Домой Статті Що робити з дітьми на карантині

Що робити з дітьми на карантині

46
0

У сина день народження у березні, як тепер святкувати? Чи можна вивезти малечу в Карпати, на чисте повітря? Чим зайняти дітей вдома, окрім гаджетів? Із цими питаннями батьків «Освіторія» звернулася до лікарів та психологів.

Чому не можна на дитячі майданчики

Карантин потрібен, щоб люди не захворіли одночасно, не було навантаження на лікарні, щоб убезпечити людей похилого віку, — пояснює член Асоціації сімейної медицини Києва та Київської області Руслан Добровольський. — Не варто думати, що діти коронавірусом важко не хворіють, тож можна нехтувати правилами: приміром, приводити малечу разом гратися на дитячі майданчики. Люблячі онуки можуть принести вірус бабусям і дідусям. Головне завдання — знизити швидкість поширення вірусу, тож зараз варто орієнтуватися навіть не на особисту безпеку, а на те, щоб не стати ланцюжком передачі інфекції. Давайте будемо співчутливими одне до одного. Що нижча кількість вірусу, який циркулює в соціумі, то вища якість життя.

Медики нині розглядають версію, що за COVID-19 — до 5 тижнів носійства, а не 2, як вважали раніше. Тож люди можуть не мати зовнішніх симптомів, а передавати коронавірус. Оперативно це виявити нереально. Вже вірус передається в країні, тому те, що знайомий не був за кордоном, ще не свідчить, що він здоровий. Також у 4 з 5 хворих коронавірус проходить у стертій форми, тож вони можуть вважати це звичайною застудою і спокійно контактувати з іншими. Саме тому так важливо не допускати скупчення населення. Помиляються люди, які вважають: якщо в куми вірус минув у легкій формі, як застуда, то з нею можна спілкуватися — і у вас буде не гірше. Те, як протікає хвороба, залежить від багатьох умов, у тому числі саме ваших: стану організму, віку, хронічних хвороб, імунітету.

Чим зайнятися з дітьми

Традиційний день народження із запрошенням друзів нині влаштовувати дитині не можна. Можна вигадати чимало приємних сюрпризів та розваг удома, з родиною, а ще одне свято пообіцяти після завершення карантину. У крайньому разі запросити двох-трьох друзів до парку і влаштувати там саморобний квест. Приміром, шукати та фотографувати задані об’єкти. (Тільки не треба завдань, де потрібно до чогось торкатися чи брати в руки).

«Карантинний» розклад дня — у тренді

Також у батьківських групах перепощують карантинний розклад дня Джессіки МакХол. Ця мама, фотограф за професією, а не педагог чи психолог, просто структурувала день, щоб у батьків на віддаленій роботі чи у відпустці та в дітей не було почуття нескінченного часу, заповненого хаотичним клопотом та стихійними іграми. Розклад дня нині дійсно допомагає. Утім, у кожній країні є свої нюанси. Тож «Освіторія» попросила створити свій варіант базового плану психолога Юлію Борисову.

Карантинна робота: Розклад дня

07:00–09:00 Ранкова прогулянка Збираємося, щойно прокинулися, до найближчої зеленої зони. Дитині легше встати, якщо вигадати завдання: знайди найдовшу травинку (руками не чіпати) чи найкумеднішу хмарку.
09:00–10:00 Ранкові справи Душ чи ванна після прогулянки, дитина ретельно миється. Заправляє постіль, переодягається.
10:00–10:30 Сніданок До і після в ігровій формі перевіряємо тривалість миття рук (ставимо таймери, співаємо пісеньку на 30 сек, малюємо фломастером цятки, які треба змити тощо)
10:30–13:00 Дистанційне навчання Організоване школою або виконання завдань від школи з консультуванням батьків (по черзі), онлайн-уроки, навчальні відео, портали навчальних ігор (за темами уроків). Для дошкільнят — заняття з батьками за віком.
13:00–14:00 Побутові справи Щоденні обов’язки, або ж дитина може допомогти готувати їжу (хоча б зробити власний салат). Особлива справа на час карантину: щодня протерти робоче місце, вимикачі, дверні ручки.
14:00–14:30 Обід До і після перевіряємо тривалість миття рук.
14:30–16:00 Час релаксу Якщо діти вже не сплять вдень, вмикаємо приємну заспокійливу музику. Час для читання, дитячих журналів, головоломок. Півгодини можна виділити для спілкування з друзями через відеочати. Батьки зайняті своїми справами, по можливості — час для себе.
16:00–17:00 Творчість LEGO, конструктори, малювання (фарби, олівці, фломастери, на великих розмальовках чи на ватмані, крейдою, природними фарбами), ліпка, орігамі, рукоділля, саморобки, аплікації, набори для творчості, термомозаїки, картини блискітками тощо.

Заняття обирають діти. Якщо кажуть «нічого не хочу» — записуєте наявні варіанти і тягнете, що випаде. Діти зайняті, батьки поруч за власними справами, перевіряють лише результат чи консультують у разі проблем.
17:00–18:00 Час для руху Рухливі ігри на зразок дитячих кеглів (у коридорі за можливості), дартс, «влучити» паперовою кулькою у кошик, тренування (якщо дитина ходить на спортивні секції), танці, кумедне дихання (дихальні вправи) на балконі чи ігри на балконі (з дорослими) — наприклад, знайди щось заховане.
18:00–19:00 Час з гаджетами Мультфільми, фільми. Щоб це не був безцільний час, давати завдання. Приміром: знайди мультфільм про черепаху, зроби власний рейтинг відео кумедних тварин, знайди кіно про дитину з твоїм ім’ям. Або навпаки — після перегляду дати питання по побаченому на уважність (на маленький приз).
19:00–19:30 Вечеря Пам’ятаємо про правильне миття рук.
19:30–21:00 Час без гаджетів Настільні ігри, пазли, спільні челенджі (скажімо, «вгадай на смак») або проєкти (наприклад, малюємо чи пишемо веселий щоденник родини на карантині)
21:00 Підготовка до сну (якщо дитина не спала вдень та залежно від віку, якщо спала — ще півгодини-година самостійні тихі ігри). Батьки читають книжку перед сном чи розповідають казку.

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here