Зеленський сказав, що наразі немає необхідності мобілізувати 500 тисяч українців

Президент зробив важливу заяву про мобілізацію / Колаж 24 Каналу

00:00

Президент Зеленський на спільній пресконференції з президентом Фінляндії прокоментував процес мобілізації. Глава держави заявив, що до армії не призиватимуть пів мільйона осіб.

3 квітня до Києва з офіційним візитом прибув президент Фінляндії Александр Стубб. Разом з українським лідером вони підписали безпекову угоду. Під час розмови із пресою Володимир Зеленський висловився з приводу додаткового призову до війська, передає 24 Канал.

Скільки мобілізують

За словами глави держави, Україні наразі не потрібна мобілізація 500 тисяч людей. Це стало зрозуміло завдяки аудиту, який провів Главком Олександр Сирський.

Президент підкреслив, що Головнокомандувач знайшов ресурс всередині Збройних Сил. Йдеться про військовослужбовців, які були призвані, але не брали участі у бойових діях. Відповідно їх відправлять на фронт.

Зеленський зауважив, що він поки не готовий назвати кількість осіб, яку треба додатково призвати.

Водночас український лідер згадав про те, що Росія готує на 1 червня мобілізацію 300 тисяч військових.

Нагадаємо, що у Зеленського ще на початку лютого, коли була проведена заміна Залужного на Сирського, заявили, що процес мобілізації підпадає саме під відповідальність Головкома.

Так, радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк пояснив, що на сьогодні безпосередню участь у боях брали лише 200 – 300 тисяч людей з одного мільйона мобілізованих. Водночас Сирський має вирішити, як використати решту призовників.

Призов 500 тисяч: що відомо

  • Під час пресконференції 19 грудня Володимир Зеленський сказав, що військові попросили його мобілізувати ще 450 – 500 тисяч людей. Президент зазначив, що готовий розглянути це питання за умови надання аргументів щодо його необхідності.
  • Пізніше глава держави заявив, що не бачить необхідності у призові пів мільйона осіб.
  • Він нагадав, що аби провести таку мобілізацію, потрібні великі кошти.
  • Лідер зазначив, що фінанси на зарплати військових не надходять від партнерів, а нараховуються з українського бюджету.
  • Забезпечення одного воїна відбувається коштом 7 – 8 платників податків.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *