Урок до Дня Землі: 6 креативних ідей

22 квітня відзначають День Землі і у всьому світі цього дня проводять еко акції. Україна теж долучається до світового руху обізнаності в темах екології та збереження довкілля. Для наших партнерів Wacom екологічна свідомість нині в пріоритеті. Нове сімейство планшетів Wacom One використовує екологічно чисті матеріали у пристрої та пакуванні, що зробило екологічнішими сам продукт і його транспортування. З усього пакування вилучили пластмаси, що отримуються з нафти, та збільшили гарантійний термін планшетів, щоб зосередитися на ремонті, а не на заміні. А щоб мінімізувати кількість відходів, можна вибрати, які саме кабелі потрібні в комплекті з планшетом.Тому саме з Wacom ми створили підбірку екологічних ініціатив для вчителя, яка допоможе провести День Землі креативно та з користю.

Ідея № 1: за техаськими мотивами

Одними з найвідоміших молодих екоактивістів є учні середніх шкіл та коледжів у Х’юстоні, штат Техас. Вони стали «Зеленими амбасадорами», пройшовши підготовку та отримавши сертифікати в рамках проєкту «Дерево навчання в ранньому віці» та екологічної освіти. Їхня мета — забезпечити понад 100 000 мешканців свіжими натуральними харчовими продуктами. Вони висаджують по одному фруктовому дереву та по одному звичайному, з’єднуючи свої школи та райони, щоб утворити Зелену смугу в місті Х’юстон. Однією з можливих ідей для проєкту, за прикладом техаських активістів, є засадження місцевості біля школи деревами. У 2020 році масштабною ціллю на День Землі було висадити 7.8 мільярдів дерев — від кожної живої людини по дереву. Зараз, коли екосистема суттєво змінюється, і планета перегрівається, засадження лісового прошарку є надважливим для сприяння появи кисню.

Хід проєкту:

  • Надайте учням необхідні для висадження дерев матеріали, а також покажіть навчальний майстер-клас, у якому дітям пояснять усі необхідні кроки.
  • Оберіть місцевість, яка буде безпечною, зважаючи на воєнні дії, що відбуваються на території України.
  • За допомогою дисплея Wacom One, під час ініціативи «Посади своє дерево», учні можуть задокументувати свої результати — записати, сфотографувати, або з часом навіть намалювати посаджене дерево.
  • Після засадження дайте учням час для створення ілюстрацій, які демонструють проблеми забруднення довкілля, вирубування лісів, збереження водних ресурсів, використовуючи планшет Wacom. Завдяки додаткам Explain Everything, Pear Deck, Kam, діти можуть робити замальовки, а вчитель — використати техніку скетчингу, демонструючи її на дошці або телевізорі.

Через обмін своїми успіхами, учні зможуть не тільки краще зрозуміти проблему, а й закликати до збереження довкілля.

Ідея № 2: екологічний квест

Іншою цікавою ініціативою для учнів може бути екологічний квест. Завдяки планшету Wacom One, цей проєкт можна зробити інтерактивним. Мета квесту — сприяти обізнаності учнів населеного пункту про екологічні проблеми регіону. Це чудовий спосіб залучити учнів та молодь до активного дослідження екологічних проблем.

  • Під час підготовки до проєкту поділіть учнів на дві групи, одна з яких створюватиме квест, а інша — гратиме в нього.
  • Почніть з вибору конкретної теми для квесту, наприклад, «Екологічні виклики у нашому місті» або «Збереження біорізноманіття у нашому регіоні». Потім складіть список завдань, які учасники повинні виконати під час квесту: наприклад, знайти та фотографувати місця забруднення, вивчити місцеві екологічні ініціативи.
  • Нехай перша група завдяки планшету Wacom One підготує інтерактивний квест — мапа з місцями завдань, маршрут, запитання. Можна використати додатки ArcGIS або QGIS для створення та редагування географічних даних, а також Twine. Альтернативою може стати розмальовка мапи та питань на звичайних аркушах паперу.
  • Далі передайте мапу другій групі учасників. Розпочніть квест за запланованим маршрутом і надайте учасникам достатньо часу для виконання завдань. Після завершення зберіть результати.
  • Після завершення квесту проведіть зустріч або презентацію, де учасники зможуть поділитися своїми враженнями, викладеними завданнями та спостереженнями. Зробіть висновки про важливість екологічної освіти та активної участі у збереженні природи. Якщо вам потрібно створити складні графічні елементи для презентації, такі як ілюстрації, діаграми або інфографіка, то Adobe Photoshop або Illustrator можуть бути корисними. Вони також підтримують роботу з планшетом Wacom для створення різноманітних графічних ефектів.

Проведення екологічного квесту може бути захопливим та корисним досвідом, формуючи в учасників відповідальне ставлення до навколишнього середовища.

Ідея № 3: прибираємо сміття по-новому

Варіант простої, але ефективної ініціативи — прибрати сміття навколо школи. Така ініціатива допоможе учням краще розуміти склад відходів, а також активно долучитися до його прибирання.

Хід проєкту:

  • Організація самого заходу — оберіть день і годину, територію, а також поширте інформацію між учнями школи.
  • Під час прибирання, нехай учні прослідковують типи сміття та їхнє розташування за допомогою графічного планшета. Діти можуть створювати цифрові записи, фотографувати сміття та його місце знаходження на карті, і за допомогою додатків Wacom можна зробити невеличку нарізку з фото-/відеофрагментів, які продемонструють їхні результати.
  • Після заходу, проведіть аналіз інформації разом із учнями. Використовуйте графічний планшет для створення графіків, діаграм або інфографіки, що відображає розподіл видів сміття та його місце знаходження. Для цього можна використати програму Collaboard, яка стане в пригоді як для додавання наліпок, зображень, документів, так і для генерації спільних ідей завдяки візуальному інструменту спільної онлайн-роботи.
  • Використайте отримані результати для поширення між учнями школи! Нехай залучені презентують не тільки отриману інформацію, а й можливі еко ініціативи для конкретно вашої місцевості.

Така ініціатива буде корисною для сприяння активного розуміння проблеми забруднення довкілля, генерації ідей для покращення ситуації та розуміння масштабів необхідності прибирання сміття.Також вона підкреслить важливість використання технологій, таких як графічний планшет Wacom One, у розвитку екологічної свідомості та активної участі у збереженні навколишнього середовища.

Ідея № 4: створюємо еко мапу місцевих проблем

Іншою ідеєю для проведення проєкту до Дня Землі є створення еко мапи місцевих проблем. Це цікавий та корисний інструмент для вивчення та візуалізації екологічних проблем у конкретній області, який містить дослідження та запис інформації про різні аспекти довкілля і відображення цієї інформації на карті.

Для організації такого заходу вам знадобиться:

  • Обрати територію для мапи: ваша шкільна територія, міський район, парк чи будь-яка інша локація, де хочете проаналізувати екологічні проблеми.
  • Оберіть програмне забезпечення для мапування на Wacom One —Adobe Photoshop, Illustrator, Inkscape, а також створіть базовий географічний фон вашої мапи, що відображає місцевість, де проводиться дослідження, наприклад, завдяки програмі Limnu. Як альтернатива — можна роздрукувати мапу на папері.
  • Створіть інтерактивні елементи — додайте на мапу точки або області, що позначають різні екологічні проблеми, наприклад, забруднені ділянки, місця вирубування лісів, джерела викидів, а також вікна з інформацією про кожну проблему, посилання на фотографії чи відео з місцями проблем. Це можна зробити як вручну, так і за допомогою програми Collaboard, зі своїми можливостями візуальної репрезентації.
  • Проаналізуйте інформацію: які висновки можна зробити з отриманих даних, як їх можна використати для подальшого покращення довкілля?
  • Поширте інформацію та кінцевий проєкт з учнями інших класів, щоб стимулювати розуміння екологічних проблем вашої місцевості.

Ідея № 5: ініціатива «Зелена Школа — Здорова Земля»

Питання екології також турбувало учнів штату Мериленд. Одна з найвідоміших активісток — учениця Дестіні Уотфорд. Багато друзів і членів родини Дестіні Уотфорд, які виросли в районі Кертіс-Бей у Балтиморі, страждали на астму. Вона побачила зв’язок між високим рівнем астми та забрудненням повітря місцевим заводом для спалювання медичних відходів, вугільною пристанню та кількома медичними заводами в цьому районі. Коли їй було 17 років, поблизу її середньої школи планувалося побудувати нову установку для спалювання твердих побутових відходів. Дестіні та кілька інших молодих людей з її району чинили тиск на місцевих чиновників, щоб вони зупинили проєкт, щоб запобігти подальшому забрудненню повітря, яке спустошило їхній район. Після трьох років боротьби державні регулятори відкликали дозвіл на проєкт у березні 2016 року, зупинивши його.

На основі проєкту Дестіні Уотфорд, можна реалізувати цікаву ініціативу — «Зелена Школа — Здорова Земля». Мета цього проєкту — зробити навчальні заклади більш ефективними для збереження навколишнього середовища.

  • Нехай учні проведуть оцінку середовища школи — енергоефективність, водоспоживання, управління відходами, наявність зелених насаджень. Це можна зробити за допомогою відео- та фотодокументації, використання аркушів обліку, завдяки різноколірним контейнерам, опитуванням.
  • На основі отриманих результатів, учні розробляють план зелених еко ініціатив для своєї школи — створення зелених зон, проведення еко акцій.
  • Учні створюють інформаційні матеріали для публічного поширення. Це можуть бути плакати, буклети, презентації, відеоролики, які вказують на важливість екологічних питань у їхній школі та заохочують до дій. Діти можуть використати для цього програму Limnu, малюючи за допомогою пера та планшету Wacom One.
  • Учні можуть написати листи до адміністрації школи або населеного пункту, адвокатуючи необхідність впровадження зелених еко ініціатив. Разом із цим, можна провести шкільні акції, де учні наголосять на необхідності впровадження еко реформ, і який позитивний вплив вони можуть мати на шкільне довкілля.

Цей проєкт не лише сприятиме залученню учнів до питань охорони довкілля, але й покаже, як школа може стати прикладом сталого розвитку та екологічної свідомості для учнів та громади. Він є корисним у довгостроковій перспективі.

Ідея № 6: виготовляємо еко сумки

Прищеплення нових еко звичок є завжди хорошою ідеєю. І якщо для початкової школи підійде перегляд і обговорення мультика про еко звички, то зі старшою та середньою школою можна додати креативності і створити еко сумки.

Виготовлення еко сумок — це чудовий спосіб не лише зменшити використання пластикових пакетів, але й виявити творчість, підтримати екологічний рух та просувати стильне та стале споживання. Найбільше такий формат уроку підійде для класної години або для уроків трудового навчання.

Отже, для організації такого заходу знадобиться:

  • Вибір матеріалів, дизайну та розмірів. Основним матеріалом для еко сумок часто стає тканина з натуральних волокон, таких як бавовна, джут, бамбук або віскоза.
  • Підготовка прототипу — перевірка на місткість та відповідність передбачуваним цілям. Чи учні хочуть сумку для краси, дорожній варіант, чи для щоденного користування? Чи мають тут бути додаткові кишені, стрічки, прикраси?
  • Виробництво разом із зацікавленими учнями, а потім додаткова обробка, стилізація.
  • Популяризація сумок серед учнів: це може стати справжнім еко трендом серед школярів.

Запропоновані ініціативи не лише підвищують розуміння мети Дня Землі, але й впливають на поширення сталого екологічного способу життя. Ці проєкти — можливість надихнути дітей дбати про довкілля і зменшити руйнівні наслідки, чим позитивно екоциду, який чинить росія в Україні.

Дізнатися більше про Wacom

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *