Нестандартне повернення з канікул: з радістю до класу

Що цікавого запропонувати на початку нового семестру, щоби дітям легше було повертатися до класів після канікул? Та й собі додати натхнення нестандартними уроками. Може спочатку підтягнути в учнів українську, який би предмет ви не викладали? На біології відсвяткувати день народження… нової клітини організму? Провести перевернуте навчання? Розважитися з друдлами? Обирайте свій варіант.

З ніг на голову: як перевернути клас?

Шукаєте нові форми й методи роботи? Хочете зробити уроки практичними та продуктивними? Тоді відома модель уроку «Перевернутий клас» зацікавить вас. Розберемо її переваги та питання, які можуть виникнути. І подивимося на приклади практичного застосування цієї моделі.

Читати далі

Дайте підліткам дорослі завдання: дослідження про мотивацію тинейджерів

Виявляється, підлітків мотивують зовсім інші завдання, ніж дітей меншого віку. Нещодавно американські нейрофізіологи виявили, що підлітки біологічно налаштовані мислити масштабно. Якщо це врахувати під час підготовки уроку, можна досягти значно більшого ефекту, ніж зазвичай. Ці дослідження можуть стати основою для перегляду навчальної програми для старшокласників. Як учитель вже сьогодні може скористатися отриманими результатами? Наводимо п’ять простих способів.

Читати далі

5 неймовірних уроків біології: мнемокартки, яйця пашот на парті, біологічний детектив

Уявіть: вечір, центр Києва, а вчитель наполегливо шукає десяток яєць, бо без них та завтрашнього експерименту діти позіхатимуть від нудьги, слухаючи про денатурацію та деструкцію білків і ферментів. Інша річ перетворити мітохондрію на пихатий хот-дог і зробити яскравий комікс про Апарат Гольджі та лізосоми.  Занотуйте і спробуйте повторити в класі — захват учнів гарантовано!

Читати далі

«Математика — ключ до перемоги. Але як закохати в неї учнів?»

Знаємо учнів, які із сумом зізнаються: «Уроки математики для мене каторга. Я мало що розумію. А вчитель не намагається зацікавити або пояснити доступно. Доводиться працювати з репетитором». Дослідження PISA дублює озвучену проблему: лише 58% українських учнів досягли базового рівня математичної грамотності. Як так сталося, що українські діти недолюблюють і навіть бояться королеву наук? Популяризаторка науки Катерина Терлецька переконує: математика — це не лише складні абстракції та формули, а й захоплива гра, що допомагає дітям зрозуміти світ навколо себе.

Читати далі

Як поліпшувати українську на інших уроках: чотири оригінальні способи для початкової школи

Школи мають стати україномовним середовищем, тобто підтримувати комунікацію державною мовою на уроках, перервах, гуртках тощо. МОН підтримує цю ідею. А як допомогти дітям з російськомовних родин не просто опановувати шкільну програму, а й поступово розширювати лексику, вільно формулювати думки, глибше розуміти тексти? На занятті з будь-якого предмета в початковій школі можна покращити стартові можливості таких учнів.

Читати далі

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *