Калькулятор зарплати вчителя 2024: розрахуйте свою зарплату

У 2024 році зарплата вчителів офіційно зросте, але  залишиться актуальною проблема скорочення чи скасування надбавок. Учителі можуть цьому завадити, якщо добре обізнані із законодавством та відстоюють свої права. «Освіторія.Медіа» оновила калькулятор вчительської зарплати та пропонує обчислити приблизну суму заробітної плати педагогічного працівника у 2024 році з урахуванням поточних змін. 

Зарплати вчителів у 2024 році: що важливо знати?

Якщо у 2023 році підвищення окладів педагогічних працівників скасували, то у 2024 році ситуація зрушила з мертвої точки. Хоча Державна служба статистики констатує: зарплати освітян зростають з найменшою динамікою, тож найменше в Україні платять у сфері освіти — 12 180 грн на місяць (це дані за кінець 2023 року). Що ж зміниться після анонсованого МОН двоетапного підвищення окладів педагогічних працівників?

Отже, підвищення окладів у МОН анонсували у два етапи, і поки що цього плану дотримуються:

1-й етап:

З 1 січня 2024 року оклади педагогічних працівників збільшуються на 10%

2-й етап:

З 1 квітня 2024 року оклади педагогічних працівників збільшуються на 12,6%

Цитуємо відповідну Постанову Кабінету Міністрів України:

«Посадові оклади (тарифні ставки) з 1 січня 2024 року розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду — 3 195 гривень, з 1 квітня 2024 року — 3 600 гривень».

Варто згадати й про підвищення прожиткового мінімуму із січня 2024 року: він становитиме 3 028 гривень для працездатних осіб у порівнянні з минулорічним показником 2 684 гривень.

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий в інтерв’ю озвучив, що оновлена заробітна плата вчителя у 2024 році варіюватиметься в межах від 10 до 15 тисяч гривень:

«У рамках загального підвищення мінімальної зарплати очікується два підвищення. Перше — у січні, друге — у квітні. Після цього заробітна плата вчителя буде в межах від 10 000 до 15 000 гривень, в залежності від категорії надбавок та іншого. Ми хочемо зробити ставку вчителя більш масивною в загальному тілі заробітної плати. При цьому, щоб було кілька надбавок зрозумілих. Адже сьогодні для вчителів існує близько 60 надбавок, і сам вчитель часто не розуміє, як формується його зарплата».

Які складові впливають на розмір зарплати освітян?

Те, скільки отримує вчитель в Україні, залежить від трьох чинників:

  • ставка,
  • доплати,
  • надбавки.

Дані, оприлюднені МОН, наочно показують, із чого складається середня зарплата молодого вчителя:

  • базовий посадовий оклад*;

*Базовий посадовий оклад — оклад ЄТС на основі тарифного коефіцієнта без застосування додаткових коефіцієнтів підвищення, які є в освітян.

  • надбавка за вислугу років (10% для молодих учителів);
  • надбавка за престижність праці;
  • винагорода за сумлінну працю;
  • допомога на оздоровлення у випадку надання щорічної відпустки;
  • інші надбавки: класне керівництво, перевірка зошитів тощо.

Згідно з підрахунками МОН, розмір зарплати вчителя І категорії (6 567 грн та надбавки) — 12 906 грн. А вчитель вищої категорії з доплатами та надбавками отримує близько 13 759 грн. Що стосується директорів закладів середньої освіти, то в середньому розмір їхньої заробітної плати становить 16 102 грн з урахуванням надбавок.

Чи скорочуватимуть надбавки освітянам?

Вчителі масово повідомляють, що в закладах освіти скасовують ті чи ті надбавки, і так відбувається вже кілька років поспіль. В яких випадках це правомірно? Керівники закладів освіти мають керуватися рекомендаціями, викладеними в листі МОН № 1/4444-22. Законно зменшувати розміри лише тих доплат і надбавок, які встановлені нормативними актами в граничних розмірах або мають необов’язковий характер та розмір яких залежить від наявного фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі. Це, наприклад, доплати й надбавки за:

  • складність;
  • напруженість;
  • виконання особливо важливої роботи;
  • престижність праці.

Не підлягають скороченню:

  • базовий розмір зарплати;
  • надбавки, встановлені чинним законодавством.

Скорочення тривалості уроку не має впливати на оплату праці

Ракетні атаки, блекаути призводять до того, що тривалість уроків може зменшуватись. Але чи це впливатиме напряму на оплату праці вчителя? Ні. У статті 51 Кодексу законів про працю України чітко сказано: «Працівник повинен виконувати трудові обов’язки й отримувати оплату праці в розмірі повної тарифної ставки». Навіть якщо тривалість ваших уроків страждає з певних причин, це не підстава зменшувати норму часу, передбаченого на опанування предмета, як і не підстава для зменшення норми часу для оплати вашої праці.

ОНЛАЙН-КАЛЬКУЛЯТОР ЗАРПЛАТИ

1. Який у вас тарифний розряд? *

1-13 розряд 14 розряд 15 розряд 16 розряд 17 розряд 18 розряд 19 розряд 20 розряд 21 розряд 22 розряд 23 розряд 24 розряд 25 розряд

2. Оберіть, будь ласка, тип навчального закладу, в якому працюєте: *

загальноосвітня школа гімназія, ліцей, колегіум, гімназія-інтернат, ліцей-інтернат, колегіум-інтернат / заклад спеціалізованої освіти мистецького, спортивного, військового та наукового спрямування, інші закладах спеціалізованої освіти, визначених законодавством / інтернат, пансіон / вищих професійних (професійно-технічних) училищах, центрах професійної (професійно-технічної) освіти та закладах фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти із специфічними умовами навчання заклад для дітей, що потребують корекції фізичного/розумового розвитку (спеціальні закладах загальної середньої освіти (спеціальних школах, навчально-реабілітаційних центрах), інших спеціальних закладах освіти (професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти) (або за наявності спеціальних груп, класів); в інклюзивно-ресурсних центрах, логопедичних пунктах) заклад для дітей і підлітків, що потребують тривалого лікування/особливих умов виховання (заклади дошкільної освіти компенсуючого типу (спеціальних, санаторних), у закладах освіти для дітей, які потребують особливих умов виховання та тривалого лікування (або за наявності у закладах освіти таких класів, груп); у закладах освіти при установах виконання покарань, приймальниках-розподільниках для дітей, школах соціальної реабілітації та професійних училищах соціальної реабілітації, центрах медико-соціальної реабілітації дітей, спеціальних виховних установах Державної кримінально-виконавчої служби, притулках для дітей, соціально-реабілітаційних центрах (дитячих містечках), центрах соціально-психологічної реабілітації дітей; у будинках дитини, дитячих будинках і закладах загальної середньої освіти інтернатного типу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) дитячий будинок / інтернат / школа-інтернат (спеціалізовані будинки дитини, дитячих будинках і закладах загальної середньої освіти інтернатного типу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (або за наявності в них груп, класів), з контингентом осіб з особливими освітніми потребами чи які потребують тривалого лікування; у протитуберкульозних установах, закладах, відділеннях для дітей, хворих на активні форми туберкульозу)

3. Який обсяг педагогічного навантаження маєте (кількість навчальних годин на тиждень)? *

4. Ваш стаж?

Понад 20 років Понад 10 років Більше 3 років Менше 3 років

5. Надбавка за престижність праці у розмірі 30% (залежить від фонду оплати праці та рішення керівника закладу)

Не отримуєте 30% 25% 20% 15% 10% 5%

6. Чи маєте надбавку за перевірку зошитів?

Вчитель початкової школи (1-4-ті класи) Українська мова та література, 5-11(12)-ті класи Математика, 5-11(12)-ті класи Іноземна мова, технічної механіки (конструювання) та креслення5-11(12)-ті класи Відсутня

7. Чи маєте доплату за обслуговування комп’ютерної техніки, у закладах освіти, в яких створені кабінети інформатики?

так 10% так 15% відсутня

8. Ви маєте доплату 20% як педагог-наставник?

так 5% так 10% так 15% так 20% відсутня

9. Чи маєте надбавки за проведення позакласної роботи з фізичного виховання з учнями?

так (за наявності 10-19 класів-комплектів) так (за наявності 20-29 класів-комплектів) так (за наявності 30 і більше класів-комплектів) так (за наявності 30 і більше класів-комплектів) так (педагогічним працівникам у дитячих будинках і закладах загальної середньої освіти інтернатного типу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за проведення позакласної роботи з фізичного виховання учнів (незалежно від кількості класів (груп)) відсутня

10. Чи отримуєте доплату та інші підвищення?

Керівникам гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи у закладах позашкільної освіти та інших закладах освіти за керівництво дитячими колективами, які мають почесні звання “Народний художній колектив” та “Зразковий художній колектив”; розроблення, апробацію та впровадження авторських програм, нових експериментальних або нетрадиційних методик та їх впровадження; неодноразову підготовку учасників і переможців конкурсів, оглядів, олімпіад, турнірів, змагань, виставок учнівської молоді на державному та обласному (міському мм. Києва та Севастополя) рівні; науково-дослідницьку та науково-експериментальну роботу з учнями; підготовку учнів до походів другої і вище категорії складності Керівникам закладів загальної середньої освіти та їх заступникам з навчальної роботи, в обов’язки яких входить керівництво групами подовженого дня (за наявності в закладі не менше двох таких груп) У початкових школах, в яких посада директора не передбачена, підвищення за керівництво групою подовженого дня встановлюється вчителю, на якого покладені обов’язки керівництва школою Старшим викладачам закладів фахової передвищої освіти Педагогічним працівникам у закладах і установах охорони здоров’я (дитячих лікарнях (відділеннях), дитячих санаторіях тощо), соціального захисту (центрах комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю, відділеннях для дітей з інвалідністю в установах для дорослих, центрах ранньої реабілітації дітей з інвалідністю тощо), 15% Педагогічним працівникам у закладах і установах охорони здоров’я (дитячих лікарнях (відділеннях), дитячих санаторіях тощо), соціального захисту (центрах комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю, відділеннях для дітей з інвалідністю в установах для дорослих, центрах ранньої реабілітації дітей з інвалідністю тощо), 20% Завідувачам навчальної (педагогічної) частини у закладах і установах охорони здоров’я (дитячих лікарнях (відділеннях), дитячих санаторіях тощо), 15% Завідувачам навчальної (педагогічної) частини у закладах і установах охорони здоров’я (дитячих лікарнях (відділеннях), дитячих санаторіях тощо), 20% Методистам організаційно-методичних кабінетів обласних дитячих клінічних лікарень Методистам у закладах післядипломної освіти (підвищення кваліфікації педагогічних працівників), обласних навчально-методичних (науково-методичних, методичних) кабінетах (центрах) Керівникам, консультантам, психологам у центрах професійного розвитку педагогічних працівників Керівнику Київського палацу дітей та юнацтва Керівникам найбільших закладів позашкільної освіти, завідувачам відділів, лабораторій, кабінетів Київського палацу дітей та юнацтва Керівникам оздоровчих таборів з цілодобовим перебуванням дітей, закладів дошкільної освіти з цілодобовим перебуванням дітей або таких, в яких є групи (група) з цілодобовим перебуванням дітей Керівникам, заступникам керівників, діяльність яких безпосередньо пов’язана з освітнім процесом, завідувачам філій, старшим майстрам, майстрам виробничого навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, що здійснюють підготовку робітників для підприємств вугільної, сланцевої промисловості, чорної і кольорової металургії і організацій, що проводять гірничо-капітальні роботи; старшим майстрам, майстрам виробничого навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, в яких здійснюється навчання професіям художніх ремесел Керівникам закладів фахової передвищої освіти, міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, міжшкільних ресурсних центрів, закладів професійної (професійно-технічної) освіти та закладів інших типів, що здійснюють підготовку кваліфікованих робітників, з кількістю учнів (студентів) понад 800 осіб за кожні 600 учнів понад 800 осіб Керівникам закладів загальної середньої освіти з кількістю учнів понад 1000 осіб за кожні 700 учнів понад 1000 осіб Керівникам закладів дошкільної освіти з кількістю дітей понад 60 осіб за кожні наступні 60 дітей Відсутня

11. Чи маєте доплату за завідування?

так (вчителям, викладачам та іншим педагогічним працівникам у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти за завідування навчальними (навчально-методичними) кабінетами, ресурсними кімнатами, лабораторіями, спортивними залами чи майданчиками, навчально-практичними центрами, навчально-дослідними ділянками, кімнатами зберігання зброї, стрілецькими тирами, паспортизованими музеями), 10% так (вчителям, викладачам та іншим педагогічним працівникам у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти за завідування навчальними (навчально-методичними) кабінетами, ресурсними кімнатами, лабораторіями, спортивними залами чи майданчиками, навчально-практичними центрами, навчально-дослідними ділянками, кімнатами зберігання зброї, стрілецькими тирами, паспортизованими музеями), 15% так (вчителям, викладачам та іншим педагогічним працівникам у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти за завідування майстернями, кабінетами інформатики), 15% так (вчителям, викладачам та іншим педагогічним працівникам у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти за завідування майстернями, кабінетами інформатики), 20% так (Керівним або іншим педагогічним працівникам, на яких покладено обов’язки завідування структурним підрозділом у закладах освіти, за завідування структурним підрозділом (пансіон (інтернат), філія, дошкільний підрозділ, позашкільний підрозділ, реабілітаційне відділення тощо), за умови відсутності штатної посади завідувача (керівника) такого структурного підрозділу) так (Педагогічним працівникам у закладах позашкільної освіти за завідування майстернями та паспортизованими музеями), 15% так (Педагогічним працівникам у закладах позашкільної освіти за завідування майстернями та паспортизованими музеями), 20% так (Педагогічним працівникам у закладах позашкільної освіти за завідування навчальними кабінетами, лабораторіями, куточками живої природи, дендропарками, зимовим садом, навчально-дослідними ділянками, теплицями), 10% так (Педагогічним працівникам у закладах позашкільної освіти за завідування навчальними кабінетами, лабораторіями, куточками живої природи, дендропарками, зимовим садом, навчально-дослідними ділянками, теплицями), 15% так (Викладачам, старшим викладачам у закладах фахової передвищої освіти за завідування вечірніми, заочними відділеннями, відділеннями за однією або кількома спеціальностями за умови відсутності штатної посади завідувача відділення) так (Педагогічним працівникам закладу загальної середньої освіти, в якому організоване навчання учнів у класах (групах) з вечірньою (очною) та заочною формами здобуття освіти, за завідування заочним відділенням, навчально-консультативними пунктами) так (Педагогічним та іншим працівникам, які проводять бібліотечну роботу та роботу з бібліотечним фондом підручників, у закладах загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти за завідування бібліотекою (медіатекою) за умови відсутності штатної посади завідувача бібліотеки (медіатеки)), 5% так (Педагогічним та іншим працівникам, які проводять бібліотечну роботу та роботу з бібліотечним фондом підручників, у закладах загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти за завідування бібліотекою (медіатекою) за умови відсутності штатної посади завідувача бібліотеки (медіатеки)), 15% Відсутня

12. Чи маєте надбавки за ведення діловодства, бухгалтерського обліку, веб-сайту?

так Відсутня

13. Чи маєте надбавку за апробацію НУШ?

так Відсутня

14. Чи маєте доплати за наукові ступені та звання?

так 15% так 20% так 25% так 30% Відсутні

15. Чи є у Вас наступні надбавки?

Класне керівництво 1-4 класи Класне керівництво 5-12 класи Звання учитель/викладач – методист, або майстер виробничого навчання I категорії Звання вихователь-методист, педагог-організатор-методист, старший вожатий-методист, практичний психолог-методист, чи керівник гуртка-методист, або старший учитель/викладач/вихователь, майстер виробничого навчання II категорії Майстрам виробничого навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, міжшкільних ресурсних центрах, міжшкільних навчально-виробничих комбінатах, які мають звання “Майстер-кухар”, “Майстер-кондитер” і перейшли на цю роботу з підприємств громадського харчування Керівникам гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи за звання “Народний майстер” За почесне звання України Педагогічним працівникам та помічникам вихователів у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти за роботу в інклюзивних класах (групах) Вчитель дошкільного навчального закладу, в якому спілкування з дітьми здійснюється іноземною мовою Вчитель навчального закладу з поглибленим вивченням іноземної мови, що володіє іноземною мовою та застосовує її в практичній роботі За проходження сертифікації (застосовується з 2019р.) Викладачам, старшим викладачам, майстрам виробничого навчання та іншим педагогічним працівникам (крім керівних) у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти Керівникам, заступникам керівників у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти, учні (студенти) яких проживають у гуртожитках? Керівним працівникам, діяльність яких безпосередньо пов’язана з освітнім процесом, та іншим педагогічним працівникам позаміських оздоровчих таборів або таборів з цілодобовим перебуванням дітей, а також туристських походів, експедицій, екскурсій за систематичну роботу понад встановлену тривалість робочого часу? Викладачам, старшим викладачам, майстрам виробничого навчання та іншим педагогічним працівникам (крім керівних) у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти Керівнику закладу освіти, в якому організовано навчання осіб з особливими освітніми потребами і створено три і більше інклюзивних класи (групи), та заступнику керівника з навчальної роботи такого закладу освіти, в обов’язки якого входить організація інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами За звання Відсутня

16. Чи є у Вас доплата за керівництво?

Вчителям у закладах загальної середньої освіти, викладачам у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, старшим викладачам та викладачам у закладах фахової передвищої освіти за керівництво предметними, цикловими, методичними комісіями (у закладах фахової передвищої освіти у разі введення посади керівника (голови) циклової комісії доплата за керівництво цикловою комісією не встановлюється) Вчителям у закладах загальної середньої освіти, викладачам у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, старшим викладачам та викладачам у закладах фахової передвищої освіти за керівництво предметними, цикловими, методичними комісіями (у закладах фахової передвищої освіти у разі введення посади керівника (голови) циклової комісії доплата за керівництво цикловою комісією не встановлюється) Вчителям (викладачам) у закладах загальної середньої освіти (початкових школах), мистецьких школах з кількістю здобувачів освіти до 20, в яких посада директора не вводиться, за керівництво таким закладом освіти Майстрам виробничого навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, на яких покладено організаційне, методичне керівництво навчально-виробничою діяльністю всіх майстрів за професією, працюючих в навчально-виробничій майстерні Керівнику закладу загальної середньої освіти, в якому організоване навчання учнів у класах (групах) з вечірньою (очною) та заочною формами здобуття освіти, за керівництво такими класами (групами) Керівникам, заступникам керівників, які відповідають за організацію навчально-виробничої роботи, та старшим майстрам у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, в яких створені вечірні (змінні) групи, за організацію і керівництво навчально-виробничим навчанням учнів вечірніх (змінних) груп Керівнику гуртка у закладах позашкільної освіти, який здійснює керівництво відділом (за наявності у відділі не менше 10 гуртків одного профілю та за умови відсутності штатної посади завідувача відділу) Відсутня

17. Яка Ваша надбавка за досягнення у праці / виконання особливо важливої роботи / за складність, напруженість у роботі?

18. Чи маєте доплату за додаткову роботу (суміщення посад (професій)/збільшення обсягу виконуваної роботи/за виконання поряд з основною роботою обов’язків тимчасово відсутніх працівників)?

Заробітна плата до оподаткування: 0 грн.

Зображення: Icons 8

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *