауваживши, що про це говорив заступник радника з нацбезпеки США з питань міжнародної економіки. Даліп Сінгх зазначав, що нині варто шукати будь-яку можливість, аби передати Україні якомога більше російських грошей.

Сінгх вважає, що це ще один сигнал того, що американці готові робити кроки у цьому питанні.

Останнім часом, коли питання про додаткову допомогу Україні з боку Сполучених Штатів Америки було заблоковано у Конгресі, стала очевидною потреба у якнайшвидшому розв’язанні цього питання. Вочевидь, на допомогу якраз таки й можуть прийти оці російські активи,
– наголосив Желіховський.

За словами заступника радника з нацбезпеки США з питань міжнародної економіки, чим довше у Конгресі США блокують пакет допомоги Україні, тим більше голосів у Вашингтоні закликають до конфіскації заморожених активів Росії. Вони звучать не лише серед демократів, але й серед представників Республіканської партії.

“Щодо цього тривають дебати. Варто наголосити, що між західними країнами немає згоди щодо того, як проводити весь цей процес”, – сказав кандидат політичних наук.

Усе через те, що це дуже складна процедура. Подібний досвід, проте у менших масштабах, був проти Іраку у 2003-му році. Тоді кошти отримав раніше окупований Кувейт.

Важлива роль

Окрім того, немає упевненості, що конфіскацію російських заморожених активів можна буде захистити у міжнародних судах. Однак, американські джерела стверджують, що європейці готові платити Україні відсотки із заморожених активів Росії. Припускають, що ця сума становитиме кілька мільярдів доларів.

Адміністрація Джо Байдена сподівається, що відповідну угоду укладуть до зустрічі лідерів G7, яка відбудеться у червні в Італії.

“Найважливішу роль в цьому аспекті має міжнародний депозитарій Euroclear. З 300 мільярдів доларів заморожених активів Росії – близько 200 перебуває у його розпорядженні. Нині з Вашингтона та Лондона надходять новини про прогрес у дискусіях щодо використання прибутків від цих активів, що зберігаються в Euroclear”, – розповів експерт-міжнародник.

Яка позиція Європи

У ЄС тривають щодо цього дебати. Ще у лютому країни-члени Євросоюзу погодилися надати точну звітність усіх, хто керує активами, щодо їхнього розміру та прибутку. Утім, поки що це здебільшого на теоретичному рівні. На практиці переговори просуваються не такими темпами, як би хотілося.

Одна із причин, чому цього побоюються європейські чиновники – це те, що такий крок може порушити міжнародне право та дестабілізувати фінансові ринки.

“Я думаю, що все ж таки прогрес у цьому питанні може відбутися. Найголовніше, щоб тут було покладено початок. І, можливо, якраз таки в Палаті представників Конгресу США і буде це зроблено найближчими днями. Уже потім ми зможемо побачити й позитивні сигнали від наших європейських партнерів”, – наголосив Станіслав Желіховський.

Заморожені російські активи

  • Україна може претендувати за морожені російські активи, які перебувають у різних країнах світу. Загальна сума – 280 мільярдів доларів. Зокрема, у Європі – є 210 мільярдів доларів, у США – 5 – 8 мільярдів доларів. А в Японії – близько 34 мільярдів доларів.
  • ПАРЄ ухвалила Резолюцію про підтримку відбудови української держави. Зокрема, мовиться про передачу заморожених російських активів. Документ передбачає створення міжнародного компенсаційного механізму під егідою Ради Європи. Мета – відшкодування збитків унаслідок агресії Росії.
  • Тим часом “друзі” Росії закликають Євросоюз відмовитися від ідеї конфіскувати російські активи. Мовиться, зокрема, про представників Китаю, Індонезії та Саудівської Аравії.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *