Домой Діти «Усе вийшло»: ілюстратор «Груффало» намалював, як люди перемогли коронавірус

«Усе вийшло»: ілюстратор «Груффало» намалював, як люди перемогли коронавірус

42
0

Аксель Шеффлер добре відомий своїми ілюстраціями до книги Джулії Дональдсон «Груффало»

«Мені здається, я не дуже добре малюю реальних людей у реальному світі», — задумливо каже Аксель Шеффлер.

Ілюстратор відомий своїми дивакуватими та неймовірними фотографіями тварин у книгах на кшталт «Груффало», однак пандемія коронавірусу таки змусила його повернутися до реального світу.

62-річний Шеффлер долучився до створення, мабуть, однієї з найшвидших книг в історії. «Коронавірус: книга для дітей» написали, проілюстрували та опублікували онлайн у видавництві Nosy Crow лише за тиждень.

  • Місяць без школи: як вчитися на карантині
  • Як поєднати роботу з дому і хоумскулінг? Правила виживання
  • Чи правда, що молодь хворіє на коронавірус в легкій формі

Книга також вже перекладена українською мовою та доступна для безкоштовного завантаження.

«Моя видавчиня розмовляла із директором школи в Іст-Лондоні, який сказав їй, що багато сімей дуже переживають і почуваються трохи безпорадними, — говорить Шеффлер. — Тож ідея полягала в тому, щоб дати дітям у віці від п’яти до дев’яти років якомога більш фактичну інформацію — простою мовою».

Факти важливі, але книга також відверто каже про невизначеність, з якою зіткнувся світ. Там є розділ про вакцини, в якому пояснюється, що це захворювання нове і наразі від нього не має ліків.

«Чесність має вирішальне значення для дітей будь-якого віку. Вони повинні вам довіряти», — каже Шеффлер.

Власне життя ілюстратора не сильно змінилося за останні кілька тижнів, оскільки він завжди малює свої роботи вдома. Але він визнає, що відчуває занепокоєння з приводу того, що відбувається, і розуміє, що це має бути тривожний час для дітей, які не можуть ходити до школи.

У книзі розповідається про те, чому не можна бачитись з бабусями і дідусями, і як знаходити спільну мову з дратівливими батьками, які, можливо, намагаються працювати вдома у цей стресовий час. Свої поради у ній дає дитячий психолог та професор Лондонської школи гігієни та тропічної медицини.

  • Чи зможуть собаки визначати коронавірус у людини?

Книгу вже переклали на 45 мов і завантажили понад мільйон людей. Благодійна організація Worldreader розмістила книгу в безкоштовному додатку, розрахованому на батьків у країнах, що розвиваються. Вони можуть завантажити додаток на смартфон та читати дітям.

Книгу вже переклали українською

Шеффлер каже, що реакція на книгу була приголомшливою: «Я не лікар і не медбрат, але для мене як ілюстратора це була можливість допомогти, і я пишаюся, що книга отримала такі дивовижні відгуки».

Як і всі добрі дитячі історії, книга закінчується на позитивній ноті. На останній ілюстрації зображені сім’ї, лікарі та медсестри, які святкують разом, із підписом: «У нас усе вийшло»».

Шеффлер каже, що зараз надія дуже важлива для дітей, «адже одного дня ця пандемія справді закінчиться, і тоді, може, ми знову зможемо стояти поряд одне з одним, як це роблять герої на останній сторінці книги».

  • Як подорожувати під час епідемії
  • Як безпечно купувати продукти та замовляти їжу з доставкою
  • Карантин: що зі школою і вступом до вишів?
  • Чи захищають медичні маски від вірусу?

Источник: www.bbc.com

No votes yet.
Please wait...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here