Ірина Філіпчук, Аріна Тітова
Сотні обурених продавців проти депутатів. Підприємці “Дикого” залишили свої робочі місця, аби висловити невдоволення діями влади. На сесії міської ради мали розглядати питання про передачу ділянки ринку на баланс Рівненського ШЕУ. Торгівці впевнені, все аби організувати там платну парковку, попри незручності для продавців та покупців. Наші журналісти були в епіцентрі події і поспілкувались із обуреними людьми.
Мітингують, аби зберегти свою роботу. Перед сесією міської ради зібрались підприємці ринку "Дикого". Вони невдоволені, що ділянку вулиці, яку вони організували як парковку для працівників і покупців, можуть забрати на баланс Рівненського ШЕУ. Торгівці кажуть, що там облаштують платну парковку, яка перекриє їм доступ до робочих місць.
10 липня приїхала спецтехніка, посеред робочого дня, по головам підприємців, почала рити траншею, єдине що ми дізнались що це приватне підприємство Альфа буд Пром, ніяких документів, нічого вони не показали, і говорили що це ремонт електромережі, хоча кабелю там насправді немає, – розповіла Олена Нездюр, депутатка VIII скликання Рівненської міської ради, директорка ринку "Дикого".
4 серпня роботи знову відновили, працівники все того ж підприємства. На цей раз знову розповідали про ремонт кабелю, але орендарі не були попереджені про роботи, більше того, ніяких відповідних паперів про ці роботи підприємці так і не побачили.
Тобто ми розцінюємо, і підприємці це розцінюють як наступ на підприємництво в цілому. Тим більше що ці люди, які обслуговують техніку, погрожували підприємцям, розказували їм що от, їм уже давно заплачено, за те що б ми ваші кіоски знесли, вас тут не буде, тут будуть стояти інші МАФи, інших людей, і парковку будемо здійснювати ми, – сказала Олена Нездюр.
Олена Нездюр розповідає, ще в 2021 році вулиця Здолбунівська біля даного торгового майданчика була включена в проєкт про платні парковки. Тоді через суд рішення скасували, але зараз розмови почались знову. Ще більше підливає масла у вогонь те, що вздовж кіосків передбачається встановлення дорожнього бар’єра, який унеможливить обслуговування торгових місць. Тоді не буде як завантажувати та відвантажувати товар, а деякі працівники навіть не зможуть потрапити на робоче місце. Самі підприємці вкрай обурені діями міської влади. Адже багато років вони працюють аби забезпечити свої сім’ї, сплачують податки, а їх, кажуть, виганяє власне ж місто.
Під час ковіду, під час повномасштабного, ми тримаємось, хоча це дуже складно, податки, оренди, і торгівлі немає, але ми тримаємось, тому що це є важливо, і зараз так по трохи забирати вони не бачили нашого ринку коли там було болото, коли там не було нічого, коли там була пустка, а коли прийшли люди, зробили красиво, зробили дорогу, зробили зупинку, і його просто зараз забрати, бо це класне місце в центрі міста для того, щоб потім забудовувати, – розповіла підприємиця Світлана.
Така страшна війна, коли треба займатись суспільством, зближати один одного, вони немає чим зайнятись да, ви подивіться скільки людей, це тисячі людей, і в цей час розбурхувати суспільство, я в шоці, чесно, в мене слів немає, – додав підприємець Віталій.
Дії міської влади дуже розлютили підприємців, і в день сесії вони не вийшли на робочі місця, а прийшли на мирний мітинг.
Ми розуміємо, що зараз прийде влада забудовників, просто сплять і бачать, щоб забудувати цю територію. Але ми не дамо, ми будемо до останнього стояти за свої робочі місця, тому що крім нас їх ніхто не захистить. Тому люди вийшли, тому люди протестують, і я бажаю, щоб Віктор Володимирович протверезів, почув людей, і прийняв правильне рішення, – казала Олена Нездюр.
Підприємці ринку «Дикого» кажуть, не збираються здаватися. Вони вимагають прозорості, діалогу та поваги до своєї праці. Нагадаємо, це ще один мітинг щодо дій влади за останні 2 тижні. Нещодавно під стінами міської ради виступали невдоволені батьки 15-го ліцею, чию думку проігнорували щодо обрання нової директорки.
Источник: www.rivne1.tv