Обмін: звільнили чотирьох військових, відомі їхні імена

Під час обміну утримуваними між Україною та самопроголошеними “ДНР” та “ЛНР” звільнили перших чотирьох військових, повідомила омбудсмен Людмила Денісова.

“Перших громадян України – звільнено! Зокрема, звільнено четверо військових, що перебували тривалий час у полоні на тимчасово окупованій частині Донбасу – Сергія Іванчука, Юрія Євтушка, Івана Дєєва, Романа Фурсова!”, – написала омбудсмен у Facebook.

Звільнені військові перебувають у безпеці на підконтрольній Україні території, додала вона.

  • Live: Україні передали 25 полонених з ОРДЛО. Коли передадуть наступних?
  • Чиї долі на кону обміну з українського боку. Що про них відомо
  • “Я здохну біля того Зеленського”. Як в Україні чекають і бояться обміну полоненими

Омбудсмен Денісова додала, що всього Україні мають віддати 80 людей. Раніше було відомо, що Донецьк і Луганськ мають звільнити 55 полонених, українська сторона передасть самопроголошеним республікам 87 людей.

Це перший за два роки обмін з бойовиками. У грудні 2017 року Україна передала самопроголошеним республікам 233 затриманих в обмін на звільнення 73 людей.

У вересні 2019 року з Росії до України повернулися військовополонені й політв’язні, яких незаконно утримували в Росії й анексованому Криму. Тоді обмін відбувся за формулою “35 на 35”.

Кого звільнили з полону

Правозахисники наголошують: точна кількість людей, яких утримують в ОРДЛО, не відома. Головна причина – бойовики не підтверджують утримання тих, кого Україна вносить до списків на звільнення.

У громадській організації “Медійна ініціатива за права людини” кажуть, що серед ув’язнених в “ДНР” і “ЛНР” переважають цивільні. Військові – це близько 20 відсотків.

Серед звільнених у неділю з полону “ЛНР” – четверо військових, прізвища яких назвала омбудсмен.

Івана Дєєва, якого звільнили з полону в “ЛНР”, у 2016 році нагородили орденом За мужність 3-го ступеня за участь в антитерористичній операції на Донбасі. Учасник подій на Майдані. Перебував у полоні у Луганську з лютого 2017 року.

Сергій Іванчук нагороджений двома орденами Богдана Хмельницького за героїчні дії під час АТО. Потрапив в полон “ЛНР” у лютому 2017 року.

Усього у неділю представники ОРДЛО звільнили перших 25 українців. Це група, яку передали українській стороні представники самопроголошеної “ЛНР”.

Після верифікації у полонених запитали, чи всі згодні переїхати на підконтрольну Україні територію. Усі одноголосно відповіли “Так”.

Кого віддає Україна

Напредодні ввечері суд звільнив п’ятьох ексберкутівців, яких обвинувачують у масових розстрілах людей на Майдані у лютому 2014 року. Генпрокуратура заявила, що їх включили до списку на обмін.

Йдеться про Сергія Зінченка, Павла Аброськіна та Олега Янішевського, яких дотепер утримували під вартою. Ще двоє обвинувачених – Сергій Тамтура та Олександр Марінченко – до цього були під домашнім арештом.

Їм змінили запобіжний захід з утримання у СІЗО чи домашнього арешту на особисте зобов’язання.

Адвокати родин “Небесної сотні”, як і самі родини, виступали проти такого обміну. Вони вважають, що, якщо ексберкутівці будуть на непідконтрольній території, можливості продовжити суд не буде.

  • Суд звільнив ексберкутівців. Їх мають обміняти

Після оголошення вироку суду активісти вирушили до Лук’янівського СІЗО, щоби не допустити вивозу звідти трьох ексберкутівців. Люди цілу ніч блокували виїзди з СІЗО.

Однак невдовзі після початку обміну адвокат Ігор Варфоломєєв в коментарі hromadske повідомив, що п’ятеро колишніх беркутівців, обвинувачених у вбивстві людей на Інститутській, знаходяться на КПВВ “Майорське”.

Після цього співкоординатор “Руху опору капітуляції” Олександр Іванов заявив, що активісти згортають акцію під Лук’янівським СІЗО.

Пропустити Facebook допис , автор: Oleksandr

Ми не змогли запобігти звільненню беркутівців. Ми билися під апеляційним судом, 17 годин ми блокували СІЗО, але їх…

Posted by Oleksandr Ivanov on Sunday, 29 December 2019

Кінець Facebook допису , автор: Oleksandr

Небагато інформації про інших осіб, яких має обміняти Україна.

Источник: www.bbc.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *