Ще майже 100 дітей померли після вживання сиропу від кашлю – тепер в Індонезії

Автор фото, Getty Images

Смерть майже 100 дітей в Індонезії змусила країну призупинити продаж усіх сиропів та рідких ліків.

Це сталося лише за кілька тижнів після того, як сироп проти кашлю в Гамбії став імовірною причиною смерті майже 70 дітей.

  • 66 дітей померли після вживання сиропу проти кашлю. ВООЗ проводить розслідування
  • "Тихі вбивці": які предмети побуту були небезпечними для життя

Індонезія повідомила, що в деяких препаратах на основі сиропу виявили речовини, що призводять до гострої ниркової недостатності, від якої цього року померли 99 дітей.

Невідомо, були ліки імпортними чи місцевого виробництва.

У четвер влада Індонезії заявила про близько 200 випадків гострої ниркової недостатності у дітей, більшість з яких були у віці до п'яти років.

Раніше цього місяця Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявляла про розслідування щодо препаратів індійської фармкомпанії, які могли спричинити загибель майже 70 дітей у Гамбії.

Йдеться про пероральний розчин прометазину, дитячий сироп проти кашлю Kofexmalin, дитячий сироп проти кашлю Makoff та сироп проти застуди Magrip N.

Пропустити подкаст і продовжитиподкаст

Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Виробник препаратів – індійська компанія Maiden Pharmaceuticals, яка не надала гарантій їхньої безпеки, заявили у ВООЗ. Лабораторний аналіз зразків підтверджує, що вони містять неприпустиму кількість діетиленгліколю та етиленгліколю. Ці речовини є токсичними для людей та можуть бути смертельними.

За словами організації, сиропи "потенційно пов'язані з гострим ураженням нирок".

Міністр охорони здоров'я Індонезії в четвер заявив, що такі ж хімічні сполуки виявили в деяких ліках, що використовують в їхній країні на місцевому рівні.

"Деякі сиропи, які вживали діти з гострою нирковою недостатністю віком до п'яти років, як було доведено, містили етиленгліколь та діетиленгліколь. Цих речовин там не повинно було бути або могло бути у дуже малій кількості", — сказав Буді Гунаді Садікін.

Однак він не розкрив, скільки випадків стосувалися токсичних ліків.

Влада Індонезії також заявила, що сиропи проти кашлю, які використовують в Гамбії, на місцевому рівні не продаються.

  • Випробування Віагри зупинили через смерть немовлят. Що сталося?

Один епідеміолог сказав, що справжня кількість смертей може бути навіть більшою, ніж повідомляють.

"Коли трапляються подібні випадки, [те, що ми знаємо], є вершиною айсберга, а це означає, що жертв може бути значно більше", — сказав BBC Indonesia Дікі Будіман, епідеміолог з Університету Гріффіта.

Влада Індонезії наразі не розголошує бренди чи типи сиропів, пов'язані з хворими дітьми, – натомість лише тимчасово заборонили продаж та виписку рецептів на всі сиропи й рідкі ліки.

Источник: www.bbc.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *