Думки депутатів щодо моделі НМТ розділилися

Думки народних депутатів щодо моделі проведення НМТ, обговорення якої цього року набуло яскравого політичного забарвлення, наразі розділилися.

Після голосування законопроєкту щодо НМТ в першому читанні, що відбулося 6 лютого, депутати різних фракцій подали правки, які будуть обговорені при розгляді законопроекту під час другого читання.

За інформацією Освіта.ua, до законопроєкту пропонуються правки, якими передбачено щонайменше чотири моделі проведення НМТ в 2023 році.

Отже, що пропонують депутати напередодні голосування законопроєкту щодо НМТ, яке має відбутися на найближчому засіданні Верховної Ради:

Пропозиції (правки) від представників фракції «Європейська солідарність»

У «Європейській солідарності» пропонують законодавчо визначити модель НМТ, за якою обов'язковими предметами для вступу мають стати історія України та українська мова, виключивши з переліку обов'язкових математику.

Інші особливості моделі та варіативності предметів пропонується залишити на розсуд Міністерства освіти і науки.

Запропонована схема ЄС (2+_): обов'язкові українська мова + історія України. Інші особливості має визначити МОН.

Пропозиції (правки) представників фракції «Голос»

У «Голосі» пропонують розширити перелік тестових предметів до 4, включивши до переліку обов'язкових історію України. 

Окрім того, до переліку предметів за вибором пропонується додати предмет «Географія».

Запропонована схема (3+1): обов'язкові: українська мова + історія України + математика, а також предмет за вибором (іноземна мова, біологія, фізика, хімія, географія).

Пропозиції (правки) депутатської групи «За майбутнє»

У депутатській групі «За майбутнє» вирішили не заглиблюватися в тонкощі вступної кампанії, запропонувавши законодавчо встановити один обов'язковий предмет для вступу до закладів вищої освіти – історію України.

Інші особливості та перелік предметів пропонується залишити компетенцією Міністерства освіти і науки.

Пропозиції (правки) представників фракції «Слуга народу»

Правками, внесеними фракцією «Слуга народу», пропонується залишити раніше презентовану модель НМТ за схемою 2+1, додавши до переліку предметів на вибір предмет «Географія».

Запропонована схема (2+1): обов'язкові українська мова + математика + предмет за вибором (історія України, іноземна мова, біологія, фізика, хімія, географія).

консультацій із вступниками та громадськістю, представили модель НМТ, до якої включено три предмети – обов'язкові українська мова і математика, й один предмет за вибором вступника.

висловила незгоду через невключення до обов'язкового переліку вступних іспитів тесту з історії України. За результатами розгляду законопроєкт був ухвалений за основу.

Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

ЗНО

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *