До Дня вчителя: подарунки, вітання, корисні речі

Невдовзі День вчителя. Як привітати педагогів, щоб це було водночас етично і приємно? Ми подумали про те, що нині найбільше хвилює вчителів, і склали чекліст корисних сюрпризів. Ці маленькі зручності полегшать роботу вчителя у класі чи в онлайні і піднімуть настрій у дощовий осінній день. 

Додамо світла: лампа для гаджета

Ми усі вболіваємо за безпечне очне навчання, але від змішаного формату ніхто не застрахований. Тому радимо поцікавитися у вчителя, а де саме стоїть комп’ютер для дистанційних уроків? Річ у тім, що для красивої картинки у zoom потрібно достатньо світла. Щоб учитель не виглядав на уроці, ніби проводить урок із темряви. 

Маленька дрібничка — міні LED лампа для ноутбука і комп’ютера — допоможе у таких ситуаціях. Вона невелика за розмірами (насправді це ліхтарик), живиться від USB порту або від звичайної батарейки. М’яке біле світло не дратує зір і вигідно подає обличчя спікера: вчитель буде почуватися як зірка на сцені під прожектором. Є моделі, у яких можна обрати два-три режими освітлювання: від майже непомітного до найяскравішого. Корпуси та стійка бувають майже усіх кольорів веселки: можна обрати улюблений колір вчителя. 

Гнучка стійка, що схожа на дріт, дає змогу зафіксувати лампу в будь-якій зручній позиції, а також змінити напрямок світла.  

Трішки класики: міні-дошка

Онлайн-дошка — мережевий ресурс для спільної роботи. Звісно, віртуальний інструмент — це сучасно та зручно, але потребує вивчення його та напрацювання досвіду. Та й взагалі: так само як чимало людей хочуть читати паперові, а не електронні книги, гортати сторінки, так само є ті, хто хоче писати реальним маркером на реальній дошці. Хоча б невеличкий острівець класики, звичної реальності — у хвилях дистанційного навчання. 

Для любителів традиції чудовим сувеніром стане міні-дошка. Це зовсім мініатюрна копія шкільної дошки розмірами 35х50 см. Оформлена вона легкою алюмінієвою рамою. Варіантів чимало: такі, що можна повісити на стіну та на власній опорі, білі, коричневі та звичні для школи зелені.  На білих можна писати маркерами та стирати сухими губками. На решті — крейдою. Є навіть комбіновані: маркерово-крейдяні. Усі вони дають змогу чітко бачити символи, написані вчителем на дошці. 

Донести кожне слово: мікрофон для ноутбука

Як часто діти погано чують вчителя онлайн? Виправити це можна дуже просто — для цього не потрібна професійна техніка. Досить маленького петличного мікрофона. «Прищіпка» не буде заважати й покращить якість лекції чи діалогу.

Інший варіант — бездротовий мікрофон з модулем Bluetooth, який дозволяє суміщати його з різноманітними гаджетами. Він може допомогти оформити заняття: програвати музичний фон, як звичайна портативна колонка, додавати звукові ефекти. Скажімо, якщо треба підкреслити правило: цікавіше почути кілька разів, не тоді коли його повторює вчитель, а коли учні чують ефект відлуння. Щоправда, цю модель доведеться тримати у руці, отже колір теж важливий: рожевий, ультрамариновий, суворий чорний або золотавий? Відтінків безліч. 

Даруємо захист: окуляри проти синього світла

Гаджети випромінюють синє світло (суміжний з ультрафіолетовим спектром, найбільш короткохвильовий діапазон видимого світла). Медики застерігають: якщо проводити біля ноутбука, планшета чи комп’ютера багато годин, це впливає на якість сну. Адже організм реагує на синє світло тим, що занадто активізується, не може розслабитися.  Дехто каже, що і для зору це шкідливо, але ця гіпотеза не доведена. 

Хай там як, приємним сюрпризом стануть окуляри, які захищають від синього світла та ультрафіолетового випромінювання. У них навіть буває регулювання нахилу лінз, що забезпечує якісний і комфортний перегляд екрану. Як будь-які окуляри, ці — мало того, що будь-яких кольорів, так ще й за виглядом поділяються на чоловічі, жіночі та унісекс.

Ковток затишку: чашка  — в тему

Вчителеві доводиться багато говорити. Випити води під час уроку чи насолодитися чаєм на перерві — то святе. І як мило, якщо чашка нагадує про учнів. Цікавий варіант: посуд із «хмаринками слів», де складові — імена учнів класу. Можна обійтися вітальним написом: «Дякуємо вчителю» або «Найкращий у світі вчитель». Хочеться більш індивідуально? На поличках  магазинів є чашки зі згадкою про конкретний шкільний предмет: «Улюбленому вчителю біології», скажімо. А можна й замовити напис на кшталт: «Ми з Вами, Олено Василівно!». 

Сміх подовжує життя. Тому деяким освітянам до душі прикольні написи: «Я — вчитель. А яка у тебе суперсила?», «Вчительки — єдині жінки у світі, яких уважно слухають», «Якщо зміг це зрозуміти, подякуй вчителю, що навчив читати». 

Книга Дена Аріелі «Добре бути іраціональним»

Звісно ж, вчителі люблять читати. Тож серед книжкових новинок-2021 можна знайти щось на будь-який смак. 

Автор цього видання — майстер сторітелінгу: приклад того, як простими словами та цікавими історіями пояснювати складні поняття. А ще тут зібрані психологічні дослідження та несподівані висновки, які допоможуть вивільнити креативність, нестандартний погляд на речі, знайти натхнення.  

Наприклад, дослідник радить все неприємне завершувати без перерв, а під час приємного досвіду постійно відриватися. Навіщо? Справа в механізмах адаптації: коли щось триває довше, почуття слабнуть. Тобто якщо ви терпіти не можете прибирання, наприкінці години такої роботи домити підлогу не так вже й важко. А ось звикнути до задоволення означає втратити його частину. Улюблене кіно тричі підряд вже не викликає таких емоцій. Саме тому тимчасові та швидкоплинні враження дарують більше щастя, ніж постійні.

Чудовий секретик для вчительського релаксу, чи не так?

Книга Джуліани Майнер «Діти екранів. Як узяти найкорисніше і мінімізувати шкоду в цифрову епоху»

А це варто дати почитати педагогам, аби вони краще зрозуміли життя сучасних тінейджерів. 

Авторка ніби перекладає на мову дорослих будь-які реалії онлайн-життя підлітків: дружба онлайн, знайомства в інтернеті, стосунки під час колективних відеоігор, ризикована онлайн-поведінка, кібербулінг.

Виявляється, усі явища та нюанси були у дитинстві батьків та вчителів, просто не у віртуальній формі. Підлітки 2020-х не дуже відрізняються від своїх однолітків 1970-х. Відеоігри можуть бути корисними. А от, що насправді змінилося, то це дорослі: вони скоріше заборонять чи обмежать час в інтернеті, ніж пояснять правила чи дадуть пораду. 

Занурення у цифрову реальність та психологію у віртуальному світі — гарна практика, щоб іти в ногу зі своїми учнями. 

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *