Діти повертаються до навчання з канікул. Тому саме час пригадати основні правила безпеки у школі та поза нею. Звісно, всі рекомендації діти та їхні батьки давно знають. Учні та учениці вже спускалися до укриттів під час повітряної тривоги. Але час від часу нагадувати собі про важливі речі та перевіряти свою готовність до дій у різних ситуаціях дуже важливо. Підготували для вас великий гід: тут найважливіші правила безпеки під час навчального процесу, евакуації та перебування в укритті.
Підготовка
Поспілкуйтеся з дитиною про безпеку у школі. Нагадайте їй, чому важливо йти до укриття разом із класом та слухати настанови вчителів. Дізнайтеся ставлення сина чи доньки до евакуацій під час навчання та обговоріть ситуації, що вже виникали раніше. Важливо, щоб дитина усвідомлювала відповідальність за власну безпеку.
За потреби обговоріть важливі нюанси з адміністрацією школи чи класним керівником. Перевірте, чи має школа необхідну інформацію про дитину: ваші контакти, інформацію про стан здоров’я учня чи учениці.
Перевірте, чи ви отримуєте всю необхідну інформацію від школи: чи надходить вам розсилка або повідомлення від вчителів, чи актуальні правила безпекової поведінки ви маєте.
Якщо дитина потребує особливої психоемоційної підтримки чи має проблеми зі здоров’ям, про це важливо повідомити адміністрації школи. Іноді діти соромляться сказати вчителям про те, що їх щось турбує: виникає страх, тривога чи неприємні фізичні відчуття. Якщо ви знаєте про такі ситуації, поділіться цим із педагогами, щоб вони могли своєчасно допомогти вашому сину чи доньці.
Тривожний рюкзак
Разом із дитиною перегляньте шкільний тривожний рюкзак. Якщо є можливість залишати його у класі, то складіть окремо речі, які дитина обов’язково повинна мати при собі. Наприклад, якщо ваш син чи донька приймає ліки на постійній основі.
Не кладіть до рюкзака оригінали документів дитини. Натомість залиште записку з усією важливою інформацією та контактами дитини у зовнішній кишені, щоб за потреби її могли знайти педагоги чи інші дорослі.
Покладіть до тривожного рюкзака річ, яка допоможе заспокоїтись дитині в укритті. Наприклад, невелику легку іграшку.
Пам’ятайте, що у шкільних укриттях є все необхідне для комфортного перебування учнів та учениць: питна вода, їжа, ковдри. Тож не кладіть до рюкзака дитини зайвих речей.
Про те, якими повинні бути укриття навчальних закладів можна дізнатись на сайті Міністерства освіти і науки України.
Правила поведінки в укритті
Разом із сином чи донькою пригадайте, як потрібно поводитися та чого не варто робити у шкільному укритті.
У сховищі школи важливо поводитися спокійно та тихо. Це потрібно для того, щоб усі могли почути повідомлення від вчителів чи адміністрації.
Якщо дитина хоче відійти від локації класу або її щось турбує, вона має обов’язково сказати про це своєму вчителю.
В укриття не можна брати легкозаймисті речовини, свічки, запальнички та все, що може стати причиною займання. Не можна користуватися засобами, що мають різкий запах.
Евакуація у школі
Коли лунає сигнал повітряної тривоги, а дитина не поряд із батьками, вони завжди хвилюються про неї. Але у цей момент важливо пам’ятати, що ваш син чи донька разом із іншими учнями та вчителями прямує до укриття та перебуватиме у безпеці там.
Підтримуйте атмосферу взаємоповаги: не турбуйте педагогів без нагальної потреби. У цей час вони дбають про вихованців та повинні приділити їм достатньо уваги. У багатьох школах батьки отримують повідомлення про те, що діти дісталися укриття і повернулися до класів після відбою. Якщо у вашому навчальному закладі немає такої розсилки, запропонуйте цю ідею класному керівникові.
Поважайте правила школи, згідно з якими заборонено забирати дитину до завершення повітряної тривоги. Залишати укриття у цей час — небезпечно для життя. Тому вчителі й адміністрація мають законне право відмовити вам.
Про те, як діють педагоги під час повітряної тривоги у школі, можна дізнатися тут.
Повітряна тривога до початку уроків
Якщо сигнал повітряної тривоги лунає до початку навчання, діти повинні пройти до найближчого укриття, де б вони не знаходились у цей момент.
Якщо дитина добирається до школи самостійно громадським транспортом, узгодьте алгоритм її дій під час повітряної тривоги в дорозі. Якщо транспорт наземний, з нього потрібно вийти та прямувати до сховища. Поговоріть з дитиною про те, що не варто соромитися запитувати інших про розташування найближчого укриття. І навіть якщо не всі люди виходять із транспорту, їй перш за все потрібно дбати про себе та йти у безпечне місце. Якщо дитина пересувається на метро, то їй не варто виходити назовні до відбою повітряної тривоги.
Учні та учениці, які вже перебувають у школі на момент сигналу повітряної тривоги, спускаються до укриття разом із працівниками навчального закладу. Зазвичай у школах є чергові, які супроводжують дітей під час повітряної тривоги, якщо їхнього педагога ще немає.
Після того, як усі учасники освітнього процесу пройшли до укриття, діти та їхні батьки вже не можуть зайти до школи до сигналу про відбій тривоги. Про це правило пише Департамент освіти і науки КМДА.
Про те, коли і в якому форматі продовжується навчання після ранкової тривоги, батькам має повідомити адміністрація школи. Адже у кожному регіоні різні положення щодо цього питання.
Детальнішу інформацію про безпеку під час навчання можна дізнатися тут.
ТАКОЖ ЦІКАВО:
Блекаути та повітряні тривоги: 17 запитань про навчання по-новому
Пункт незламності у школі: все, що треба знати вчителям і батькам
Поділитися цією статтею
Источник: www.osvitoria.media