Українські історичні романи: відчуйте атмосферу та контекст подій

Українські історичні романи: відчуйте атмосферу та контекст подій
Українські історичні романи: відчуйте атмосферу та контекст подій

Історичні романи дають нам набагато більше, ніж просто захопливий сюжет, чи можливість відпочити з гарною книгою. Зараз читачі прагнуть заново відкрити та переосмислити ключові події, що відбувалися на наших землях. Вивчення історії не завжди дається легко, якщо ми не займаємося цим професійно. Сухі факти часто не втримуються в пам’яті. Але якщо до них додати художню складову, ситуація змінюється на вашу користь. Звісно, художня книга та підручник з історії – це різні речі, але хороший твір стане додатковим стимулом дізнатися більше про той чи інший період. 

Як українські класики закарбували у своїх творах нашу історію

Українські історичні романи переносять читачів у різні епохи – від княжої доби до часів сучасності. Особливим попитом користуються історичні романи про козаків. У таких творах зображені образи наших предків, їх спосіб життя, культура та традиції. Ці книги допомагають зрозуміти нашу національну ідентичність та відчути зв’язок зі своїм коріням. Також вони можуть бути джерелом пізнання інших народів, з якими Україна мала спільні історичні події.

Одна з найжахливіших сторінок нашої історії – життя під радянською владою. Способом донести до своїх нащадків правду про те, що відбувалося у ті часи, стали літературні твори. Так, з-під пера Уласа Самчука виходили твори, заборонені в СРСР. Його роман «Марія» описує період Голодомору, а трилогія Волинь – часи 1914-1918 рр.

Праці Івана Багряного «Сад Гетсиманський», «Тигролови» зображують терор у часи сталінських репресій. Зараз ці твори вивчають у школах і багато хто перечитує їх у дорослому віці.

Сучасні романи популярних письменників

Тим, хто цінує цікаві та насичені подіями сюжети, наповнені подорожами, відкриттями, загадками, варто звернути увагу на історичні пригодницькі романи. Автори змальовують свої світи дуже деталізовано, описуючи костюми, зброю, музику та інші культурні особливості. Це дозволяє читачам краще уявити, як жили наші пращури.

Сучасні українські письменники активно працюють у цьому напрямку. Вони користуються такою популярністю, що їх успішно екранізують. Так, роман Василя Шкляра «Чорний ворон. Залишенець», друкувався кількома сотнями тисяч примірників. Був успішно екранізований.

У каталозі нашого сайту ви зможете знайти актуальні книги, які описують цікаві для вас періоди історії. Книги Сергія Грабара, Богдана Коломійчука, Петра Лущика опубліковані в останні роки, вже стали частиною жанрової літератури у нашій країні.

Ці класичні історичні романи про Україну стануть окрасою домашньої бібліотеки:

  • «Скіфська трилогія» Івана Білика. Сюди належать романи ««Дикі білі коні», «Не дратуйте ґрифонів», «Цар і раб».
  • «Маруся Чурай» Ліни Костенко. Історичний роман у віршах, один з найкращх творів української літератури, у розкішному виданні.
  • «Захар Беркут» Івана Франка. 
  • «Роксолана» Павла Загребельного. 
  • «Холодний Яр» Юрія Горліса-Горського, автор роману був старшиною армії УНР, купуйте видання за оригіналами 1934 – 1937 рр.

Сучасні книги, які дозволять зануритися у вир історичних подій: 

  • Трилогія Володимира Єшкілєва «Прокляті Гетьмани»: «Унія», «Каїн. Роман про гетьмана Павла Тетерю-Мошковського та його добу», «Малх».
  • Романи у трьох томах «Хатітдже Турхан» Олександри Шутко, яка є дослідницею Османської імперії.

Купити ці книги онлайн, для себе чи у подарунок можна у нашому інтернет магазині «Дім книги»: https://dk-books.com/catalog/3493/. Завдяки нашим видавництвам маємо чудову можливість читати історичні романи українською. Ці книги не відпускають до самого кінця, автори піднімають також непрості теми людських взаємин. Людині, яка любить сучасних українських авторів та історичні романи, книги Юрія Винничука, Остапа Українця, Сергія Синюка, Софії Андрухович стануть хорошим подарунком.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *