Німецька самостійно: 7 ознак того, що у вас не виходить

Німецька самостійно: 7 ознак того, що у вас не виходить

Німецька самостійно: 7 ознак того, що у вас не виходить

Чому вчити іноземну мову самостійно виходить не у всіх? За якими ознаками можна зрозуміти, що у вас не виходить займатися без допомоги викладача? Який формат занять підійде саме вам? Детально відповідаємо на ці запитання в нашій сьогоднішній статті.

Ви напевно чули історії про поліглотів (наприклад, про Генріха Шлімана), які за рекордно короткі строки опановують п’ять, а то й більше, мов. Часто вони кажуть, що розробили власний метод вивчення мови і дотримуються його, не вдаючись до допомоги викладачів.

І ось багато хто, надихнувшись такими історіями, записавшись на курси німецької мови онлайн і всіма силами намагається вивчити хоча б одну мову, але постійно стикається з труднощами. Здається, що прогресу немає, зрештою з’являється бажання все кинути, бо «мабуть, мови – це не моє».

Якщо і з вами траплялося таке, то не поспішайте опускати руки. Просто самостійне вивчення мов підходить не всім. Ви маєте бути дуже організовані та регулярно займатися. Мотивація, план занять, пошук матеріалів – за все це відповідальні ви.

До речі, якщо ви вже займаєтеся з репетитором або в групі, а перелічені нижче ознаки все одно вам відгукуються, то радимо змінити викладача або спробувати інший формат занять.

Ознака №1

Ви чудово розумієте тексти практично будь-якої складності, знаєте багато лексики, визубрили всі граматичні правила, розумієте, про що співають у німецьких піснях і говорять у кіно, пишете грамотно і знаєте напам’ять кліше для всіх типів листів. Але щойно ви починаєте розмовляти німецькою мовою, вас постійно перепитують, переходять на англійську або просто уникають взаємодії з вами. Найімовірніше, у вас дуже сильний акцент, або ви вимовляєте слова неправильно, від цього вас досить складно зрозуміти носіям мови.

Рішення: у цьому випадку ми однозначно радимо індивідуальні заняття з упором на фонетику і говоріння. Фонетика німецької мови не така складна, але зустрічаються, наприклад, французькі та англійські слова, які не підкоряються німецьким правилам. Викладач допоможе позбутися акценту і поставити правильну та чисту вимову.

Ознака №2

Наступна ситуація чимось схожа на першу. Ви теж знаєте все в теорії, але от сказати нічого не можете. І начебто давно вже займаєтеся, і в голові прокручуєте, як і що говоритимете німецькою, але щойно справа доходить до реального діалогу десь у німецькому магазині або в кафе, то всі слова немов зникають, і ви починаєте пояснювати жестами. Тут ми маємо справу з мовним бар’єром, який потрібно подолати.

Рішення: у цій ситуації ми радимо відвідати розмовний курс німецької мови, на якому ви зможете спілкуватися з різними людьми вашого мовного рівня в групі до 9 осіб під контролем досвідченого викладача. Такий формат допоможе позбутися страху, що виникає під час спілкування німецькою мовою, і з часом ви почуватиметеся набагато впевненіше в ситуаціях побутового спілкування.

Ознака №3

Ви вівідували курси німецької мови,закінчили підручник потрібного вам рівня, опанували необхідний обсяг лексики та граматики й самостійно готувалися складати міжнародний іспит з німецької. Але, дізнавшись результати, засмутилися, адже іспит ви провалили. Не засмучуйтеся, таке часто трапляється, вихід із цієї ситуації досить простий.

Рішення: для складання іспиту недостатньо лише знання мови. Кожен іспит має свою структуру, час для виконання роботи, різні типи завдань. Самостійно підготуватися до нього буває складно, тому радимо вам придбати пакет індивідуальних занять для підготовки саме до обраного вами іспиту. На заняттях ви розберете блоки завдань, навчитеся грамотно розподіляти час на їхнє виконання, вивчите необхідні кліше для говоріння та письма і потренуєтеся виконувати пробні варіанти.

Ознака №4

Ви купили всі необхідні підручники і навіть інтерактивний курс, але постійно відкладаєте вивчення німецької на завтра або наступний понеділок. Водночас ви постійно відчуваєте почуття провини за те, що нічого не робите, але ж німецька мова потрібна вам для отримання роботи мрії/ переїзду/ вступу до вишу.

Рішення: для початку спробуйте почитати інформацію про тайм-менеджмент. Закріпіть час протягом дня, який ви присвячуватимете німецькій мові, і не скасовуйте заняття. Якщо це не допоможе, то радимо вам записатися на групові курси німецької мови. Багато студентів зазначають, що в цьому форматі їх мотивують дві речі: віддані гроші та небажання відставати від однокурсників.

Ознака №5

Ви завжди любили все німецьке: пиво, машини та німецький Ordnung. І ось вирішили вивчати німецьку мову самостійно, але тепер усе здається таким складним, що вже й пиво німецьке пити перехотілося. Вам починає здаватися, що Німеччину ви розлюбили, і, як то кажуть, з очей далі – з серця геть.

Рішення: насправді, справа зовсім не в Німеччині і не в німецькій мові. Просто вчити іноземну мову можна по-різному: комусь підходить метод сухої граматики з великою кількістю вправ, комусь німецька онлайн, а комусь навчання через пісні, кіно та подкасти. Радимо знайти викладача німецької, який зможе організувати заняття так, щоб поєднувати ваші інтереси та вивчення німецької мови.

Ознака №6

Ви дуже хочете вивчати німецьку мову, але на роботі у вас ненормований графік, тому ні на групові курси, ні на індивідуальні заняття ви записатися не можете, бо ніколи не знаєте, коли у вас точно буде вільний час. І ось ви намагаєтеся уривками щось вчити, коли є час, але матеріал не систематизований, ви вчите то відмінювання дієслова sein, то натикаєтеся на статтю про Konjunktiv I, від якої вам стає погано.

Рішення: чудовим виходом із цієї ситуації буде придбання інтерактивного курсу німецької мови на платформі MeinDS, який можна проходити в будь-який зручний для вас час. Матеріал там має чітку структуру і послідовність від простого до складного, завдання складені з урахуванням пройденого матеріалу, а пояснення проводить кваліфікований викладач.

Ознака №7

Ви вивчаєте німецьку зі школи, постійно ходили до репетиторів, а тепер уже 5 років вивчаєте її самостійно, перепробували всі формати занять, поміняли мільйон викладачів, змінили купу підручників, але сенс фрази «Deutsch ist nicht Ihr Ding. Probieren Sie etwas Anderes aus!» вам незрозумілий.

Рішення: подумайте, яка ваша мета вивчення німецької мови. Якщо мети немає, то досить складно досягти якихось результатів, і не важливо будете ви відвідувати курси німецької мови чи вивчати самостійно. Спрямуйте свою увагу на щось інше: купіть набір для вишивання або спробуйте себе на курсах дизайну. Можливо, це заняття захопить вас сильніше і ви нарешті зможете порадіти своїм успіхам.

Вибір завжди за вами: вчити німецьку самостійно, на груповому курсі, індивідуально з викладачем або за відеоуроками. Головне – чітко визначте свою мету і не відступайте на шляху до неї. А німеьцкий освітній центр Deutsches Sprachzentrum завжди радий допомогти вам і підібрати найбільш оптимальний формат під ваші цілі. До зустрічі на заняттях!

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *