Вбивство на фунікулері: обвинувачуваний Косов пояснив, чому не сказав поліції, що його били підлітки

Під час судового процесу у справі про загибель підлітка на фунікулерній системі Артем Косов заявив, що не повідомив правоохоронцям про інформацію про напад через психоемоційний стрес. Генеральний прокурор Кравченко провів опитування Косова, який відкинув звинувачення та визнав факт споживання спиртного та марихуани.

Справа про фунікулерне вбивство: Косов спробував пояснити недоповідь поліції про агресивні дії підлітків

У ході судового слухання щодо смерті 16-річного юнака на фунікулері представник обвинувачення ставила запитання підсудному про причини приховування фактів нападу з боку неповнолітніх. Артем Косов аргументував це психічним шоком, про що повідомив журналіст УНН.

Деталі

“Чому ви не повідомили працівникам поліції, що зазнали нападу від підлітків, обмежившись згадкою про ‘сутичку з цією особою’?”, – запитала прокурор.

Свої дії Косов зв’язав із психічним потрясінням, мотивуючи це відсутністю попереднього досвіду у подібних обставинах.

“Я перебував у стані психологічного спустошення – подібне сталося зі мною вперше”, – зазначив обвинувачений.  

Раніше УНН інформувало, що 21 серпня Шевченківський суд Києва ініціював допит колишнього співробітника УДО Артема Косова, якому інкримінують навмисне вбивство 16-річного юнака.      

На засіданні генпрокурор Руслан Кравченко звернувся до підсудного з питанням про визнання провини. Косов категорично відмовився від зізнання. 

Крім цього, Кравченко уточнив у підсудного про вживання алкоголю у день трагедії. Обвинувачений підтвердив факт вживання спиртних напоїв, а також згадав про куріння канабісу за тиждень до інциденту.

Доповнення

8 квітня 2024 року Артемові Косову було пред’явлено звинувачення у навмисному вбивстві неповнолітнього. Згідно зі слідчими висновками, інцидент відбувся біля верхньої станції фунікулера поблизу Міністерства закордонних справ та Михайлівського монастиря. Косов, перебуваючи під впливом алкоголю, вступив у конфлікт з групою підлітків, серед яких знаходився Максим Матерухін. Сильний поштовх від обвинуваченого призвів до падіння та смерті 16-річного хлопця. Розслідуванням справи займалося ДБР, оскільки на момент злочину підозрюваний мав статус працівника УДО.

9 квітня 2024 року Печерський суд Києва ухвалив рішення про тримання правоохоронця під арештом на два місяця із забороною внесення застави. Надалі санкція продовжувалася декілька разів, і зараз обвинувачений перебуває у слідчому ізоляторі.

5 травня 2024 року слідчі ДБР завершили досудове розслідування та передали матеріали справи для ознайомлення захисту.

29 травня обвинувальний акт щодо колишнього працівника УДО Косова надійшов до Шевченківського суду столиці. За даними слідства, убивство неповнолітнього було вчинено з хуліганських мотивів, що передбачає можливість довічного позбавлення волі.

14 серпня Шевченківський суд Києва призначив Артемові Косову безоплатну правову допомогу. Також було продовжено санкцію у вигляді тримання під вартою до 11 жовтня без права внесення застави. 

Генпрокурор Руслан Кравченко під час судового засідання 20 серпня проаналізував доказову базу на основі відеоматеріалів, заявивши, що поведінка Косова мала цинічний характер і супроводжувалася зневагою до життєвих цінностей.

Також Кравченко наголосив, що зі свідчень очевидців випливає факт наближення обвинуваченого до зони розташування зброї, що інтерпретувалося як імпліцитна загроза присутнім. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *