Домой Діти Штрафи за порушення карантину: Рада ввела надзвичайні заходи через коронавірус

Штрафи за порушення карантину: Рада ввела надзвичайні заходи через коронавірус

123
0

Верховна Рада постановила звільнити від ПДВ лікарські товари і медичні вироби та ввела відповідальність за порушення карантину.

Відповідний законопроєкт парламент ухвалив у вівторок на позачерговому засіданні.

  • Метро, залізниця і ресторани: що саме вирішив закрити уряд
  • Коронавірус: що він робить з організмом

Штрафи

Кодекс про адміністративні правопорушення парламент доповнив положенням, яке передбачає відповідальність за порушення правил карантину та санітарно-гігієнічних норм.

За такі дії для громадян передбачили штраф від 17 тис. до 34 тис. гривень, а для посадових осіб — від 34 тис. до 170 тис. гривень.

Крім того, Рада у Кримінальному кодексі посилила відповідальності за порушення санітарних правил і норм, якщо таке порушення призвело до поширення захворювання.

Штраф за такі дії вирішили збільшити з 1700 гривень до 17-51 тис. гривень.

Крім того, якщо раніше ця стаття передбачала також покарання у вигляді арешту на строк до 6 місяців та обмеження волі до 3 років, тепер покарання може передбачати також позбавлення волі на строк до 3 років.

Залишається положення про позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, якщо такі дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки.

Іпотека та виплати

Під час карантину та протягом 30 днів з його скасування Рада заборонила нараховувати і стягувати штрафи і пені за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги.

Також Рада заборонила припиняти через заборгованість комунальні послуги, виселяти з житла чи стягувати житло на виконання рішень суду.

Крім того, протягом двох днів Кабмін має підготувати нормативно-правові акти, які б дозволили на час карантину призупинити виконання зобов’язань по виплатах іпотеки.

Особливі закупівлі та податки для медичних засобів

Відповідно до законопроєкту, тимчасово закупівлю товарів та обладнання для боротьби з коронавірусом будуть проводити без застосування процедур, передбачених законом «Про публічні закупівлі».

За такі товари будуть проводити стовідсоткову передоплату.

Також ліки, медичні засоби та обладнання для боротьби з коронавірусом звільнять від сплати ввізного мита та ПДВ.

Кабмін буде здійснювати контроль за цінами.

Робота з дому

Крім того, Рада надала право власникам змінювати режим роботи закладів, підприємств, установ, різноманітних організацій, щоб дозволити працівникам максимально працювати з дому.

Доплати медпрацівникам

Рада також встановила додаткові доплати до зарплати медпрацівникам та іншим особам, які залучені до ліквідації коронавірусу.

Йдеться про доплату розміром до 200% від зарплати на період боротьби з коронавірусом.

Податкові канікули

Верховна Рада ухвалила низку ініціатив, які передбачають, що з 1 березня по 30 квітня ФОПів і тих, хто займається незалежною професійною діяльністю, звільнять від сплати ЄСВ.

Також скасують штрафи та пеню за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, несвоєчасне подання звітності по ЄСВ, а також податок на комерційну нерухомість та землю.

Крім того, парламент з 1 березня по 31 травня звільнив бізнес від основних штрафів та пені за порушення податкового законодавства. Ця норма не буде стосуватися порушень по сплаті ПДВ, акцизів та ренти.

На 3 місяці буде відтерміновано обов’язкове введення РРО для всіх категорій «спрощенців».

До 31 травня пропонують запровадити тимчасовий мораторій на нові документальні та фактичні податкові перевірки та продовження початих.

Источник: www.bbc.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here