Цікаві іграшки підвищують інтелект у дітей до 3 років, доводять дослідження. А футурологи переконані: років за 30 забавки для малечі матимуть значну освітню функцію. Але жодного натаскування на правильну відповідь — лише задоволення. «Освіторія» дізналася, які види іграшок будуть у дітей майбутнього.
Іграшки — це не просто забавки. Виявляється, від їхньої якості, серед інших факторів, залежить розвиток мозку в перші три роки життя. Це довело дослідження Університету Арканзасу. Психолог Едвард Фішер проаналізував 46 досліджень щодо іграшок та виявив, що вони здатні покращити когнітивний, лінгвістичний та соціальний розвиток дитини. Скажімо, у немовляти надлишок синапсів зникає, якщо оточення дає мало інформації. Тобто кора головного мозку стає настільки складно утвореною, наскільки багато різного досвіду дають іграшки в перші роки життя. Ще одне дослідження, проведене Університетом Джорджії, довело, що іграшки дошкільнят створюють передумови для успішного читання та письма. Отже, можна сказати: розвиток дітей майбутнього залежатиме від того, які іграшки дадуть їм дорослі. Тож які варіанти прогнозують футурологи та виробники?
До 3 років: AR-ходунки, квідич, «чарівне дзеркало»
У майбутньому родина матиме чимало «розумних» речей, які зроблять комфортним зростання дітей. Скажімо, годинник демонструватиме значками, що саме за режимом дня має робити малюк. Ліжечка для немовлят зможуть заколисувати в обраному темпі, вмикати колискові, сигналити через відеоняню, якщо варто змінити підгузок. Розумні папери матимуть електронний малюнок чи орнамент (наприклад, дерево), де в цифровій формі зберігатиметься важлива та пам’ятна інформація про малятко: відбитки долоньок чи ніжок, зріст, вага, аудіо перших слів, відео.
Іграшками для найменших будуть, на думку спеціалістів, ті самі ходунки та каталки, що й нині, адже час навчатися ходити та користуватися речами. Але ці предмети будуть інтерактивними, з елементами доповненої реальності (AR), тож рух поєднуватиметься з опануванням базової інформації: кольорів, форм, цифр, літер. Це допомагає міцно запам’ятати поняття.
via GIPHY
Уявіть собі: малюк у ходунках з AR по черзі підходить до цифр, які з’являються перед ним просто в повітрі. Якщо цифра неправильна, нічого не стається. Якщо правильна, спалахує зелений вогник та звучить її назва. Інтерактивна каталка проєктує на підлогу велике коло чи квадрат, і якщо провести правильно по контуру, грає різні пісеньки про форми. А як вам футбол чи баскетбол, де рахунок на табло дитина має правильно озвучити, і лише тоді гра триває і тішить підбадьорюваннями? Так само будуть у моді різноманітні інструменти та діяльність в AR: молотком забивають віртуальні цвяхи, укол роблять віртуальному цуценяті, яке одужує на очах. А ще буде чимало інших інструментів химерних форм. Також малюк знатиме: якщо піднести будь-який предмет до «чарівного дзеркала», звучить його назва та виникає яскравий підпис.
Летючі сенсорні іграшки, які нині полюбляють школярі, теж стануть забавкою малюків. Вони чутливо реагуватимуть на рухи долонь дитини, тож допоможуть розвивати моторику. Як вам такий собі квідич, коли м’яч треба змусити залетіти в кільце?
Доповнену реальність батьки налаштовуватимуть самі, тож за обідом поруч з малюком сидітиме віртуальний герой саме з тієї казки, яку йому почитають перед сном.
ТАКОЖ ЦІКАВО:
Трендові іграшки літа: у що граються сучасні діти?
Усе про комп’ютерні ігри: як вони впливають на навчальні здібності дітей?
Від 3 до 6: «пухнасті підручники» та генератори іграшок
М’які іграшки — улюбленці дошкільнят. Але d майбутньому і вони всі, і навіть гумова качка для ванни, будуть зі штучним інтелектом. Єдинороги, пандочки та котики задаватимуть задачі та всілякі завдання з усіх шкільних дисциплін. Махатимуть лапами, зачувши правильну відповідь. Якщо ж її немає, озвучать потрібний матеріал. Рівні гри (а насправді — навчання) ускладнюватимуться, а обирати, що вчити й коли, буде сама дитина. Коли забажає погратися, тоді й вчасно. Іграшка буде таким собі пухнастим підручником. А ще вона буде персоналізована: розпізнаватиме обличчя, голос маленького господаря та кілька десятків близьких людей, звертатиметься на ім’я, пам’ятатиме, про що говорила з кожним. Персоналізувати можна і зовнішність: навіть замовити ляльку — власну маленьку копію.
Оскільки дитина вже з року всотуватиме інформацію, опанувати знання та навички до 6 років буде не так складно. Також допоможуть інтерактивні сенсорні панелі, в яких є режим викладання матеріалу за різними темами та вікторинами.
Інтерактивний глобус з AR дає знання про світ — про країни, культуру, тварин, кухню, пам’ятники. Достатньо обрати певну точку на ньому, як він покаже і розкаже сотні фактів про цю місцину.
Допомагатиме скоординувати заняття та розваги персональний помічник (і не лише голосовий). Перші такі вже створені для дітей 5–12 років, і виробники переконані, що вони будуть у кожному домі. Smarty — синя пластикова істота, яка супроводжує з ранку до вечора: будить, відповідає на запитання, нагадує про заплановане і режим дня, про закінчення домашніх завдань, контролює освітлення, вмикає музику та переповідає книги.
Персонажів мультфільмів, коміксів та книг можна буде зібрати з конструкторів. Але значно більше тішить малечу можливість створити власного героя з нейтральних елементів, наприклад, Метеликолева, і вигадати про нього історію. Спеціальна програма легко заміняє ним чинного персонажа, змінює за бажанням маленького автора типовий сюжет про пригоди — і ось вже маємо контент про Метеликолева: відео або комікси. Втім, це не ліміт. Наймоднішими будуть 3D-принтер для іграшок або генератор іграшок, який працюватиме за іншим принципом, але суть та сама: дитина намалювала персонажа, зробили аплікацію — і за кілька годин отримала свій виріб. Відтак пластикового чи гумового Метеликолева можна продемонструвати друзям.
Від 6 до 10: справжні ферми, інтегральні схеми та роботи
Із конструкторів для дітей цього віку можна буде зробити реальні речі. Наприклад, гра з електричними схемами, платами та світлодіодами (якщо все складено правильно — і ліхтарі сяють). Або ж для юних інженерів, які люблять працювати з електронікою: складати електричні ланцюги для створення повсякденних пристроїв, таких як музичний дзвінок у двері, лампа, яка реагує на рух, «летюча тарілка» та маленька поліцейська сирена. Електричні вимикачі, інтегральні схеми, цифрові схеми, запобіжники — все це може бути іграшкою.
Можна буде спробувати себе і в інших професіях. Вже в наші дні виходять дивовижні набори юного геолога з реальними гірськими породами, збільшувальним склом, молотком, захисними окулярами. Коли знайдено красиві фрагменти, у хід ідуть шліфувальні барабани, а потім за допомогою кріплень дитина створює саморобні прикраси.
Майбутніх автобудівельників потішать конструктори, з яких можна скласти цілком робочі копії реальних машин.
Популярними будуть екологічні мініферми, в яких можна вирощувати живих істот: мурах, креветок, метеликів. У скляних формах з підсвічуванням добре видно, як зростають різні рослини та гриби. Звісно, очікується і поєднання з доданою реальністю: віртуальний бджільник, акваріум, інкубатор птахів, штучна ферма. Інструменти та інші предмети матеріальні, а тварини та рослини — AR. Збирайте врожай, годуйте, доїть, виробляйте сири тощо. Фантазію ніщо не обмежуватиме: така сама ферма можлива для інопланетних диво-тварин або ж динозаврів.
Зображення: Uncle Milton® Ant Farm®
Робототехніка — те, що подобатиметься дітям майбутнього. З пари сотень деталей можна буде самотужки скласти роботів різних рівнів складності. Потім дитина вчиться програмувати рухи свого створіння, використовуючи програму для початківців. Робот підключається до сотень електронних модулів і деталей, щоб дитина могла творчо підійти до його налаштування. Якщо до тіла робота прикріпити планшет (або його аналог), можна на своєрідне обличчя програмувати міміку. Щоб змінити її, достатньо певних рухів руками.
Також, кажуть, у моді буде оживлення улюблених іграшок (наприклад, тих, що видрукували на 3D-принтері). Цей конструктор нагадуватиме Lego, але цеглинки мають різне призначення: двигун, Bluetooth, диктофон, бездротовий ігровий контролер та інші цікаві речі. Машини, м’які іграшки, моделі з конструкторів оживають: говорять, рухаються та навіть танцюють.
Іграшки для дітей цього віку будуть такими, щоб хлопці і дівчата почувалися справжніми майстрами та хотіли дізнатися ще більше про різні спеціальності й технології.
ТАКОЖ ЦІКАВО:
Іграшки за віком: інструкція з вибору подарунків
Pop it та Simple Dimple: що це таке і чому діти просять його купити?
Поділитися цією статтею
Источник: www.osvitoria.media