Мавпяча віспа: в Україні є вакцина для груп ризику
В Україні є 820 доз вакцини проти віспи мавп для груп ризику. У 2024 році проведено 1367 щеплень, а в 2023 році – 6157. МОЗ оцінює ризик поширення хвороби в Україні як низький.
В Україні є вакцина проти віспи мавп для груп ризику. У 2024 році проведено 1 367 щеплень. Наразі для щеплень доступно 820 доз. Про це журналісту УНН повідомили в пресслужбі МОЗ.
Раніше вакцинація проти віспи мавп здійснювалася лише в ендемічних для цієї інфекції країнах, тобто країнах Африки. В Україні є вакцина для груп ризику, отримана в рамках міжнародної співпраці Міністерства охорони здоров’я з Єврокомісією з питань готовності до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я та реагування на них (HERA). У 2023 році в Україні проведено 6 157 щеплень проти Mpox. У 2024 році проведено 1 367 щеплень. Наразі для щеплень доступно 820 доз
– повідомили в МОЗ.
В МОЗ зазначили, що загалом наразі в Україні ризик поширення хвороби – низький.
Окрім того, в МОЗ розповіли, що віспа мавп — віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Вона подібна до натуральної віспи, проте має меншу летальність та легші симптоми.
До 2022 року віспа мавп фіксувалась у країнах Центральної та Західної Африки, наразі ж більш ніж половина всіх зафіксованих випадків припадає на Південну та Північну Америку.
До основних симптомів віспи мавп належать:
- гарячка,
- головний біль,
- міалгія (біль у м’язах),
- біль в спині,
- збільшені лімфатичні вузли,
- озноб,
- закладеність носа,
- кашель,
- висип у вигляді пухирців.
Іноді у людей спочатку з’являється висип, а потім – інші симптоми. Деякі можуть мати лише висип. Захворювання зазвичай триває від двох до чотирьох тижнів. Висип у вигляді прищів або пухирів спершу з’являється на обличчі, всередині рота та на інших частинах тіла, наприклад, на руках, ногах, грудях, статевих органах. Висип проходить різні стадії до повного загоєння
– повідомили в МОЗ.
ВООЗ оголосила віспу мавп глобальною надзвичайною ситуацією14 серпня 2024, 19:58 • 24543 перегляди
Доповнення
Агентство охорони здоров’я Африканського Союзу оголосило “надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я” через епідемію віспи, що охопила континент.
В даний час сильний відскок захворювання в Африці в основному пов’язаний з новим штамом, clade 1b, більш заразним і небезпечним, ніж попередні.
У Швеції зафіксували випадок мавпячої віспи. Це вперше захворювання виявили за межами африканського континенту.
Генеральний директор Центру громадського здоров’я Михайло Росада повідомляв, що в Україні зараз не фіксуються випадки захворювання на мавпячу віспу.
Источник: www.unn.com.ua