Держпраці консультує з питань відсторонення працівників

Роботодавці і працівники можуть отримати консультації з питань застосування трудового законодавства під час карантинних заходів, зумовлених пандемією СOVID-19, зокрема щодо механізму відсторонення від роботи.

Про це йдеться у повідомленні Державної служби з питань праці напередодні набрання чинності наказом МОЗ, яким працівників окремих професій зобов'язано пройти профілактичне щеплення проти COVID-19.

У Держслужбі зазначають, що запровадження обов’язкової вакцинації проти COVID-19 є однією з найбільш обговорюваних тем в Україні, яка викликає багато запитань, насамперед у сфері трудового права.

«Наразі громадян найбільше цікавить чи є вакцинація проти COVID-19 обов’язковою для всіх працівників та чи можливе звільнення з роботи у разі відмови від неї. Актуальними також є питання оплати праці під час відсторонення працівника від роботи у зв’язку з відмовою від вакцинації, тривалість такого відсторонення, документальне оформлення відмови або ухилення працівника від вакцинації, можливість прийняття тимчасового працівника замість відстороненого тощо», – повідомляють у Держпраці.

Відповіді на ці та інші запитання роботодавці і працівники можуть отримати, звернувшись з письмовим зверненням безпосередньо до Державної служби або її територіального органу, за допомогою консультаційної телефонної лінії (044-288-10-00), сервісу «інтерактивний інспектор» та на офіційному вебсайті Держпраці у розділі «Запитання/Відповіді».

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *