Українські діти вивчають англійську з першого класу або із садочка. Та чи справді вони зможуть вільно розмовляти іноземною під час подорожей? Чи зрозуміють тексти англомовних пісень? Чи зможуть дивитися найновіші серіали без дубляжу? Відповідь: так, зможуть, якщо у вивченні мови їм допомагатиме викладач native speaker. Хто такий носій мови та чому він потрібен кожній школі та дитячому садочку, розповідають в освітній компанії Apex Education.
Хто такий викладач native speaker?
Native speaker — це, у першу чергу, носій сучасної розмовної англійської мови та вимови. Він говорить мовою, якою спілкуються в Лондоні, Нью-Йорку, Сіднеї. Це його рідна мова, тому вона звучить природно з притаманним тому чи тому викладачеві британським чи американським акцентом, який ми зазвичай чуємо в голлівудських фільмах. Англійська мова сьогодні — це must have: вона відчиняє двері кар’єрі, подорожам, знайомствам з людьми та різними культурами, цілому світу музики, кіно, онлайн-ігор, подкастів, навчальних можливостей. І саме викладач — носій мови може провести дитину крізь ці двері.
Чим заняття з native speaker відрізняються від уроків англійської за шкільною програмою?
Головна мета нашого проєкту — щоб українські діти вільно і без жодних мовних бар’єрів говорили англійською. Її можна досягти, якщо дитина з раннього віку, починаючи з молодшої групи садочка, має досвід перебування в англомовному середовищі. Саме native speaker створює таке цілковито англомовне середовище на своїх заняттях. Адже він не володіє ні українською, ні російською. Коли діти усвідомлюють, що викладач не розуміє їхню рідну мову, вони докладають більше зусиль, щоб спілкуватися англійською. Навіть елементарні побутові питання — попити води чи вийти з класу — доводиться ставити англійською.
Друга перевага викладача-носія — він не ставить оцінок. Саме тому в нього геть інше ставлення до помилок дітей. Звісно, є так звані core mistakes — те, що заважає дитині висловлюватись: такі помилки викладач може доброзичливо виправити. Завдання носія — спонукати дитину говорити і не боятися. Тому за правильні відповіді, активну участь в іграх та командній роботі діти отримують маленькі, але такі цінні для них нагороди: стікери, забавки або просто «High five» від викладача, який здатен надихнути дитину.
Native speaker навчає через гру. У західних країнах у школах немає такої ієрархії «Вчитель — учень», як у нас. Там учителі спілкуються з учнями на рівних, вони співпрацюють, дискутують на уроках. Іноземні викладачі є також носіями іншої культури викладання: на їхніх заняттях діти більш розслаблені, не бояться говорити, помилятися, ставити питання і перепитувати. Дітей заохочують проявляти себе і відстоювати власну точку зору. Коли діти звільнені від тиску оцінок та іспитів, вони навчаються через гру, змагання, конкурси. Це те, на що шкільному вчителю часто не вистачає часу на уроці. Тому з носієм мови діти ще й прокачують усі soft skills: робота в команді, креативне мислення, засвоєння мови через музику, пісні, неформальне спілкування.
Виходить, дітям більше не потрібні шкільні уроки англійської?
Викладач native speaker не замінить шкільного педагога. Ми прагнемо поєднати сильні сторони обох — українського вчителя та викладача-носія: на шкільних уроках діти відпрацьовують правила, орфографію, граматичні конструкції, а на заняттях з носієм прокачують розмовну мову, вимову, сприйняття англійської на слух.
Кожен викладач-носій працює у парі з українським асистентом. Це може бути співробітник нашої компанії — ми набираємо студентів педагогічних та лінгвістичних спеціальностей. Для них це чудова практика англійської мови та роботи з дітьми. Або це може бути вчитель школи чи садочка, де працює наша програма. Для вчителя це додатково оплачувані години роботи, можливість практикувати власну вимову та переймати методи викладання у свого іноземного колеги. Це також нагода побачити, як учні розкриваються поза межами шкільних уроків.
Як це працює на практиці?
Освітня програма Apex Education працює з дитячими садочками та школами всіх типів — державними, приватними, традиційними або з альтернативними підходами до навчання. Групи дошкільнят налічують до 12 дітей, групи учнів — до 15. Діти займаються у школі чи дитячому садочку після основних уроків двічі або тричі на тиждень. У деяких приватних закладах освіти наші носії викладають основну шкільну програму. Заняття триває 30–40 хвилин. Окрім цього вони також викладають предмети Science та Math англійською мовою. Таку опцію дедалі частіше обирають столичні заклади освіти.
Ми прагнемо зробити освіту найвищого рівня доступною якомога більшій кількості закладів. Навчання з носієм за програмою для однієї дитини коштує близько 480 грн за 8 занять на місяць. Це win-win-win для всіх: для батьків — це недорога і зручна інвестиція в майбутнє дитини; для дітей — це цілковито англомовне середовище, навчання в ігровій формі та спілкування, де англійська мова — інструмент пізнання світу; для школи чи садочка — це підвищення престижу закладу та кращі залікові результати учнів.
Ми надаємо повну підтримку та супровід для школи: забезпечуємо оперативну заміну викладача відповідного рівня, вирішуємо інші організаційні питання. Таким чином знімаємо зайве навантаження із закладів освіти. Минулого року за нашою освітньою програмою в Києві та Київській області навчалися близько 1700 дітей віком від 3 до 16 років. У 2021/22 році плануємо збільшити кількість наших учнів утричі.
Як батькам та школі впевнитися в якості та ефективності занять з викладачем-носієм?
Ми дуже ретельно відбираємо викладачів: ним не може стати будь-яка людина, для якої англійська є рідною мовою. Усі наші native speakers — це професійні педагоги з вищою освітою із США, Великої Британії, Канади, Австралії. Вони мають міжнародні сертифікати CELTA, DELTA, TEFL/TESOL та досвід роботи з різними віковими групами дітей. Ми наймаємо вже досвідчених викладачів, які працювали в Японії, Кореї, країнах Європи.
Наші викладачі займаються за програмою National Geographic Learning — це надзвичайно цікавий курс із підручниками та програмним забезпеченням, що наповнене якісним, яскравим, інтерактивним контентом, фото- та відеоматеріалами. Курс складається з 12 рівнів для шкіл і 3 рівнів для дитячих садочків. Кожен курс включає в себе STEAM-уроки та святкові заняття, присвячені Halloween, Christmas за погодженням із навчальним закладом.
Для батьків та адміністрації школи маємо систему зворотного зв’язку. Раз на місяць батьки отримують інформаційного листа: так вони можуть побачити, що саме вивчала дитина протягом цього часу, які теми опрацьовані. Один раз на півроку ми записуємо на відео індивідуальну розмову викладача та учня англійською мовою, щоб батьки та адміністрація школи могли відмітити прогрес дитини.
Як карантини впливають на роботу викладачів — носіїв мови?
У нашому проєкті працює команда сильних методистів, що мають досвід роботи в міжнародних школах. Вони розробили «дорожні карти», як перевести наші заняття в онлайн. Програмне забезпечення National Geographic Learning має інтерактивний контент, тому заняття в онлайн-режимі такі ж активні й захопливі, як і в офлайні. Звісно, ніщо не замінить живого контакту дітей з викладачем, але це дає всім гнучкість. Сьогодні школи працюють в умовах адаптивного карантину, на самоізоляцію можуть іти окремі класи. Та це не скасовує заняття з native speaker: з однією групою в цій школі він працює наживо, з іншою — виходить в онлайн. Усі наші викладачі вакциновані.
Уже сьогодні будь-яка школа чи дитячий садок можуть розпочати в себе уроки англійської з носієм мови. Хочете побачити, як це працює? Apex Education пропонує безкоштовні демо-уроки для закладів освіти, варто просто залишити свою заявку на [email protected]. Зараз компанія працює в Києві, Київській області, Харкові, Дніпрі, Одесі та Львові.
Поділитися цією статтею
Источник: www.osvitoria.media