Ердоган офіційно схвалив протокол вступу Швеції в НАТО

Ердоган підтримав вступ Швеції до НАТО / Колаж 24 Каналу

Швеція на крок ближча до вступу до НАТО. 25 січня президент Туреччини Реджеп Ердоган схвалив протокол вступу країни до Альянсу.

Відомо, що протокол про вступ Швеції до НАТО, який затвердив Реджеп Таїп Ердоган, опублікували в “Офіційному віснику”. Відтак, залишилася остання країна, яка має підтримати рух Швеції до Альянсу.

Підпису Ердогана передували дебати

Звернімо увагу, що 23 січня у парламенті Туреччини впродовж кількох годин точилися дебати. Після їхнього завершення парламентарі таки схвалили ратифікацію протоколу про вступ Швеції до НАТО.

Важливо розуміти, що Швеція впродовж півтора року очікувала на те, що всі країни-члени НАТО схвалять її заявку. Власне, лише таким чином можна стати частиною Альянсу.

І лиш у жовтні 2023 року Реджеп Ердоган направив до парламенту протокол про ратифікацію. Втім, упродовж кількох місяців він лежав без жодного руху. А все тому, що в Анкарі вимагали прогрес у питанні передачі їй американських багатофункціональних винищувачів F-16.

Власне, у середу 24 січня 2024 року президент США Джо Байден закликав законодавців Конгресу схвалити продаж F-16 для Туреччини. Зробив він це наступного дня після того, як турецький парламент схвалив вступ Швеції до НАТО.

Залишилося рішення Угорщини

  • Звернімо увагу, що остання країна, від якої Швеція очікує схвалення, – Угорщина. Власне, шведський прем’єр-міністр Ульф Крістерссон зробив пропозицію колезі з Угорщини Вікторові Орбану. Він прагне, щоб політики зустрілися наступного тижня у Швеції, щоб обговорити вступ до НАТО, а також інші двосторонні питання.
  • Крістерссон у листі заявив, що також прийме запрошення, яке отримав на початку цього тижня. Його кликали до Будапешту “у зручний для обох час”. Власне, відповідну пропозицію зробив Орбан 23 січня.
  • Якщо Угорщина таки схвалить протокол про ратифікацію, то Швеція стане 32 країною-членом НАТО. Нагадаймо, що Фінляндія стала частиною Альянсу ще у квітні 2023 року.
  • Зауважимо, що вступ Швеції до НАТО посилить його та покращить здатність захищати східний фланг. Також нагадаймо, що Швеція та Фінляндія не поспішали зі вступом доти, поки Росія не напала на Україну 24 лютого 2022 року.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *