Як розуміти англійську на слух

Як розуміти англійську на слух
Як розуміти англійську на слух

Кожен студент, який стикався з вивченням іноземної мови, напевно знає, що на першому етапі виникають складнощі. І справа навіть не в запам’ятовуванні правил або мовний бар’єр. Проблеми виникають з розпізнаванням іноземної мови. Тому бажано проходити онлайн курси англійської у носія мови. Таке можливо зробити на сервісі EnglishDom, який є лідером в Європі з навчання англійської мови

Чому складно розпізнавати мову іноземців на слух?

Більшість студентів сходяться в одному: людина може успішно вивчити всі правила і відмінно формулювати думки на іноземній мові, але, коли справа доходить до розпізнавання іноземної мови, починаються проблеми. Чому так відбувається? Така ситуація має місце бути по одній з нижченаведених причин:

  1. Діалекти і інваріанти мови.В англійській мові існує безліч діалектів. Так, в університетах, школах, на курсах нам викладають класичний Британський варіант. На практиці ж, як і в російській мові, носії мають величезну кількість мовних особливостей. Це значно ускладнює сприйняття англійською.Часом навіть люди, які розмовляють на різних діалектах англійської мови, з труднощами можуть зрозуміти один одного. Це є наслідком того, що, потрапивши на відокремлену територію, мову розвивається незалежно від свого предка. Нові носії додають в нього особливі лексичні одиниці, реалії, модифікують його під свої умови життя. Так, наприклад, з’являються відмінності в порядку слів, вживанні лексичних одиниць, їх значення.
  2. Швидкість мови та емоційність.Давайте будемо об’єктивні. В процесі навчання студенти знаходяться в «кімнатних» умовах. Найчастіше, викладачі говорять розбірливо, повільно і виразно. Така тактика хороша на початкових етапах вивчення, щоб студенти звикали сприймати англійську мову на слух і починали виокремлювати знайомі слова. Однак, у міру розвитку необхідно починати звикати до природної мови. Нижче ми опишемо якими методами цього досягти.На практиці ж носії мови говорять набагато швидше, ніж викладачі на курсах. Американці, наприклад, і зовсім тараторять. В наслідок такої манери ведення діалогу частини слів «з’їдаються». Швидка англійська мова завжди згладжена і безперервна. Тому, якщо у вас не досвідчене вухо, вам буде важко розчленувати висловлювання і зрозуміти його зміст.
  3. Індивідуальні фізіологічні особливості.До цього пункту можна віднести всі фізіологічні чинники, які впливають на здатність людини вимовляти слова, літери. Наприклад, говорить шепелявить, гаркавить або жує слова.

Як навчитися розуміти іноземну мову?

Причини ми розглянули. Зараз пора перейти до вирішення проблеми. Відразу необхідно сказати, що з подібною проблемою стикається абсолютна більшість студентів. Так що не варто впадати у відчай, якщо ви не зможете відразу ж зрозуміти всю суть викладеного та сприймати англійську мову на слух. Пам’ятайте, все приходить з практикою. Отже, що ж допоможе:

  1. Перегляд фільмів на іноземній мовіНайбільш ефективний варіант – це, звичайно, перегляд без субтитрів. Якщо на екрані є субтитри, ви будете на них постійно відволікатися. Інформація, що сприймається на слух, відійде на другий план, а візуальна буде лідирувати. В цьому випадку процес звикання до іноземної мови буде більш тривалим.Якщо дивитися без субтитрів, будьте готові, що спочатку вам буде незрозуміло все (або майже все). Але через кілька фільмів ви й самі не помітите, як потихеньку все стане налагоджуватися.Якщо ви тільки на початку шляху і шукаєте як навчитися розуміти англійську мову на слух, наступний варіант буде для вас оптимальним. Переглядайте улюблені фільми англійською. Ну або включайте фільм, попередньо подивившись його російською. В цьому випадку ви будете приблизно знати зміст і розвиток дій фільму, а мозок буде концентруватися на сприйнятті мови.
  2. слухати подкастиВимкніть візуальний аспект і зосередьтеся на слуховий складової. В інтернеті сьогодні є велика кількість порталів, на яких надають готові подкасти для вдосконалення цієї навички.
  3. Приділяти час аудіюванняВ принципі, цей пункт схожий з попереднім. Важливо слухати англійську мову. Уважно слухайте тексти і виконуйте завдання після них. Таким чином, ви зможете зрозуміти, чи достатньо ви засвоїли матеріал на слух.
  4. Слухати пісні англійськоюЗдається, кожен робить це, але чому все люди все ще не говорять англійською? Тут є важливий момент: коли ви слухаєте пісню, зосередьтеся на тексті. Не просто слухайте пісню, а намагайтеся зрозуміти її сенс. Вслухуйтеся в слова ваших улюблених пісень, щоб розвинути навички та навчитися чути по-англійськи.Пісні є дійсно хорошим методом, так як в них слова не проговорюють, а співаються. Так, деякі з них розтягуються, вимовляються мелодійно, а деякі, навпаки, редукуються і читаються побіжно. Тому пісні можна віднести до більш просунутому рівню.
  5. Вивчайте щось нове англійськоюХоча ця практика вважається прийнятною для дітей, чому б не скористатися нею, якщо вона працює? Знайдіть якусь нову галузь знань і почніть пізнавати світ за допомогою англійської.Наприклад, якщо ви давно хотіли освоїти пристрій автомобіля, почніть з перегляду відео про його будову англійською. Така практика допоможе вам сприймати переклад на англійську.
  6. Занурення в лінгвістичну середуПодорожі та спілкування з носіями мови як ніщо інше допомагає швидше освоїти навик розпізнавання мови. Всім відомий факт: занурення в мовне середовище дозволяє вивчити мову в два рази швидше. Але це дійсно допомагає, якщо ви можете перебувати в англомовних країнах як мінімум 1-2 місяці. Спочатку вам буде важко спілкуватися з нейтівамі, але через тиждень-два, ви з легкістю будете все розуміти.

На закінчення давайте складемо невелику пам’ятку, як зробити процес більш продуктивним. Щоб все спрацювало, необхідно:

  • Займатися регулярно. Один раз в тиждень нічого не змінить. Цього не достатньо. Потрібно систематично приділяти час аудіювання. Наприклад, 20-30 хвилин в день.
  • Знаходити матеріал відповідне рівня. Ваша мотивація швидко згасне, якщо у вас не буде виходити розуміти англійською. Тому не поспішайте брати відео для самого просунутого рівня. Почніть з простого.
  • Продовжувати вивчати мову, нарощувати словниковий запас, відточувати граматику. Не варто закидати всі інші аспекти вивчення мови.
  • Знайти матеріали по яку Ви бажаєте. Якщо вам нецікаво слухати про щось, бажання швидко пропаде.
  • Урізноманітнити процес. Виберіть кілька вищеперелічених способів.
  • Завжди тренувати навички, інакше вони швидко забудуться. Виробіть в собі звичку, наприклад, дивитися епізод телесеріалу на іноземній мові.

Сподіваємося, ви знайшли відповідь на питання, як розуміти англійську мову на слух. Перераховані вище методи допоможуть вам поліпшити навички сприйняття іноземної мови і просунутися у вивченні іноземної мови. Сотні студентів вже довели, що ці методи дійсно працюють. Вам залишається лише вибрати найбільш підходящий і запастися терпінням.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *