Лубінець заявив, що оновлення даних у додатку “Резерв+” має бути достатньо для уникнення штрафу

Шукаєш правду?

Долучайся до нашого Telegram-каналу!

Лубінець заявив, що оновлення даних у додатку "Резерв+" має бути достатньо для уникнення штрафу

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець заявив, що оновлення даних через додаток “Резерв+” звільняє від адміністративних штрафів, хоча фізичне відвідування військкомату як і раніше необхідно.

Юридично застосунок “Резерв+” дає можливість оновити військово-облікові дані. Отже, в такому випадку людина не підпадає під адміністративний штраф. Про це повідомив журналісту УНН Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець, та додав, що прийти до ТЦК для отримання військово-облікового документа безумовно потрібно.

Юридично “Резерв+” дає можливість оновити дані. Отже, ти не підпадаєш під адміністративний штраф. Після цього, чи потрібно фізично прийти (до ТЦК – ред.) – безумовно, треба, але ти вже виконав норму закону, оновив свої дані 

– сказав Лубінець.

Також Лубінець прокоментував слова речника Полтавського обласного ТЦК та СП Романа Істоміна про те, що чоловіки повинні мати при собі військово-обліковий документ, адже замінити його застосунком “Резерв+” не можна.

Ми зараз з цим розбираємося, тому що ми це трактуємо, що встановленого додатку з оновленими даними достатньо для того, щоб показувати, що ти пройшов цю процедуру 

– зазначив Лубінець.

Контекст

Речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін заявляв, що після набуття чинності законопроєкту про посилення мобілізації всі чоловіки у віці від 18 до 60 років повинні мати при собі військово-обліковий документ. Замість нього використовувати застосунок “Резерв+”, чи витяг зі ЦНАПу не вийде.

Істомін стверджує, що застосунок, витяг з ЦНАПу, не є військово-обліковим документом.

За його словами, на чоловіків, які не мають з собою військово-облікового документа, очікує штраф у розмірі від 17 тисяч до 25 500 грн.

Доповнення

Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко повідомляла, що з 18 червня у Резерв+ з’явиться QR-код, що дозволить використовувати електронні дані як повноцінний військовий обліковий документ, замінюючи паперові версії.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *