Війна – не привід зупинятись: історія релокації флагмана українського кранобудування

Війна - не привід зупинятись: історія релокації флагмана українського кранобудування

В Україні йде війна. На жаль, уже в перші дні повномасштабного вторгнення російських військ під удар потрапили відразу кілька областей нашої країни. У тому числі в зоні ризику опинилося багато промислових підприємств: під загрозою опинилася не тільки безпека їх співробітників, але і все їх майно могло бути знищено або захоплено ворогом. Цілком очевидно, що в такій ситуації найкращим виходом була релокація (переїзд) цих підприємств із усім своїм основним майном і персоналом у більш безпечні тилові регіони.

Саме таке рішення було прийнято на Київському заводі підіймально-транспортного обладнання, який на сьогоднішній день є флагманом українського кранобудування. Для релокації було обрано старовинне прикарпатське місто Калуш, розташоване в Івано-Франківській області. Такий вибір був зовсім не випадковий. 

Головним і вирішальним фактором була обіцянка керівництва цього міста й області у максимальному сприянні для відновлення повномасштабного виробництва на новому місці (зокрема, пропозиція на вибір декількох вільних приміщень для розміщення виробничих потужностей і складу, допомога у підборі персоналу та налагодженні партнерських відносин із місцевими промисловими підприємствами тощо).

Крім того, при виборі нового місця дислокації керівниками КЗПТО було враховано дуже вигідне географічне розташування Калуша (близькість до кордонів сусідніх європейських країн) і вельми розвинена транспортна інфраструктура, а також наявність тут кількох підприємств, які можуть випускати деякі необхідні компоненти для комплектації вантажопідіймальних кранів. Релокація Київського заводу ПТО з Київщини у Калуш була здійснена у рекордно короткі терміни – усього за 15 днів!

На даний час тут вже налагоджено виробництво вантажопіднімальних кранів різних типів (мостових, консольних і козлових кранів, а також кран-балок), почав функціонувати регіональний сервісний центр, який пропонує послуги з сервісного обслуговування, ремонту та модернізації кранів (не тільки виробництва КЗПТО, а й інших заводів-виробників). 

У наявності на складі є всі необхідні комплектуючі для кранової техніки – це дозволяє виготовляти крани під ключ (тобто з їх монтажем на підприємствах замовників) у самі стислі терміни (до 7-10 робочих днів із моменту отримання замовлення). Як і раніше, КЗПТО пропонує всім зацікавленим вітчизняним компаніям і приватним підприємцям поставку кранових механізмів та інших компонентів (від електроталів до гальм і ходових коліс тощо).  

Наприкінці серпня цього року виробничий підрозділ КЗПТО у Калуші відвідала голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Оніщук, яка хотіла особисто ознайомитися з умовами праці заводського колективу та особливостями виробничого процесу, дізнатися про потенційні можливості заводу та можливі труднощі на новому місці дислокації.

Генеральний директор КЗПТО Олексій Севастьянов щиро подякував керівниці Івано-Франківщини за надане сприяння у процесі релокації, детально розповів їй про діяльність та історію очолюваного ним заводу. Що стосується планів на майбутнє, він наголосив: «Ми очікуємо істотного попиту на наші вантажопідйомні крани, які повністю відповідають усім європейським стандартам і при цьому реалізуються за досить помірними цінами. Після нашої Перемоги ми плануємо розглянути різні варіанти інвестицій у розвиток свого виробництва у першу чергу саме тут, на Прикарпатті”.

У свою чергу, очільниця Івано Франківської області Світлана Оніщук підкреслила: «Дуже приємно бувати на підприємствах, які переїхали до нашої області та відновили випуск своєї продукції. Ми зі свого боку будемо намагатися максимально допомогати вашому заводу.  Адже ви випускаєте сучасні високоякісні вантажопідйомні крани, які дуже затребувані у всій нашій країні. Завдяки вам створюються нові робочі місця, поповнюються місцеві бюджети. Наразі дуже важкі часи для України. Так давайте разом робити все можливе для розвитку нашої економіки, щоб наблизити нашу Перемогу»!

Джерело: kzpto.com.ua

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *