Домой Діти Які нововведення чекають на школярів з 1 вересня?

Які нововведення чекають на школярів з 1 вересня?

380
0

З вересня 2019 року на шкільну систему чекає одразу кілька нововведень, які прийняли на державному рівні. Основні з них — це скасування шкільної форми, обов’язковість носіння світловідбивних жилетів та конфіденційність в системі оцінювання. Яких змін ще чекати школярам, читайте далі.

Школярам більше не доведеться читати частину творів з української літератури, вони матимуть нове меню у їдальнях, а навчати у школах зможуть не лише вчителі. 

Пропонуємо вам детальніший перелік змін, які чекають на школярів і, відповідно, на їхніх батьків з першого вересня 2019 року. 

Скасування співбесіди при вступі до 1 класу.
Кожна дитина має право на рівний доступ до освіти. У зв’язку з цим конкурсний набір дітей в 1 клас скасовується. Тепер першокласники будуть зараховані до шкіл за їх місцем реєстрації, незалежно від того, спеціалізована ця школа або загальноосвітня. Вибрати іншу школу можна, але тільки якщо в ній залишаться вільні місця після прийому «своїх» учнів. У такому випадку можливий конкурс.

Скасування обов’язкової шкільної форми.
Президент України Володимир Зеленський у червні скасував указ про обов’язкову шкільну форму. У новому навчальному році тільки ви і ваша дитина має право вирішувати, що надіти сьогодні в школу. Адміністрація школи більше не зможе примушувати учнів відвідувати уроки виключно у формі.

Читайте також: Рівненські школярі підуть у школу без шкільної форми? В Україні її відмінили

Нове меню для шкільних їдалень.
Вже до кінця 2019-2020 навчального року КМДА планує перевести всі столичні школи на мультипрофільне меню. Ціна за обід не зміниться, продукти залишаться тими ж, але тепер обід в їдальні буде нагадувати шведський стіл, де учні зможуть самі вибирати, що з’їсти сьогодні.

З 1991 року книга рецептів не змінювалася, а все нові пропозиції відсікалися фразою: «що ви хочете за 15 грн». А ось, наприклад, Євген Клопотенко (відомий український кулінар) розробив нові рецепти для шкільних їдалень і довів, що за ті ж 15 гривень дітей можна нагодувати корисною і смачною їжею.

Світловідбиваючі жилети для учнів 1-4 класів
З 1 вересня 2019 року в силу вступає нове правило: учні 1-4 класів зобов’язані носити світловідбиваючі жилети в темний час доби по дорозі в школу і додому. Взимку буде доречно надіти жилет і вранці поверх куртки або пальто. Завдяки цьому водії будуть краще бачити дітей на дорозі, що дозволить зменшити кількість школярів, що постраждали в ДТП.

Читайте також: З 1 вересня учні 1-4 класів повинні носити світловідбивні жилети

Електронний учнівський квиток.
У новому навчальному році 2019-2020 всі школярі, замість звичайних учнівських квитків, отримають нові — електронні. Це дозволить батькам відстежувати переміщення дитини по місту за допомогою спеціального додатку, а школярам-уникати черг в метро.

Вільний вибір форми навчання.
Це нововведення стосується дітей, які змушені пропускати уроки через часті хвороби або ж серйозні заняття спортом, музикою та іншим.

У таких випадках батьки мають право подати заяву в адміністрацію школи, щоб перевести дитину на індивідуальну форму навчання. Після чого вчителі складають для таких дітей спеціальний навчальний план. Оцінка рівня знань буде проходити два рази на рік у вигляді підсумкової контрольної роботи.

Вести уроки в школі зможуть не тільки вчителі.
Коли в школі, наприклад, немає профільного вчителя, то окремі уроки зможе проводити гурток або організація з хорошими фахівцями. Такий підхід називається мережевою формою навчання. Так можна вирішити проблему нестачі вчителів.

Оголошення оцінок школярів.
Відтепер оцінки учня — це його особиста інформація, яку вчитель не має права розголошувати, тобто оголошувати на весь клас.
Безпосередньо на уроці вчитель може загальними фразами оцінити відповідь/роботу учня, але оцінку в балах — виставляти у щоденник на перерві або після уроків в індивідуальному порядку. Це стосується і батьківських зборів.

У Міністерстві освіти вважають, що так можна вирішити проблему цькування серед школярів через оцінки.

Скасування дошок пошани для відмінників.
Кожен учень індивідуальний у своїх успіхах. Хтось краще вчиться, а хтось краще грає у футбол, танцює або співає. Діти різні, і здібності у них теж різні, кожен талановитий по-своєму.

Зміни в програмі ЗНО 2020 з української літератури
У новому навчальному році змінилася програма ЗНО з української літератури, деякі твори прибрали, деякі — додали.

Так, випускникам 2019-2020 року можна не читати наступні твори, на ЗНО вони не виносяться:

 • «Маруся» Г. Квітка-Основ’яненка,
 • «Гайдамаки» Т. Шевченка,
 • » Гімн » І. Франка,
 • «Земля» О. Кобилянська,
 • «Молюсь і вірю» М. Рильський,
 • «Київ-традиція» М. Зеров,
 • «Дитинство» Ю. Яновський,
 • «Україна в огні» О. Довженко,
 • «Залізний острів» О. Гончар,
 • «Як добре те, що смерті не боюсь я», «О земле втрачена, явився!… «В. Стус,
 • «Українське альфреско» Л. Костенко.
 • Але натомість до програми включили твори:

 • «Захар Беркут» І. Франка
 • «Камінний хрест » В. Стефаник,
 • «Valse mélancolique» О. Кобилянська,
 • «У теплі дні збирання винограду» М. Рильський,
 • «Майстер корабля» Ю. Яновський,
 • «Лебеді материнства» В. Симоненко,
 • «Наша мова» В. Голобородько,
 • «Модрі Камінь» О. Гончар,
 • «Господи, гніву пречистого»» В. Стус,
 • «Два кольори» Д. Павличко.
 • Також школярі можуть сфокусуватися тільки на 1 і 4 частини роману «Хіба ревуть воли» Панаса Мирного, інші частини виносити на тестування не будуть. 

  Про головні нововведення у шкільній системі, згідно проекту закону "Про повну загальну середню освіту" повідомляє сайт 2016rik.com.ua.

  Источник: www.rivne1.tv

  No votes yet.
  Please wait...

  ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here