ЗНО — три літери, від яких лихоманить випускників щороку. До першого іспиту лишається менш як місяць, тож можна вмикати зворотний відлік і братися за спринт-повторення. Як організувати себе найефективніше, що робити перед самим тестом і чому хвилювання — найлютіший ворог абітурієнта? Ми зібрали поради та лайфхаки вступників, які склали ЗНО на 200 балів.
Анастасія Михайлевич, студентка 1-го курсу Львівського Національного університету ім.І.Франка, склала на 200 балів ЗНО із української мови і літератури та хімії
Ще в школі зрозуміла, що хочу займатися наукою, тому брала участь в олімпіадах із хімії та української мови з 8-го класу. До цих предметів готувалася сама, без репетитора, і в порівнянні із олімпіадними завданнями, ЗНО було простим. Своєю стратегією підготовки я обрала розв’язування тестів за минулі роки. Це дуже зручно, адже одразу можеш перевірити себе — яку тему знаєш гірше, що треба повторити. Коли виконувала їх, засікала час, щоб знати, які завдання даються легше, а на що треба залишити більше часу. Іноді саме формулювання завдання може збити з пантелику, хоча тему добре знаєш. Тому таке тренування дуже допомагає. Також варто повправлятися в математиці, бо на тестуванні заборонено мати калькулятор, і помилка може статися саме на етапі розрахунків. За день до складання корисно також проглянути свої робочі підготовчі конспекти чи зошити із задачами і побачити, де були помилки — тобто, ще раз зосередити свою увагу на власних підводних каменях. Вважаю, що одного дня цілком достатньо для швидкого спринт-повторення. Під час тесту із української мови та літератури, раджу одразу подивитися на тему твору. Поки ви будете робити інші завдання, мозок збиратиме ідеї для аргументів і прикладів із літератури. На твір раджу залишити щонайменше півтори години.
Топ-3 поради
Ангеліна Грицей, студентка 1-го курсу факультету Міжнародних відносин Національного університету «Києво-Могилянська Академія», склала на 200 балів ЗНО з англійської мови
Особливої стратегії підготовки у мене не було. Я видрукувала програму, щоб орієнтуватися, що саме потрібно повторювати, а також проходила багато тестових завдань. Систематично писала творчі роботи, щоб «набити руку» за тією схемою, яку пропонували в посібниках для підготовки. Часто повторювала весь матеріал, навіть тоді, коли, здавалося, могла би дослівно його процитувати серед ночі. Дуже допомагали вчителі моєї гімназії у рідному Чорткові та репетитори. Зі свого досвіду зрозуміла: державні екзамени — це не про визначні інтелектуальні здібності, а радше про вміння розуміти, чого саме від тебе хоче система. Раджу критично ставитися до твердження, що результати ЗНО мають визначальний вплив на вашу подальшу успішність. Це тестування, яке відкриває лише одні двері — університетські. Утім, дверей є надзвичайно багато, тому важливо розглядати якнайбільше альтернативних шляхів розвитку, щоб знайти свій.
Топ-3 поради
Максим Бевза, засновник власної IT-компанії, випускник факультету комп’ютерних наук та кібернетики Національного Університету ім.Т.Шевченка, склав на 200 балів ЗНО з математики і фізики
Математика і фізика мене цікавили завжди і цими предметами я займався залюбки, їздив на різні олімпіади. Не ставив собі за мету написати на 200 балів, але оскільки люблю, щоб усе було ідеально, то хотів викластися на максимум. Коли побачив на іспиті, що можу впоратися з усіма завданнями, то трохи хвилювався, щоб не припуститися механічної помилки. У передіспитовий період важливо розслабитися: стрес затискає нас, і час та енергія ідуть не туди, куди треба. Тому раджу випускникам знайти те, що працює саме для них — спорт, музика, повноцінний сон, загалом усе, що здатне зняти додаткове хвилювання.
Пригадую, мав таку внутрішню установку для себе: оскільки ЗНО — справді важливий іспит для мого життя, то я постараюся зробити трохи більше, ніж зазвичай. Але слід пам’ятати, що є речі, які не можемо контролювати, тому раджу навчитися приймати те, що дає нам життя. Часом те, що не вдалося вступити на омріяний факультет, повертається на краще.
Топ-3 поради
Best ever порада з підготовки до ЗНО — безкоштовна гейміфікована платформа iLearn. Вебінари із викладачами, лайфхаки з розв’язання складних завдань, безліч тренувальних тестів — усе це дозволить підготуватися до всіх предметів ефективно і швидко.
Готуйтеся до ЗНО на iLearn
Источник: www.osvitoria.media