Не тільки “Мавка”: 4 українські мультфільми для перегляду всією родиною

У 2023 році мультфільм “Мавка. Лісова пісня” буквально підірвав світ, зібравши за всього одні вихідні близько ста мільйонів гривень тільки у вітчизняному прокаті. Потім для показу анімаційну картину придбали десятки європейських країн, США та Канада. Надихнувшись успіхом, наші аніматори у співпраці з французькими колегами вирішили створити серіал за його мотивами, а поки продовження немає, ми теж надихнулися і підібрали для читачів сучасні українські мультфільми, які варто подивитися родиною.

«23 образи Петрика П’яточкіна», 2023

Перший в нашому топі саме цей мульт, прем’єра якого запланована на 2023 рік. Стрічка «23 образи Петрика П’яточкіна» є продовженням українського мультика «Як Петрик П’яточкін слоників рахував» 1984 року. Вона розповідає історію школяра, на ім’я Петрик. Образившись на однокласників, він мріє про помсту і всі його думки раптово перетворюються на реальність: кривдники хлопчини таємниче зникають. Врешті решт Петрик розуміє свою помилку і відправляється на порятунок.

«Клара та чарівний дракон», 2019

Мультик в стилі фентезі, знятий режисером Олександром Клименком про захватні пригоди дівчинки Клари, яка має врятувати милого дружнього дракона від сил зла. Робота над повною анімаційною 3D версією цього мультфільму зайняла понад три роки. Спочатку фільм випустили англійською мовою, потім переклали українською. Саундтрек до стрічки написав гурт “Pur-Pur”. Хоча мультфільм критикували за досить примітивний сценарій, водночас його відзначали за якісну анімацію. Подивитися точно варто.

«Гулівер повертається», 2021

У 2021 році компанія Gulliver Films та «Квартал 95» представили перший повнометражний анімаційний фільм під назвою “Гулівер повертається”. Сюжет розгортається навколо головного героя — Гулівера, який отримує лист із закликами про допомогу від мешканців Ліліпутії. Країна перебуває в жахливому стані: деспотичний жорстокий монарх захопив трон, а його безглузді рішення негативно впливають на кожного мешканця, саме тому їм без розумного велетня не обійтися.

«Микита Кожум’яка», 2016

Сучасний український 3D фентезі-мультфільм за мотивами казки Антона Сіяники. У цьому анімаційному фільмі розповідається історія сина богатиря, який врятував світ від дракона. Оскільки стрічка брала участь у номінації на Оскар, сценарій був написаний англійською мовою. Пізніше зробили дубляж українською. Героям мультфільму свої голоси надали Руслана Писанка, Віктор Андрієнко, Сергій Сивохо, Василь Вірастюк та інші.

До речі, вам може здатися дивним, що початковий сценарій багатьох мультфільмів був написаний англійською мовою і лише після релізу робилося українське озвучення. Нічого дивного в цьому немає, оскільки це поширена світова практика. Аніматори, як і кінематографісти, хочуть потрапляти на західні ринки, охоплювати якомога ширшу аудиторію глядачів та відбивати кошти, вкладені в створення мультфільмів. Одна хвилина 3D анімації коштує декілька тисяч доларів.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *