Домой Статті Які навички потрібні сьогодні на глобальному ринку праці?

Які навички потрібні сьогодні на глобальному ринку праці?

19
0

Сучасні технології просто зараз знищують десятки професій. І створюють сотні нових. Чи готові ми прийняти цей виклик? Чи справді освіта сьогодні готує дітей до завтрашнього дня? Ендрю Ко, очільник напрямку Global Education в компанії Amazon, вважає, що не зовсім. У своїй промові на The World Education Forum у Лондоні він розповів, які навички є найбільш затребуваними на глобальному ринку праці і чому освіта здатна підсилити економіку країни.

Минулого року на цьому ж форумі я говорив про виклики, які перед нами постають зі збільшенням впливу і значення технологій на наше життя. Знаєте, за рік ситуація кардинально не змінилась — великі компанії, включно з Amazon, відчувають величезний брак талановитих працівників із high-tech навичками. Я сьогодні буду говорити про розрив між вимогами роботодавців та кваліфікацією працівників, особливо, коли це стосується cloud computing — хмарні обчислення.

Cloud — нова норма

Хмарні технології сьогодні є справді підривними. Lyft, Netflix, Airbnb — це компанії, що колись починалися як маленькі приватні бізнеси, але вони абсолютно підірвали світовий ринок транспорту, медіа та гостинності. Мережа готелів Hilton Hotel Worldwide Properties та компанія Airbnb мають однакову оцінну вартість: кожна коштує близько 32–32 мільярдів доларів. Уявіть, усі готелі Hilton по всій земній кулі вартують приблизно так само, як мобільний додаток. Це і є new knowledge economy — економіка нового знання. Освіта має рухатися швидко — компанії конкурують між собою в умах цієї нової економіки, використовують нові і нові технології і полюють на таланти по всьому світу, щоб перемагати. Я бачу це як надзвичайно знаковий момент в історії людства.

Згідно із дослідженнями, 87 % власників бізнесів кажуть, що їм складно знайти таланти сьогодні, і 64 % з них зізнаються, що найскладніше знайти фахівців у сфері цифрових технологій. Тому, маємо визнати: Cloud — це нова норма нашого сьогодення. І це доводить платформа Linkedin — за останні 5 років навичка «cloud computing» — хмарне обчислення, була однією із найбільш запитаних серед роботодавців. І тут постає питання не лише пошуку талантів, але також підвищення кваліфікації працівників. За даними опитування Світового економічного форуму, 54 % роботодавців кажуть, що перенавчають та розвивають власні людські ресурси у своїх компаніях. І це дуже помітний тренд сучасності — навчання не припиняється, коли людина випустилася з університету, освіта супроводжує людину на роботі упродовж життя.

Навчальні програми, що готують до завтрашнього дня

Згідно з тим самим звітом Світового економічного форуму, 75 мільйонів низькокваліфікованих робочих місць можуть бути замінені. Водночас 133 мільйони нових робочих місць виникнуть. Отже, ми будемо свідками величезних зрушень у розподілі робочої сили у кожній країні окремо, і у світі глобально. А це означає, що виникнуть мільйони нових компаній, про які ми навіть не здогадувалися досі. На нашу думку, освітні лідери країн мають прийняти цей виклик і відповідати йому швидко і холістично — бачити повну картину сучасності та розвивати людський капітал, щоб він був цікавий бізнесу і конкурентоспроможний глобально. Це забезпечить процвітання країнам — робоча сила завтрашнього дня насправді має початися уже зараз.

Скільки з вас, роботодавців, наймали людину, бо у неї були високі оцінки? Так, оцінки в дипломах важливі — вони показують рівень знань і компетенцій. Але зрештою ми усі розуміємо, що роботодавцям потрібно значно більше. Приміром, Амазону сьогодні бракує близько 20 тисяч людей тільки на технічні посади. Я скажу більше — за цей тиждень тут у Лондоні є відкритими близько 9 тисяч посад, що мають «cloud» у переліку необхідних навичок. І це лише початок. Як роботодавці, ми розуміємо, що наявні навчальні програми потребують значного розширення у сфері діджитал навичок та хмарних технологій. Школи та університети повинні готувати людей для майбутніх нових професій. Очевидно, змінити навчальні програми — справа непроста, інакше, це вже давно зробили б. Але це справа, яка вимагає співпраці багатьох сторін — держави, бізнесів, освітян, громад. Я наведу приклад, з яким ми нещодавно стикнулися у кількох штатах США: є викладачі старших класів чи університетів, які хочуть і можуть викладати хмарні технології. Але студенти не записуються на ці курси, бо вони не будуть зараховані у диплом бакалавра через те, що викладачі цих предметів не мають ступеня магістра. Знаєте, Білл Гейтс теж не має магістерського ступеня. Отже, бачимо, що існують певні правила, які справді блокують поширення таких необхідних сьогодні навичок. Це можна подолати, якщо відповідні органи і окремі люди почнуть впроваджувати зміни всередині структур. А поки цього не сталось, студенти вдаються до хакінгу традиційної системи навчання, а великі роботодавці кажуть: знаєте, ми більше не вимагаємо від кандидатів 4-річної вищої освіти і ступеня. Нм потрібні талановиті люди із high-tech навичками.

Холістичний підхід

Ми прагнемо дивитися на ситуацію холістично. Тому Amazon запустила AWS GK — безкоштовну платформу із ресурсами, що допоможуть студентам та усім охочим підняти свій рівень володіння навичками у сфері хмарних технологій. Частиною цієї ініціативи є AWS Learning Path — кожен студент може самостійно побачити і зрозуміти, які перспективи кар’єри та професій він може мати в Cloud. Оскільки нові професії виникають щодня, щойно студент закінчить цей курс, на нього чекають сотні компаній, що розшукують фахівців саме у цій галузі.

Ми пішли навіть далі і оголосили про запуск Cloud degree — ступінь у хмарних технологіях. Ми вже впроваджуємо це всередині системи освіти у кількох штатах США, у Бахрейні і у Великобританії.

Ми також працюємо із університетами, щоб достукатися до громад, які мешкають віддалено від великих навчальних центрів і просто географічно не мають доступу до навчання там. Ось приклад: маємо окрему програму, в рамках якої працюємо із безробітними або тими, хто не може знайти гідну роботу, а також ветеранами війни та їхніми родинами, щоб підготувати їх до роботи з хмарними технологіями. Ми забезпечуємо навчання, тренування на практиці, допомагаємо складати резюме і проходити інтерв’ю.

Маємо визнати, що ринок праці прагне інновацій. І тут не достатньо тільки викладачів, студентів чи доступу до ресурсів — нам усім слід усвідомити і прийняти культуру інновацій. Ми спонукаємо уряди та освітніх керівників долучатися до глобального руху в бік цифрових технологій — наші «cloud ambasadors» — амбасадори клауду готові допомогти викладачам та освітянам вносити зміни у навчальні програми, щоб заповнити прогалини.

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here