Надійний захист своїми руками

Надійний захист своїми руками
Надійний захист своїми руками

Усю історію людство долало жахливі пандемії. Те, з чим ми стикнулись зараз, не гірше й не краще хвороб, від яких страждали наші предки. Добре, що тепер ми можемо подбати про свій захист. Для цього не потрібно мати медичну освіту, складне обладнання чи дорогі ліки. Виконання простих норм, таких як носіння маски, уникання людних місць та використання антисептику, різко підвищить ваші шанси успішно подолати скрутні часи. 

Яким має бути антисептик

З масками та соціальним дистанціюванням все більш менш зрозуміло. Тільки не забувайте виконувати ці приписи. З обробкою рук вже трішки складніше. Але не хвилюйтесь, нічого складного робити не доведеться. 

До половини всі випадків зараження відбувається через контакт з забрудненими поверхнями. Ми не можемо знати, хто брався за цю дверну ручку чи кошик у супермаркеті до нас. Проте можемо знезаразити свої руки, обробивши їх антисептичним розчином. Для цього ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) радить використовувати звичайний спиртовий розчин. 

Етанол, тобто харчовий спирт, краще будь-яких інших хімічних речовин знищує віруси та інші хвороботворні мікроорганізми. Останні роки фармацевтична промисловість займалась пошуком інших антисептиків. Але вони або коштують дуже дорого, або ж показують слабку ефективність у боротьбі з вірусами. 

Етиловий спирт швидко руйнує жирову оболонку вірусу. Тому його ефективність ніхто не ставить під сумнів. Єдине, потрібно використовувати не чистий спирт, промислової міцності у 96,6%, а розведений приблизно до 80%. Інакше він дуже швидко руйнує оболонку бактерій, й вони можуть відновити її цілісність. А розведений розчин нищить й бактерії, й віруси, й багато інших шкідливих мікробів. 

Як самому приготувати антисептик

Придбайте харчовий спирт у великій тарі. На родину з трьох осіб, що веде активне життя, потрібно приблизно три літри на місяць. Цієї кількості вистачить для того, щоб й дитина, й батьки завжди мали в кишені пляшку з антисептичним розчином. Та використовували її кожного разу після торкання до підозрілих поверхонь. 

Можна придбати найдешевший сорт харчового спирту, який тільки виробляють в Україні. Це так званий “Вищої очистки”. Його виготовляють з картоплі або з відходів цукрового виробництва. Спирт можна вживати в складі алкогольних напоїв, але вони не будуть вирізнятись високою якістю. Для виготовлення антисептичного розчину він підійде ідеально. 

Рецепт від ВООЗ

Для того, щоб отримати 10 літрів готового антисептику, вам треба брати 8,33 літра спирту. Додайте до нього води й ви отримаєте дієвий розчин. Але краще використати ще декілька компонентів. Залиште води 1,105 л. Візьміть розчин перекису водню, він є в кожній аптеці. На 10 літрів треба 0,417 літра перекису. А ще − 0,145 літра гліцерину харчового. Цей компонент не знищує мікроби, але він береже вашу шкіру від пересихання. Якщо ви додасте до складу антисептику гліцерин, то його можна буде використовувати дуже часто. Шкіра від цього не постраждає. 

Змішайте компоненти та розлийте по пляшках. Використовуйте розчин кожного разу, коли ви мали контакт з потенційно небезпечними поверхнями.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *