Київ проти коронавірусу: як житиме місто

Київська міська адміністрація прийняла рішення про запровадження профілактично-запобіжних заходів. Про це сьогодні оголосили на прес-брифінгу перший заступник голови КМДА Микола Поворозник. Як житиме столиця найближчі тижні, як працюватимуть школи та транспорт, що буде з масовими заходами — у цій статті.

Що це означає?

Призупинено навчання у школах, дитячих садочках, профтехучилищах та закладах вищої освіти усіх форм власності. У столиці скасовують також концерти, спортивні події, семінари та інші заходи за участі понад 60 осіб.

Оскільки відомо, що вірус не живе тривалий час на відкритому повітрі, обмеження стосуються подій у приміщеннях. «Більша частина європейських країн своєчасно ввели обмежувальні заходи і їм вдається втримати поширення коронавірусу», — зазначив Поворозник.

Це карантин?

Не зовсім. Адже у Києві не зафіксовано жодного випадку зараження коронавірусом, тому і підстав для карантину немає. Профілактично-запобіжні заходи спрямовані на те, щоб запобігти поширенню вірусу. «Краще запобігти пожежі, ніж потім можливо намагатися її загасити», сказав Микола Поворозник.

Як будуть навчатися діти?

У КМДА наголосили, що навчання у школах та вишах буде відбуватися дистанційно. Для учнів будуть проводити телеуроки, а пробне тестування ЗНО перенесуть на квітень.

За словами посадовців, у столиці налічують близько 700–800 тисяч дошкільнят, учнів і студентів.

Що робити батькам?

Влада Києва закликає громадян відповідально ставитися до такого рішення і звертається із проханням до роботодавців надати можливість батькам малолітніх дітей працювати за гнучким графіком роботи.

Як працюватимуть торговельні центри?

У торговельних центрах працюватимуть бригади медиків, які будуть моніторити візуальні зовнішні ознаки захворювання на вірусні захворювання — кашель, нежить, підвищена температура. Таких людей відправлятимуть до медичного закладу. Супермаркетам радять подбати про безпеку роботи касирів і встановити для них скляні перегородки.

«Економічні збитки звичайно будуть, але вони неспівмірні із людським здоров’ям і життям», — зазначив Микола Поворозник.

Чи є в столиці тест-системи?

Посадовці запевнили, що Київ має 2,5 тисячі швидких тестів на коронавірус. Він дає змогу попередньо визначити діагноз протягом 30 хвилин. Ці тести не призначені для побутового використання і будуть доступні у лікарняних закладах. Результати експрес-тестів обов’язково потребують підтвердження у міжнародній лабораторії.

У міській владі обіцяють до кінця тижня отримати 2 тест-машини, які встановлять у аеропортах в Борисполі та Жулянах.

Як працюватиме транспорт?

Громадський транспорт зараз і надалі працюватиме у штатному режимі. Весь рухомий склад обробляють дезінфекційними засобами двічі на день.

Хто контролюватиме?

Виконання рішення є обов’язковим, зазначили посадовці, а контроль здійснюватиме поліція. За порушення передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність.

Повний текст протоколу засідання Комісії КМДА читайте тут

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *