Брязкальце для новонароджених: корисні аспекти й правильний підбір моделей

Партнерський матеріал

Брязкальце – це іграшка для малечі, яка допомагає розвинути слух, зір, координацію й служить оригінальною розвагою.

Історія появи
Перші моделі з’явилися ще у стародавні часи. Турботливі батьки виготовляли їх з сушених фруктів. Усередині плодів було насіння, яке при струшуванні приємно шаруділо. Потім моделі стали виготовляти з глини, дерева, золота, срібла. Але спочатку такі предмети використовувалися в магічних ритуалах і для створення звукового супроводу.

У 4 тисячолітті до н, е, брязкальця застосовують для розваги малюків, а у 19 столітті вони вже максимально наблизились до сучасних пропозицій і навіть були доповнені прорізувачем для зубів. Знатні родини не купували цей аксесуар в крамницях, а замовляли у майстрів спеціально для своєї дитини. На виробі зазвичай було вигравіювано ім’я немовляти.

Фактурні особливості
Сьогодні брязкальця з металу (як дорогоцінного, так і звичайного) зустрічаються рідко, а основними матеріалами для виготовлення є:

  • Пластик. Найпоширеніший варіант, який простий у догляді й легко піддається забарвленню.
  • Тканина. Використовується для пошиття м’яких варіантів. Найчастіше це бавовна, оксамит, велюр, плюш. Такі вироби можна прати.
  • Силікон. Викликає приємні відчуття при торканні, для виготовлення іграшок використовується харчовий варіант, який не має запаху й смаку. Стійкий до термічної обробки, підходить для прорізувача.
  • Латекс. На противагу силікону, більш м’який і еластичний матеріал, якому нескладно надавати різноманітні відтінки. Має характерний фруктовий або ванільний аромат, що сприяє розвитку нюху.
  • Дерево. Вироби з цього матеріалу часто виготовляються вручну та невеликими партіями. Можуть застосовуватися різні види деревини, але кращі моделі виконані з ялівцю, берези, липи, бука. Цей матеріал здатний вбирати велику кількість вологи, тому єдиний спосіб очищення – це протирання вологою тканиною.

Відповідність віку
Брязкальця часто доповнюються дзеркальцем, щоб дитина могла подивитися на своє відображення, а також додатковими музичними та світловими ефектами, На сайті інтернет-магазину Панама https://panama.ua/categorys/76369 представлена різноманітна колекція таких іграшок. Підбір моделі в багато залежить від віку малюка. До 2-3-х місяців брязкальця формують у новонародженого реакцію на звук, а також вчать концентрувати свою увагу на певному об’єкті. Сам він ще не може утримувати предмети в руках, тому використовуємо моделі в формі браслетів або гірлянд, які кріпляться до ліжечка, стіни або до коляски. Бажано, щоб кількість нанизаних предметів не була занадто великою (цілком достатньо 5 шт).

Дитина знаходиться переважно у горизонтальному положенні, тому важливо не рідше, ніж раз на тиждень перевішувати гірлянду або інші підвісні іграшки. Також можна змінювати положення немовляти в ліжечку. Всі ці заходи необхідні для того, щоб малюк дивився на іграшку з різних точок, що є особливим тренуванням для очей. У 3-6 місяців дитина вже може утримувати брязкальце в руці, від основних кольорів поступово переходимо до насичених відтінків, віддаємо перевагу моделям з прорізувачем. У пів року діти активно взаємодіють з варіантами різної форми – гантеля, булава, м’ячик, кільце з рухомими деталями.

Правильно підібраний варіант наділений такими корисними особливостями:

  • за допомогою різних колоритів і різноманітності геометричних форм розвивається візуальне сприйняття;
  • спільне використання моделей з характерною фактурою (дерево, пластик, силікон) розвиває тактильні відчуття;
  • слухове сприйняття формується при прослуховуванні різних звуків і завдяки додатковим музичним ефектам;
  • спроби дотягнутися до іграшки та утримати її в руках розвивають координацію, зміцнюють кисті.

Деякі батьки в підборі варіантів припускаються загальної помилки. Раз ці іграшки так корисні для розвитку малюка, значить їх потрібно багато. Ліжечко, коляска, манеж заповнюються різними брязкальцями. Дитина зазвичай губиться в такому різноманітті та не знає, що з ним робити. Вона втрачає інтерес до цих іграшок або починає їх розкидати. Для першого знайомства обираємо м’яку модель з тканини, яка приємно шарудить. Такі варіанти можна прати, а поки не почали рости зуби, малюк не зможе прокусити тканинну частину. Шарудіння – це м’які, приємні звуки, що не злякають малюка. Потім поступово розширюємо ігрову колекцію, але пропонуємо одночасно тільки кілька варіантів (бажано з різних матеріалів) і періодично оновлюємо їх з урахуванням вікових особливостей.

Брязкальце придумана не тільки для того, щоб заспокоїти малюка, що плаче, воно позитивно впливає на фізичну, психологічну та емоційну сферу розвитку дитини.

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *