9 людей на Харківщині захворіли на гепатит – Здоровʼя 24

У Харківській області 9 людей захворіли на гепатит А.

Всі пацієнти перебувають на стаціонарному лікуванні, зазначили у прес-службі регіонального лабораторного центру.

Читайте також: Гепатити А, В і С: перші симптоми, лікування, профілактика

Семеро з дев’яти госпіталізованих – є родичами й контактували в домашніх умовах. Однак, джерело інфекції та можливі фактори передачі – встановити поки не вдалося. 

 

Гепатит – що це?

Гепатит – гостра інфекційна хвороба з ураженням печінки, яка потрапляє в організм людини шляхом споживання їжі або води, забрудненої інфікованими випорожненнями. У більшості випадків захворювання перебігає майже або зовсім безсимптомно, особливо – у дітей та молодих людей.

Час між інфікуванням та появою симптомів складає від 2 до 6 тижнів. Якщо симптоми з’являються, вони зберігаються протягом 1-4 тижнів.

Крім того, фахівці відзначають, що через сезонність захворювання, а також шляхи його передачі (харчовий, побутовий) існує ризик спалаху гепатиту А в населеному пункті.

Наразі там проводять ряд протиепідемічних заходів та встановлюють фактор поширення вірусу.

Спалах гепатиту у Чернігові

У Чернігові в одній зі шкіл госпіталізовано вже 16 дітей із підозрою на гепатит А. Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалила рішення призупинити навчання в школі до кінця тижня. 

Госпіталізовані діти отримують належне лікування. У школі проводять посилені санітарно-гігієнічні заходи.

 

Профілактика гепатиту 

Найефективнішим способом попередження гепатиту А є вакцинація, яка захищає людину від інфікування протягом усього життя. Також важливо ретельно мити руки та правильно готувати їжу.

У Чернігові за фактом спалаху гепатиту відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.325 КК (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням).

Таке правопорушення карається штрафами, арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.

9 небезпечних ознак тромбозу, які не можна ігнорувати

сьогодні

24008

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *