Чому Словаччина приваблює українських абітурієнтів

PR

Чому Словаччина приваблює українських абітурієнтів

Шість років тому Україна і Словаччина підписали договір про взаємне визнання дипломів про освіту. У 2014 році було підписано угоду, завдяки якій українці отримали можливість отримувати безкоштовну освіту в Словаччині. За ці роки українські студенти відкрили для себе 18 державних університетів, в стінах яких змогли знайти майбутнє.

Чому Словацька республіка стала такою привабливою для українського абітурієнта? Про це по порядку.

Доступність освіти

Можливість отримання безкоштовної освіти європейських стандартів в державних університетах словацькою мовою. І тут виникає питання: що ж робити, якщо це абсолютно не знайома для нас мова? Напевно, необхідний підготовчий рік, так званий нульовий рік? А ось і ні! Словацькі університети не вимагають сертифікат знання певного рівня словацької мови, тому мову ви можете вивчати будь-яким зручним для вас способом. Будуть це мовні курси, репетитор або книга-самовчитель, обирати тільки самому абітурієнтові, але можна переконатися, що словацька мова не складна у вивченні, адже це слов'янська група мов. Подібність української та російської мови зі словацькою більша, ніж з польською або чеською мовами. Вивчення словацької мови для українського абітурієнта не матиме особливих труднощів.

При подачі документів на більшість спеціальностей у словацьких університетах немає вступних іспитів, а це значить, що зарахування відбувається на підставі виписки оцінок і середнього бала.

Доступна ціна на проживання також є важливим фактором при виборі країни для навчання. Кожен студент з України отримує місце в гуртожитку, ціна якого близько 60 євро в місяць, на харчування та інші дрібні витрати студенту знадобиться близько 200 євро на місяць. Ці витрати дуже близькі до тих, які мають іногородні студенти, які приїжджають на навчання до Києва.

Диплом європейського зразка

Всі державні університети з акредитацією отримують фінансування від Європейського Союзу, а значить, якість освіти в словацьких університетах проходить ретельну перевірку і має відповідати єдиному міжнародному зразку. Після закінчення навчання в університетах Словаччини випускники отримують диплом європейського зразка, який дає можливість працювати в будь-якій країні ЄС, а договір про еквівалентність документів про освіту між Україною та Словацькою республікою дає право і конкурентну перевагу у роботодавців при працевлаштуванні в Україні.

Отримання ВНЖ

Словаччина – одна з небагатьох країн Європейського Союзу, яка дає іноземним студентам, котрі вступили, посвідку на проживання відразу після їх приїзду в країну. Залежно від обраного ступеню навчання – бакалавр, магістр та інші, відділення поліції у справах іноземців видає карту ВНЖ на 3 роки і більше з можливістю продовження. Посвідка на проживання не тільки збільшує міграційні права, а й дає можливість студенту офіційно підробляти під час навчання або ж офіційно працювати після закінчення навчання. Так, студент зможе забезпечувати себе самостійно, ще навчаючись в університеті.

Міжнародні програми

Проходячи навчання в державних університетах Словаччини, студенти мають можливість удосконалювати мови (англійська, французька, німецька та багато інших) абсолютно безкоштовно, а також брати участь в програмах з обміну студентами, таких як Erasmus+ або Work & Travel. Erasmus+ – це міжнародна програма з обміну студентами, яка надає можливість навчатися в іншій країні, що бере участь в програмі, один семестр і отримати необхідний досвід освіти в іншій країні, а також отримувати стипендію. Це стане великим плюсом в резюме випускника, розширить рівень його знань і мовної практики.

Можливість подорожувати

У Словаччині є безліч привабливих місць, які відкривають для себе тисячі туристів з усього світу. Це екологічно чиста і мальовнича територія з величезною кількістю кришталево-чистих озер, термальних і гірськолижних курортів на вершинах Високих і Низьких Татр. Словацька республіка входить до 20-ки найбільш екологічно чистих країн світу. Братислава знаходиться поблизу інших не менш мальовничих європейських столиць. Словацькі студенти мають право безкоштовного пересування на поїздах по Словаччині і знижку близько 40% для пересування на громадському транспорті, що дає їм можливість відвідувати гарні, цікаві міста Словаччини і відкривати для себе нові країни за невеликі гроші.

Додаткові можливості

У кожному університеті Словацької республіки є спортивні кафедри, в розпорядженні яких є багато спортивних майданчиків. Всі вони знаходяться у вільному доступі для студентів. Також будь-який вид спорту, який доступний на кафедрі, можна обрати як додатковий предмет, що дає можливість студенту займатися улюбленим видом спортом разом з тренером безкоштовно.

Що ж необхідно для того, щоб стати студентом словацького університету? Все дуже просто. Головним партнером словацьких університетів в Україні є освітній центр Slovak Study. Даний освітній центр уже 6 років допомагає українським абітурієнтам втілити свою мрію в реальність і стати студентом престижного європейського університету. Фахівці Slovak Study пропонують не тільки допомогу в підготовці та легалізації документів на території Словацької республіки, але і підберуть відповідне місто, університет і спеціальність, виходячи з уподобань самого абітурієнта.

Більш детальну інформацію про вступ до словацьких університетів, умови отримання безкоштовної освіти, проживання в Словаччині, вивчення словацької мови ви можете отримати в освітньому центрі Slovak, зв'язавшись з менеджерами за номерами (050) 549-04-03, (068) 823-04-03 або написавши на електронну пошту [email protected].

Вступна компанія вже в розпалі, а крайній термін подачі документів в Словацькій республіці – до кінця березня. Не пропустіть свій шанс!

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *