Домой Користні поради Як знайти власну формулу ефективності та збалансувати ресурси?

Як знайти власну формулу ефективності та збалансувати ресурси?

28
0

Ми в «Освіторії» віримо, що карантин — час для саморозвитку. Саме тому події Освіторія.Хаб перейшли у онлайн формат, щоб бути доступними і надихати ще більшу аудиторію. Спікери щотижневих безкоштовних вебінарів — справжні зіркові вчителі та лідери думок у своїй сфері, які розкривають найактуальніші теми для освітян та батьків під час дистанційного навчання та роботи.

Станіслав Федосєєв, вчитель математики та логіки родом із Кривого Рога. Його життя змінилося після того, як у 2017 році він увійшов до Топ-20 фіналістів премії Global Teacher Prize Ukraine. Відтоді Станіслав виступає на найпросунутіших освітніх подій, пише дисертацію про власні методики викладання математики та є активним змінотворцем освіти в ГО «Н.овий О.світній В.имір І.дей». Під час вебінару Станіслав поділився лайфхаками ресурсного мислення і розповів, як вчителю стати багатшим, енергійнішим та більш впевненим у собі. Ми законспектували найцікавіші його тези.

Якщо ви не реєструвалися на вебінар, але проглянете відео і бажаєте отримати тестування й сертифікат після трансляції — заповніть анкету:

Отримати сертифікат

Установка на бідність чи установка на успіх?

Мозок людини — порожній диск, на який встановлюється інформація. Ця інформація генерується із різних джерел: батьки, друзі, школа та робота. Проте ми самі також, звісно, формуємо нашу свідомість. Існують дві основні установки, котрі стають поводирями людей у їхньому житті: установка на бідність та установка на успіх.

Є люди, у яких переважає установка на бідність — і тут бідність треба розуміти не лише як фінансову, але й емоційну. Такі люди постійно знаходять відмовки, щоб не пробувати робити нічого нового. Вони завжди думають, як купити дешевше. Їхні механізми захисту — це засудження інших. Вони часто заздрять, від життя лише «беруть», і не віддають, проте часто повчають інших. Власні успіхи вони применшують, а свої чесноти часто знецінюють.

Люди, котрі керуються установками на успіх, постійно шукають можливостей. Вони купують те, що хочуть, а не те, що дешевше. Ці люди вміють брати на себе відповідальність за невдачі, а як результат — і від успіху вони отримують більше. Їхня місія — це давати: давати час, енергію та навіть посмішку. Так, цим людям є чому навчити інших, і вони охоче діляться власним досвідом, але приймають і інші опції світобачення.

Як працюють гроші?

Змінити власні установки та мислення мене надихнула книжка підприємця Джо Вітале «Фактор притяжения». Ось кілька законів грошей:

  • Гроші люблять, коли ними діляться. Цим законом керуються усі найуспішніші і найбагатші люди світу — від Стіва Джобса до Ніка Вуйчича. Коли, кому і як віддавати гроші чи ресурси? Діліться тоді, коли відчуваєте натхнення: жертвуйте і переживайте радість від цього. Віддавайте 10 % від своїх заробітків у справу, в яку вірите, за яку вболіваєте. Якщо віддаєте менше, в вас працює установка дефіциту, і ваша свідомість скута цим.
  • Гроші люблять швидкість та ідеї. Щойно у вас виникла цікава ідея — не зволікайте, інвестуйте у неї: не лише гроші, але й свої сили, час, натхнення. Гроші ідуть до тих, хто діє першим.
  • Мисліть, як підприємець. Ким би ви не були, маєте навчитися підприємливості: щоразу, коли чуєте від когось скаргу чи проблему, подумайте, як би ви могли зарадити у цій ситуації, щоб ви могли зробити для розв’язання проблеми.
  • Гроші люблять відносини. Усі гроші, які приходять до нас, ідуть від людей. Тому саме щира повага та любов до людей, внутрішнє ваше бажання допомогти людям повертатиметься до вас у вигляді ресурсів.
  • Гроші люблять пристрасть. Вони ідуть до того, хто займається улюбленою справою. Якщо я, як вчитель, працюю за покликанням і горю своєю роботою, ця пристрасть повертатиметься до мене у вигляді ресурсів.
  • Гроші люблять зворотний зв’язок. Будь-яка ситуація — негативна чи позитивна, дає нам інформацію про те, як далі діяти. Уявімо, що сталося щось неприємне: одна людина вважатиме, що це чергова невдача і буде внутрішньо почуватися знеціненим. А інша людина сприймає поразку як досвід, і вийде із випробувань більш досвідченим.
  • Гроші люблять мету. Волт Дісней, всесвітньовідомий мультиплікатор казав: «Я хочу заробляти гроші фільмами, щоб створювати нові фільми». Гроші заради грошей не приносять задоволення.

Як досягати бажаної мети?

  • Чітко уявляйте, чого хочете. Якщо зможете пояснити свою бажану мету 6-річній дитині, тоді ви справді знаєте, чого прагнете.
  • Записуйте свої цілі. За даними статистики, лише 3 % людей досягають своїх поставлених цілей. Проте ті, хто прописують — не набирають на комп’ютері, а саме записують від руки, досягають удесятеро більше за інших. Я перевірив цей лайфхак на собі — щойно почав занотовувати цілі, як дуже швидко їх досягнув.

Формула «мінімум 100 % максимум»

Це найефективніша формула, як регулярно працювати для досягнення цілі і не здаватися на шляху.

Мінімум — те, що ви виконаєте у будь-якому разі.

100 % — саме те, що вам треба.

Максимум — практично нереальна величина, яку ви можете виконати у разі натхнення.

Поясню на прикладі: я почав застосовувати цю формулу для того, щоб привчити себе робити зарядку щодня. Мої 100 % — це 20 хвилин фізичних вправ на день, а мій мінімум — 1 хвилина. Як виявилося за одну хвилину можна 40 разів присісти, 100 разів пострибати або 1 хвилину постояти у планці. Отже, ця одна хвилина привела мене до того, що виробилася звичка займатися спортом щодня. За цією ж формулою я досягнув того, що пробіг пів марафон: моя програма 100 % була бігати 4 рази на тиждень по 30 хвилин; мінімум — бігати 4 рази на тиждень по 2 хвилини — навіть коли негода чи захворів, бігав удома, а програма максимум — бігати понад 1,5 години за одне тренування.

Тож можу сказати, що формула дуже дієва. За нею ми працюємо із учнями і готуємося до ЗНО. Перед тим ми проговорюємо, що кожен учень сам відповідає за свою підготовку і результати, а вчитель — це допомога. Далі учні визначили свої програми мінімум, 100 % і максимум, ми це все документуємо письмово — укладаємо контракт, де прописана відповідальність сторін, і працюємо за ним.

З мого досвіду, діти найчастіше обирають за 100 % — 30–50 хвилин занять математикою щодня, програма мінімум — 10 хвилин щодня, максимум — 4 години. Важливо, коли група дітей працюють за формулою, мають щодня надсилати фото або відео звіт своєї роботи: виконані приклади чи задачі, пояснення формули чи закону на камеру тощо.

Вправа «Баланс ресурсів»

Це дуже потрібна вправа, яку раджу виконати кожному вчителю. Виділіть на неї 30 хвилин свого часу: відключіть гаджети і месенджери, залиштесь наодинці, спокійно подумайте і чесно дайте відповідь собі на запитання «куди я вкладаю свої сили, час та гроші?», «від чого я отримую задоволення?».

Щоб було зручніше аналізувати свої ресурси, намалюйте коло, розбийте його на 6 рівних секторів — у кожному напишіть найважливіші для вас сфери життя: наприклад, сім’я, особистісно-професійне зростання, відпочинок, стосунки, духовність, фінанси. Кожен промінь, що відходить від центру кола слід розбити на 10 поділок і позначити у кожному секторі, наскільки ви задоволені цієї сферою свого життя: 1 — зовсім не задоволені, 10 — повністю задоволені. Коли з’єднаєте усі точки, отримаєте «колесо» свого життя і візуально побачите, яка сфера «просідає» до 0. Наступний крок: на кожне таке «просідання» подумати, що вам треба зробити, щоб покращити ситуацію. Це виведе вас на усвідомлений рівень життя і допоможе зрозуміти власний ресурсний стан — коли людина має фізичні, духовні та душевні сили для вирішення завдань та енергію для здійснення бажаного.

Global Teacher Prize Ukraine — щорічна національна премія для вчителів — агентів освітянських змін, яку проводить «Освіторія». Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, та підкреслити важливість педагогів в Україні. 

Подати заявку чи номінувати вчителя на премію Global Teacher Prize Ukraine

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here