Як вибрати гніт для свічок – види, особливості

Як вибрати гніт для свічок - види, особливості
Як вибрати гніт для свічок - види, особливості

Для більшості людей, які використовують свічки, форму свічки, її колір чи аромат, є найважливішим елементом. Більшість виробників свічок з упевненістю скажуть, що гніт створює свічку.

Основне завдання гніт – доставити паливо (віск) до місця горіння. Діючи як насос, гніт для свічок транспортує рідкий віск у полум’я. Гніт різних розмірів дозволить різній кількості палива досягти полум’я. Занадто багато палива і полум’я спалахне, коптитиме. Занадто мало палива і полум’я згасатиме. Всі ґноти складаються з пучка волокон, які скручені, сплетені, або пов’язані разом. Ці волокна поглинають розріджений віск і несуть до полум’я під дією капілярних сил.

Існують буквально сотні різних типів та розмірів ґнотів. Тип воску, що застосовується, а так само її форма, колір і аромат – все це впливає на вибір ґнота. Правильний вибір ґнота дуже важливий для свічки, яка повинна горіти довго, чисто та правильно. Відповідальні виробники свічок вважають своїм обов’язком підібрати ґнот необхідного розміру, форми і матеріалу, щоб задовольнити вимогу конкретних свічок.

Види ґнотів

Гніт для свічок бавовняний

Найякісніші ґноти виготовляють із скручених, сплетених, або зв’язаних бавовняних волокон. Які найбільше підходять для спокійного, повільного та послідовного горіння. Загалом, скручені гноти вважаються менш якісними, ніж плетені та в’язані. Вони згоряють набагато швидше тому, що їхня вільна конструкція дозволяє більшій кількості палива дістатися до полум’я. Однак і від них є користь у деяких випадках, наприклад, як свічки для Дня народження.

Загалом, ґноти можна розділити на чотири основні типи:

  • Плоскі ґноти. Це плетені або в’язані ґноти, як правило зроблені з трьох пучків волокон, вони дуже послідовні у своєму горінні. Плоскі ґноти є найпопулярнішими, часто зустрічаються в конусних, циліндричних і насипних свічках.
  • Квадратні ґноти. Це так само плетені, або в’язані ґноти, порівняно з плоскими вони більш округлі і трохи більш трудомісткі у виробництві. Такий ґнот є кращим для застосування бджолиного воску. Він перешкоджає засміченню гноту, який може виникнути у певних видах воскового складу.
  • Армовані ґноти. Ці плетені, або в’язані ґноти. Використовують твердий армуючий матеріал для того, щоб тримати ґнот прямо, у вертикальному положенні під час горіння. Гноти мають округлий поперечний переріз. Як додатковий матеріал можуть бути цинк, олово, папір, або керамічні волокна. Армовані ґноти можна знайти у свічках, які мають скляну оболонку, такі як колби, стаканчики та банки.
  • Спеціальні ґноти. Ці ґноти розробляють у тих ситуаціях, коли жоден із попередніх варіантів застосувати неможливо. Наприклад, для масляних ламп, або свічок, які відлякують комах.
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *