Що повинен вміти фронтенд розробник у 2023 році?

Що повинен вміти фронтенд розробник у 2023 році?

Фронтенд-розробник (frontend developer) у 2023 році стає найбільш популярною професією серед ІТ-спеціалістів. Такому фахівцю необхідні навички та знання для створення сучасних вебдодатків та вебсайтів. Ці вміння можна здобути, відвідавши спеціалізовані IT курси з викладачами-практиками. Загалом, front-end розробка стоїть на трьох китах — HTML, CSS і JavaScript, тому з них і почнемо розгляд.

HTML

Без розуміння розмітки далі не просунутися, адже це каркас сайту. Ви маєте вивчити базові теги й атрибути, розуміти анатомію HTML-розмітки, а також бути в курсі доступності та основ SEO. Не забувайте і про HTML5 — п’яту версію, яка зустрічається у вимогах кожної першої вакансії. Розвиток HTML не можна назвати швидким, тому буде великою перевагою, якщо ви вже знаєте мову розмітки.

CSS

Також важливо навчитися стилізувати елементи за допомогою CSS і робити це правильно, наприклад повторно використовуючи стилі для однакових елементів. Спершу опануйте блокову модель і позиціювання вмісту — компонування, вирівнювання і центрування елементів, а також їхню видимість. Почитайте про адаптивний дизайн. Далі переходьте до медіазапитів, щоб враховувати технічні параметри різних пристроїв. Непоганим бонусом стане навичка роботи з CSS Grid і Flexbox. Після поглиблюйте знання, вивчаючи архітектуру та препроцесори.

JavaScript

На “плечі” JavaScript лягає функціональність сайту: дії після натискання кнопок, заповнення форм, прослуховування подій, запуск тригерів і багато іншого. Не варто нехтувати основами й одразу переходити до вивчення “модного” фреймворку — вивчайте мову поступово. Рекомендуємо вивчити синтаксис і базові конструкції.

Інші вміння:

Web-безпека

Знаєте, що таке OWASP? Це відкритий проєкт, що збирає статистику і спрямований на забезпечення безпеки вебдодатків. Щоб стати фронтенд-розробником у 2023 році, потрібно приділяти особливу увагу безпеці.

Інструменти

Тут усе просто:

  • Опануйте роботу з системою контролю версій Git і виберіть зручний сервіс для хостингу проєктів.
  • Користуйтеся лінтерами та форматерами для поліпшення якості коду.
  • Для збірки використовуйте таскранери та бандлери.
  • Візьміть за звичку працювати з менеджерами пакетів npm і yarn.

Фреймворки

Є 3 основні фреймворки в роботі з фронтендом: React, Angular, Vue.js.

  1. React.js: Розроблений компанією Facebook, React.js є одним з найпопулярніших та найбільш використовуваних JavaScript фреймворків. Він дозволяє створювати користувацькі інтерфейси на високому рівні, забезпечуючи ефективне управління станами та компонентами.
  2. Angular: Розроблений командою Google, Angular є потужним фреймворком для розробки динамічних веб-додатків. Він надає розробникам можливість створювати односторінкові додатки (SPA) з високою продуктивністю та ефективною організацією коду.
  3. Vue.js: Це простий у використанні JavaScript фреймворк, який здобуває все більшу популярність. Vue.js забезпечує гнучкість та простоту веб-розробки, дозволяючи розробникам легко інтегрувати його з проєктами.

GraphQL

Це основна мова API-запитів фронтенд-розробників. Платформа Apollo, зі свого боку, є реалізацією GraphQL для транспортування даних із хмари до UI вебдодатка, а Relay Modern — це фреймворк, що використовує GraphQL і призначений для роботи з data-driven додатками.

Висновок

Отже, щоб стати фронтенд-розробником у 2023 році, слід добре володіти HTML, CSS і JavaScript, вміти забезпечувати безпеку вебзастосунків, володіти основними інструментами, такими як Git, ESLint, Prettier, npm scripts і webpack, вивчити хоча б один з основних JavaScript-фреймворків та здобути навички роботи з GraphQL.

Для поглиблення своїх знань та навичок рекомендуємо записатись на Front End курси у Львові. Так, ви станете конкурентним фахівцем у цій ніші.

Бажаємо успіхів

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *