День Святого Миколая 2022: коли святкувати цього року?

Цього року українці можуть святкувати Різдво 25 грудня. Таке рішення нещодавно ухвалив синод Православної церкви. То коли тоді відзначати День Святого Миколая? У ПЦУ пояснюють: рішення про зміну календаря не ухвалювали. Тож подарунки під подушками чемні діти отримають 19 грудня. А що ближче свято, то частіше діти запитують: а Святий Миколай існує? А де він живе? А як він встигає принести подарунки всім дітям? Зібрали 5 креативних відповідей на ці запитання. Адже ви не сумніваєтеся, що він справді існує?

Миколай, ослик і чарівна книга — історія для найменших

Святий Миколай — це Чудотворець, він уміє робити різні дива. У нього є чарівна книга: у ній він записує всі вчинки дитини — хороші і не дуже. Якщо ти був чемним і добрим цілий рік, Миколайчик покладе тобі під подушку подарунок. Якщо ж ти не слухався, замість подарунка знайдеш різочку. Але Миколай — чарівник добрий, якщо ти зробив шкоду, але щиро попросив пробачення, він викреслить цей поганий вчинок зі своєї книги. У Миколая є помічник — ослик. Він також чарівний, бо за одну ніч встигає принести подарунки всім-всім дітям.

Ця історія — для найменших, які вперше почують про Святого Миколая. І від початку важливо, щоб дитина сприймала Миколая не як джерело іграшок і солодощів, а як невидимого помічника, який бачить усі дитячі шкоди, але не засуджує і не карає, а пробачає і винагороджує за добрі справи.

«Ой хто, хто Миколая любить»

У віці 4 років у дітей виникає тисяча «чому?». Це вік, коли потрібні перші справжні докази, а не просто оповідки. Тож заплануйте з дитиною відвідати резиденцію Святого Миколая. До такої справи варто підготуватися заздалегідь: вивчити колядку «Ой, хто, хто Миколая любить», допомогти дитині скласти власний список хороших вчинків і провин — хай не за весь рік, але принаймні ті, які дитина зможе пригадати. Адже Святий Миколай обов’язково про це запитає і пригостить медяним пряником-миколайчиком. А діжка з березовими різочками, що стоїть у кутку резиденції, буде переконливим доказом справжності історії.

Якщо дитина ходить у садок, то варто бути готовим до запитань про Діда Мороза. Якщо ми вже вирішили казати дитині правду, то слід пояснити, що Дід Мороз — цілком вигаданий герой, у якого може переодягнутися кожен, хто захоче. Такого дідуся можна зустріти в торговельному центрі, на новорічній виставі чи просто на вулиці, і з ним можна хіба що сфотографуватися.

Листи і подарунки Миколаю

Десь у 5–6 років, коли діти вже вміють написати кілька простих слів, вони неодмінно беруться за листи до Святого Миколая. Запропонуйте дитині свою допомогу в цій справі і скористайтеся нагодою розповісти upgrade story про Святого. Миколай був християнським священником, у спадок від своїх батьків він отримав чимало грошей. І найбільше його засмучували біди і злидні інших людей. Якось він дізнався, що один бідний селянин не мав грошей для приданого своїм трьом донькам. Тож Миколай таємно поклав їм у хату три мішечки золота — по одному для кожної дівчини.

Це історія про те, що Миколай — не той, кому варто писати wish list своїх забаганок. У листі до нього можна зробити перший у житті дитини аналіз року, що минув, і пригадати свої перемоги, досягнення і невдачі. А також попросити справді потрібний, змістовний подарунок для себе або когось із рідних. Віддячити Святому Миколаю теж не завадить — дитина може зробити листівку чи символічний подаруночок для самого Миколая і залишити на підвіконні. Скринька з такими щорічними сюрпризами для Миколая буде цінним архівом вашої родини.

Лови Святого Миколая

У житті кожної дитини настає період, коли неодмінно хочеться спіймати Святого Миколая. Це дуже небезпечний етап для вас, батьки, будьте пильними, починаючи з 8–9 років. Діти намагатимуться не спати всю ніч, щоб не проґавити Миколая. Не варто недооцінювати їхню винахідливість — вони переглянули в YouTube 10 способів спіймати Санту, і можливо вже розставляють пастки у своїй кімнаті. Саме час розповісти наступну історію — про цілком реальних помічників Святого Миколая. Але пам’ятайте, тільки правда і жодних вигадок!

Микола Чудотворець — реальна історична постать, християнський священник, який народився в Патарі на території сучасної Туреччини. І сьогодні в місті Міра у Туреччині можна побачити рештки стародавнього храму, у якому служив Святий Миколай. Страшна епідемія в Мірі забрала життя його батьків, і він справді роздав увесь свій великий спадок бідним людям. Він не чекав, що його проситимуть про допомогу, а сам шукав тих, хто найбільше потребував його підтримки. Святий Миколай оберігає дітей, саме тому його ікона часто висить там, де діти з’являються на світ — у пологовому будинку. І справжні дарунки Миколая — не забавки чи цукерки, а захист дітей від усього злого і поганого. А іграшки під подушкою — це приємний бонус за наполегливу роботу дитини. І звісно, ці милі сюрпризи привозить спеціальна служба доставки Святого Миколая — мама і тато. Тому влаштовувати лови не варто, бо втомлені кур’єри можуть просто поснути — вони ж теж люди, а ви залишитеся без смаколиків. Зате чари Святого Миколая з вами завжди, незалежно від оцінок у школі.

Станьте таємним Сантою

10 років — саме час для серйозної розмови. Це справді урочистий момент, коли ви повідомите дитині, що вона теж може бути трішки Святим Миколаєм.

Санта Клаус — веселий бородань на санях, запряжених оленями — це герой поеми «Різдвяний гість» американського поета 19-го століття Клемента Кларка Мура. Саме Мур вигадав імена північних оленів Санти, описав як і о котрій годині Санта залазить у будинок і розкладає подарунки в шкарпетки біля каміна. Тобто, Мур просто зробив, так би мовити, ребрендинг образу Святого Миколая для американських дітей. Тож байдуже, чи обере ваша дитина бути таємним Миколайчиком, чи Secret Santa — тут головне не ім’я, а ідея: допомогти, зробити подарунок і провести час із тими, хто цього найбільше потребує. А найважливіше — не хизуватися своєю щедрістю (саме тому Святий Миколай підкладав свої дарунки таємно вночі).

Коли дитина усвідомила всю важливість місії таємного Санти, можна знайти ініціативи і долучитися до них: зробити подарунок незнайомцю з будинку для літніх людей або корисний креативний сюрприз для дитини з інтернату, можна допомогти товариству людей, які влаштовують різдвяні обіди в будинках для самотніх літніх людей або для безхатьків. Якщо дитина любить тварин, чому б не стати таємним Миколаєм для вухастих мешканців притулку для собак. Або навіть влаштувати різдвяний бенкет для вуличних котів вашого району. Головне, щоб ви разом з дитиною відчули радість від дарування, тоді її сумніви щодо існування Святого Миколая остаточно зникнуть.

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *