Зразкові колективи та ансамблі: як на Дубенщині виховують молоді музичні таланти

Іванна Власюк, Юрій Кобів

Вже майже 50 років у селі Верба, Дубенського району працює дитяча музична школа. У ній навчається більше двохсот учнів. Таких музичних шкіл, зокрема у селах Рівненщини – одиниці

Юні бандуристки Іринка Паламарчук та Анастасія Лисичук, яким лише 11 років, вчаться грати на бандурі вже четвертий рік у Вербській дитячій музичній школі. Розповідають, що для них це особливий інструмент.

Мені це подобається, і я спочатку думала піти на фортепіано. Але я передумала, але зробила точку на бандурі. Бандура мені подобається тим, що вона дуже гарний інструмент, мені подобається як вона звучить, – розповідають бандуристки.

Дівчатка діляться, при нагоді вільного часу – одразу біжать займатися на бандурі. Їм до вподоби атмосфера, яка панує у закладі. Воно й не дивно, бо для її створення викладачі додають чимало зусиль.

Тут моя сім’я. Це мій дім, такий у мене дім, другий мій дім, це мій клас, мої діти. Працюємо на довірі, на дружбі, така в нас сімейна обстановка, – говорить викладач по класу бандури Світлана Стецюк.

З часу заснування музичної школи пройшло вже 46 років. Зараз у ній навчається 229 учнів та працює три десятка працівників. Заклад має три філії у навколишніх селах. Випускниця школи, тепер вже багато років і її директорка – Катерина Онищук, вважає, що заклад не втрачає свою популярність завдяки бажанню дітей займатися музикою.

Родзинка нашого закладу у талановитих дітях. Це – наше життя, це наше майбутнє, це наша сила, наша слава, наша честь. Це гордість України, – каже директор Вербської дитячої музичної школи Катерина Онищук.

У дитячій школі працює зразковий духовий оркестр, ансамблі бандуристів і гітаристів – і це не увесь список. Усі вони прославляють таланти Рівненщини як в Україні, так і за її межами. 

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *