Домой Діти Прем’єр Польщі відповів Путіну за образи поляків: це свідоме оббріхування

Прем’єр Польщі відповів Путіну за образи поляків: це свідоме оббріхування

252
0

Матеуш Моравецький та Володимир Путін

Голова уряду Польщі Матеуш Моравецький звинуватив президента Росії у свідомому «оббріхуванні» Польщі щодо її ролі у Другій світовій війні.

Спеціальну заяву прем’єр-міністра оприлюднило посольство Польщі у Росії.

«Президент Путін неодноразово намагався оббрехати Польщу. Він завжди робив це свідомо. Зазвичай так відбувається, коли влада в Москві відчуває міжнародний тиск, пов’язаний з її діями. Тиск зовсім не на історичній, а на сучасній геополітичній арені», — ідеться у заяві очільника польського уряду.

  • Чому Путін розлютився на Польщу
  • Путін заявив, що українців вигадав «граф Потоцький»
  • Православний бунт сербів у Чорногорії. Що відбувається

Пан Моравецький нагадав, що в останні тижні Росія зазнала низку серйозних поразок. За його словами, провалом закінчилася спроба повністю підпорядкувати собі Білорусь, Європейський Союз учергове продовжив санкції за незаконну анексію Криму.

«А переговори в «нормандському форматі» не тільки не мали наслідком скасування санкцій, але і відбулися на тлі чергового загострення — на цей раз з американської сторони — яке значно ускладнить реалізацію проєкту «Північний потік-2″. Одночасно російські спортсмени були відсторонені від участі в змаганнях на чотири роки за застосування допінгу», — додає польський прем’єр.

Чим обурений Путін?

Останнім часом президент Росії неодноразово у публічних виступах аналізував події Другої світової війни і вдавався до критики і образ на адресу Польщі. Зокрема, він називав посла Польщі в нацистській Німеччині «сволотою та антисемітською свинею».

Порушував цю тему Путін і на зустрічі з лідерами парламенту, а згодом і перед російськими бізнесменами.

В останніх заявах російський лідер посилив тиск на Польщу

За даними російського видання журналу Forbes, він «здивував усіх тим, наскільки глибоко занурився в історичні матеріали, що стосуються початку Другої світової війни та позиції Польщі».

Путінській критиці Польщі передувала резолюція Європейського парламенту. Документ звинуватив і Радянський Союз, і нацистську Німеччину у розв’язанні Другої світової війни.

Президент Росії порівняння цих двох держав назвав «вершиною цинізму».

Тобто, Путіна обурили звинувачення проти СРСР — країни, якої вже не існує. Оглядачі кажуть про те, що Кремль сприймає будь-яку критику того, що в Росії називають Великою Перемогою, як напад на себе.

Польща — перша жертва Другої світової війни

Матеуш Моравецький наголосив, що Польща стала першою жертвою Другої світової війни.»Наша країна раніше за інших зіткнулася з агресією гітлерівської Німеччини і Радянської Росії. Саме Польща була першою державою, яка боролася за вільну Європу», — ідеться у заяві прем’єра.

Угоду між Німеччиною та СРСР, відому як пакт Молотова-Ріббентропа, підписали у 1939 році

Він наголошує, що саме союз Гітлера і Сталіна поклав початок Другій світовій війні. «Підписаний 23 серпня 1939 пакт Молотова-Ріббентропа не був «договором про ненапад». Це був політичний і військовий союз, що ділив Європу на дві сфери впливу. (…) Союз Гітлера і Сталіна був негайно втілений в життя: 1 вересня 1939 гітлерівська Німеччина атакувала Польщу із заходу, півдня і півночі, а 17 вересня СРСР зробив те ж саме, нападаючи зі сходу», — заявив пан Моравецький. 

Він також звинуватив СРСР на чолі зі Сталіним у численних злочинах проти людства — Голодоморі, політичних репресіях — як проти своїх громадян, так і поляків.

«За всі ці злочини відповідальні комуністичні лідери, насамперед Йосип Сталін. Спроби через 80 років з початку Другої світової війни реабілітувати цю фігуру в політичних цілях чинного президента Росії повинні викликати рішучий протест кожного, хто має хоча б найменше уявлення про історію XX століття», — наголосив польський прем’єр.

Источник: www.bbc.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here