Вчителі-Супергерої. Знайомтеся: Василь Дяків, Мисливець за Розумом

Знайомтеся, вчителі-супергерої з ТОП-10 Global Teacher Prize Ukraine

Місто Заліщики Тернопільської області, Заліщицька державна гімназія

Вчитель громадянської освіти, основ здоров’я, історії

Борець за справедливість, ентузіаст, інтелектуал, тактик і емпат

Стихія: 🔥

  • Людина- Цінність
  • Акумулює енергію учнів та спрямовує в річище успіху
  • Йде проти системи заради змін
  • Відчуває дітей через засоби дистанційного навчання
  • Унікальна швидкість і глибина мислення
  • Імунітет до бюрократії

За 19 років педагогічної роботи випустив 59 переможців обласного етапу МАН України.

Прищеплює учням принцип усвідомленого вибору. Його суть — запропонувати варіанти: «Ти можеш важко працювати й досягти високого результату» або «Ти можеш працювати абияк, не докладаючи зусиль, і результат отримаєш відповідний». Щоб мотивувати учнів до першого варіанту, освітня система має надавати широкий вибір можливостей та змінитися завдяки реформам.

Серед омріяних змін, до яких Василь Григорович хоче бути причетним — зменшити кількість предметів у шкільній програмі наполовину, скоротити таймінг уроків до 30 хвилин, встановити 30-годинний робочий графік для вчителя, створити компетентнісні навчальні програми. Пропонує управлінню освіти залишити в профільних класах 8 базових предметів, які оцінюються, а для решти 12 предметів прописати чіткі критерії, за якими вони будуть зараховуватися.

Розробляє освітній контент з основ здоров’я, громадянської освіти та історії.

Рік за роком втілює ідеї методики Монтессорі. Працює з дітьми як тьютор, коуч і тренер. Стимулює частіше запитувати й мислити критично. Вчительське кредо Василя Григоровича — «Лише особистість може виховати особистість».

Витягує дітей з «інформаційних бульбашок», в які вони глибоко заглиблені через постійну присутність у диджиталізованому світі. Наголошує, що такі «інфобульбашки» — зона комфорту для юного покоління, яка заважає вчитись і бути емпатичним, працювати в команді, знаходячи точки дотику.

Його учні роблять не просто презентації, а робочі кейси з розв’язання реальних проблем. Наприклад, вибори громадсько-активного класу в класі пана Василя відбувалися за тим самим сценарієм, що й державні: урни, передвиборча кампанія та навіть комісія, яка стежила за порядком. Свідомими громадянами вихованці Василя Дяківа вчаться бути під час гри «Карта гідності».

Саме завдяки Василеві Дяківу учні потрапляють на конкурси КВК, беруть участь у дебатах Поппера й інтелектуальних іграх.

Спонукає своїх вихованців до творчості на власному поетичному прикладі. Адже за строгістю образа Василя Дяківа — чутлива творча серцевина. Його вірші читають і обговорюють колеги, учні, батьки.

Учні Василя Дяківа поставили ціль розширити туристичний потенціал рідного міста Заліщики. Під чуйним керівництвом вчителя діти розробили туристичний маршрут, інформаційні стенди і таблички для архітектурних пам’яток міста. Вже кілька років поспіль усі гості Заліщиків можуть прийти на центральну площу й роздивитись яскраву й детальну карту з підказками для відвідин найцікавіших куточків міста. Вуаля, не треба навіть Google запитувати!

Потужний і трудомісткий проєкт, який Василь Григорович втілив разом з дітьми — Кубок Тернопільської області з інтелектуальних ігор «УНІКУМ» пам’яті Героя АТО Ореста Квача. Його учні працюють там волонтерами-організаторами.

Найближча ціль:

Розробка повноцінного відеокурсу з основ здоров’я з динамічним наповненням: відео, 3D-макети, ігри та презентації.

Має власне освітянське ЗМІ, в якому розповідає про досягнення, публікує навчальні матеріали, фотозвіти з найкреативніших уроків і неймовірну кількість цікавинок.

  • Він командний гравець і стрімко втрачає суперсили без взаємодії з однодумцями
  • Безкомпромісний, якщо впевнений у власній правоті
  • Стає невидимим для учнів, у яких немає мотивації

Автор ілюстрацій: Ірина Донська

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *